Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Kastravec

U kastravec unë do të ju jap recetë tim për trangujve turshi / małosolne /: / u kastravec, një sprigs pak kopër, një karafil pak, hudhër, gjethe rrushi ose rrush pa fara e zezë, e gjetheve qershi pak, një pjesë e gjethe selino / shumë pak . /, gjethet rrepkë, disa kokrra larë pieprzuOgórki në ujë të ftohtë, e vënë në një tenxhere ose SCIS guri jar, shtoni hudhër, piper, erëza të tjerau
Më lejoni tju jap recetë tim për trangujve turshi / małosolne /: / u kastravecat
, një sprigs pak kopër, një karafil pak, hudhër, gjethe rrushi dhe rrush pa fara e zezë, qershi, një gjetheve pak , një pjesë e gjethe selino / bit /, rrikë fletë, disa të lajë peppercorns
kastravec në ujë të ftohtë, të vënë në një gur tenxhere SCIS ose pan, shtoni hudhër, piper, erëza të tjera. Zagotawać ujë me kripë / 1 lugë gjelle kripë për 1 litër ujë /. Hidh ujë të nxehtë. Butësisht shtypni një pjatë dhe të lënë në një vend të ngrohtë. Pas dy ditësh trangujve më puszne małosolne.
> lasagne PËRGATITJEN recetë për bechamel salcë

> Si për të bërë dumplings Lane ?
> Peshku enët për peshkut dhe peshku purtekë

> i urtë
> Sa kohë të gatuaj, asparagus përgatitjen asparagus dhe kalori
> Si të kurseni të holla në gatim, duke ngrënë më shumë
> Mimo FLOWER
> Schneenockerln për të shërbyer
pjatë

> Si për të bërë një tretësirë ​​e chokeberry Simbolit
> .. Si të piqem një gjeldeti
> Cake ZEMRA Cake Moka se si të bëjnë
cake

> Lokarda të përgatisë fileto

> recetave të gështenjës, si të gatuaj gështenja

> deti PËRGATITJA pilaf me lëng pule

> Cake lulushtrydhe dhe Receta djathë

> PULE NE pule
Wine gatuar

> lëng i dëllinjë, lëng bredh i manave, manaferrat dëllinjë
> Lëng vishnje liker koktej

> Hallucinogens bimët
> lëng shtëpi karrota, flokëkuq për, të kalorive shëndetësore karrota