Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Udhëtime

Këshilla dhe idetë për udhëtimet mund të gjenden në kategorinë udhëton. Si për të udhëtuar me aeroplan, tren, autobus, udhëtimit të studentëve, shpenzimet e udhëtimit me makinë, paketa pushime familjare dhe sigurimit të lirë të udhëtimit.

---------------------------------------------------------

Si të dal për një udhëtim në malet

Si të dal për një udhëtim në malet në malet nga u / u është një aventurë emocionuese, ju mund të kenë nevojë të jenë të përgatiturudhëtim
u në malet / u është një aventurë emocionuese, ju mund të kenë nevojë të jenë të përgatitur Kjo është paketim një valixhe, të cilat duhet të kenë të nevojshme gjërat zgjedhja
u duhet të mbledh plaçkat ..: / u
mushama, triko të ngrohtë ose xhaketë - ndoshta një tjetër ndryshim -, ndryshimi i rrobave dhe të brendshme, këpucët me thembra të trasha dhe të rënda, çizme të lehtë - në varësi të sezonit: Trajnerët, sandale ose flip flops qoftë se ju mendoni se duke ecur nëpër qytet - ; hat / baseball dimrit kapak ose hat - dorashka në dimër -, syze dielli, qyteti, shpinës, pizhame, pantofla, dush, peshqir, batanije, gjoks mjekësi pajisur në zakonshëm, painkillers dhe krem ​​djegien nga dielli, ushqim dhe ujë - ose të lartë kalori çokollatë e errët sa më shumë të jetë e mundur -, hartën e rajonit, busull, elektrik dore, dylbi, telefon celular dhe ngarkues, ngarkues kamera, bateri rezervë, adresa e akomodimit, mjetet, shkrimi, prova e, identitetit parave dhe kartat e kreditit - për ta mbajtur atë gjithmonë me ju -.. / ul
u Nëse keni ndërmend të qëndrojnë të hapura, ju duhet të bëni / u
tendë, dyshek për të fjetur, shkumë dyshek, një batanije / ul
> Tara lartësi malore dhe kushtet klimatike
> Cilat shtete nuk kanë nevojë për një pasaportë
> Cili është ishulli më i madh i Evropës, ishulli më i madh në Evropë, ishuj në Evropë
> Ku të shkoni për më shumë
> Çfarë duhet të shikoni në Rusi?
> Si për tu çlodhur gjatë pushimeve
> Sightseeing në Berlin i cili është sigurisht një vlerë të vizitës në Berlin
> Vaganski kulmin kulmin më të lartë të Velebit
> Cilat janë vendet e Beneluksit, monarkitë në Evropë
> Kur në Karaibe është sezonit të shirave
> Si për të parandaluar lëkurë të thatë, ndërsa tanning
> bordi dhe ski: Zawiercie poshtë
> Si për të luftuar kundër sëmundjes detit
> Liqeni Baikal strehim liqeni më i thellë në botë
> Udhëtimi me aeroplan
> Si të fotografoj njerëzit në rrugë
> Ku mund të kalojnë natën në Norvegji
> kryeqyteti i Zvicër Bernë, popullsisë dhe strehim
> Oqeani më i thellë në botë, thellësia e Paqësorit
> Si për të ruajtur higjienën në aeroplan dhe të rehatshme