Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Një recetë për xhenxhefil të łamiząbki pema e Krishtlindjeve

Një recetë për xhenxhefil-łamiząbki recetë u pemë e Krishtlindjeve për xhenxhefil-łamiząbki / u 500 përbërësit bregdet Gingerbread: / u 0.3 litra e mjaltë, 0.4 kg sheqer, 35 gram gjalpë 0. , 3 l krem ​​i dyfishtë, 1,5 lugë xhenxhefil i grirë, 1,5 lugë kanellë, 1 lugë çaji terren karafil, 1 lugë gjelle pluhur pjekje, 1recetë
u për xhenxhefil-łamiząbki / u
bregdet 500 Përbërësit Gingerbread: / u
0.3 litra e mjaltë,
0, 4 kg sheqer, 35 gram
e gjalpë, e
0.3 liter krem ​​dyfishtë,
1,5 lugë xhenxhefil i grirë,
1,5 lugë kanellë terren 1 lugë çaji karafil
,
1 lugë gjelle pluhur pjekje ,
1 .., 5 kg miell / ul
u Përgatitja: / u, gjalpë mjaltë, sheqer dhe erëza të nxehtit, llokoçis, mundi krem ​​przestudź sode buke tretur në një sasi të vogël të ujit në miell analizova, shtoni / në përbërësit - tortë të produktit, të përfundojë në petë dhe ftoh 12 orë mbështjellë hollë dhe të prerë në Gingerbread piqem në një fletë pjekje me letër, 175 gradë, 10-15 minuta SHËNIM
bregdet: / u kodrina njëjtë dhe prerje deri në 3 orë. Kur dikush nuk duan të punojnë jashtë orarit të punës, punojnë gjysmën brumë.
> piper i ëmbël erëz dhe piper i kuq
> pilaf me lëng pule me perime si të përgatitur pilaf me lëng pule

> ... Si për të ruajtur të skuqur pulë
> . recetë pasuri për mëngjes apo drekë agjërimit
> enët receta kungull dhe se si të përgatiten
kungull

> Një recetë e mirë për verë mulled ju e dini atë
> kungull kungull i njomë enët sallatë

> Dispozitat e harengë në një tryezë pushime
> Cafe Kapuçin, Latte, Mocha, makiato Latte, frape, amerikan ose lloje të ndryshme të kafesë dhe çka do të thotë
> . Si për të bërë croissants me bllokim
> strudel qershi qershi se si të përgatiten

> Si për të bërë djathë
> Kikirik gjalpë badiava NAMAZ vlera ushqyese, kalori, recetë dhe shëndeti
> Si për të bërë një merak
> cubes lajthi, paste dhe
krem

> Si të kontrolloni nëse një vezë është e freskët
> mish qengji kryesor përgatitur

> Si për të punuar brumë për pica, duke e bërë brumë pica, recetë pica
> bimët e kopshtit dhe bimët halore me gjelbërim të përjetshëm
> . pijet energjetike A ju mungon energji
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com