Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Një recetë për xhenxhefil të łamiząbki pema e Krishtlindjeve

Një recetë për xhenxhefil-łamiząbki recetë u pemë e Krishtlindjeve për xhenxhefil-łamiząbki / u 500 përbërësit bregdet Gingerbread: / u 0.3 litra e mjaltë, 0.4 kg sheqer, 35 gram gjalpë 0. , 3 l krem ​​i dyfishtë, 1,5 lugë xhenxhefil i grirë, 1,5 lugë kanellë, 1 lugë çaji terren karafil, 1 lugë gjelle pluhur pjekje, 1recetë
u për xhenxhefil-łamiząbki / u
bregdet 500 Përbërësit Gingerbread: / u
0.3 litra e mjaltë,
0, 4 kg sheqer, 35 gram
e gjalpë, e
0.3 liter krem ​​dyfishtë,
1,5 lugë xhenxhefil i grirë,
1,5 lugë kanellë terren 1 lugë çaji karafil
,
1 lugë gjelle pluhur pjekje ,
1 .., 5 kg miell / ul
u Përgatitja: / u, gjalpë mjaltë, sheqer dhe erëza të nxehtit, llokoçis, mundi krem ​​przestudź sode buke tretur në një sasi të vogël të ujit në miell analizova, shtoni / në përbërësit - tortë të produktit, të përfundojë në petë dhe ftoh 12 orë mbështjellë hollë dhe të prerë në Gingerbread piqem në një fletë pjekje me letër, 175 gradë, 10-15 minuta SHËNIM
bregdet: / u kodrina njëjtë dhe prerje deri në 3 orë. Kur dikush nuk duan të punojnë jashtë orarit të punës, punojnë gjysmën brumë.
> ..? Çfarë mungon
> Si për të bërë lasagna
> një recetë për xhenxhefil të łamiząbki pema e Krishtlindjeve
> Sa kohë të zhytem mushrooms
> Ushqimi me perime të përgatitur, byrek recetë

> Si të duhur rigjenerimin pemë ulliri |? Kopshti
> rose ROSE mbjelljen e pemëve
> recetë Kuba Libre, përbërësit dhe
përgatitjen

> Sweet patate lloj patate Përgatitja lloj patate - perime, kalorive, recipes, pure
> Ide për drekë të lirë dhe të mirë
> E Përbërësit Biskota Cake dhe
përgatitjen

> . Recetë për tulumbe
> Kur duhet të hani fruta, për të ngrënë fruta kur ajo është e mirë për të ngrënë fruta
> Portokall portokalli gjallëri në shtatzëni, kalorive, humbje peshe dhe të kuqe portokalli
> Si për të bërë verë tuaj ?
> Si për të bërë djathë
> Si kjo është bollgur buding bollgur
> Si për të bërë pancakes patate
> Si për të mësuar të gatuaj gatim për fillestar, injorant, nesër dhe për një person
> rose liker, recetë për liker rrit liker, u ngrit laticinih
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com