Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Si për të bërë Sushi në shtëpi

. Si për të bërë Sushi Sushi në shtëpi është bërë kohët e fundit shumë popullor dhe njerëzit janë më të prirur për këtë delikatesë
Kohët e fundit, sushi është bërë shumë popullore dhe njerëzit janë më të prirur për këtë delikatesë Pak prej nesh të kuptojë se ata përgatiten në shtëpi nuk është aq i vështirë .. u
b nga ajo që ne duhet të fillojnë të përgatiten për Sushi mirë / u / b Nga
bleni produkte themelore
0.5 kg oriz - kokërr të shkurtër, ngjitet - uthull salcë soje Rajs Wasabi mat bambu - jeshile japoneze murrizat rrikë në dispozicion në pluhur ose në një tub - Nori - Gjethet alga deti presion - peshk Avocados papërpunuara - mund të jetë një lloj i ndryshëm, por ajo shije të mirë dhe salmon gaforre shkopinj surimi ose - perime - speca, kastraveca të freskëta, chives -. sheqer dhe kripë / ul
b Gatim oriz / b Rajs u
/ u gati një orë përpara se të bëjnë konveks sushi saktë në ujë të pastër të ftohtë deri në pikën ku uji nuk është blurry Pastaj, pasi vendin e drenazhuar atë me kujdes në një tenxhere dhe hedh ujë -. filxhan gjysma e ujit në një filxhan me oriz -. Cook deri valë dhe pastaj për 10 minuta rreth ngrohjes ulët, të mbuluar kuzhinier, nxitje herë pas here u
pastaj të fillojë përgatitjen e prevede / u Thirrje 7 lugë uthull oriz 1 lugë gjelle soje.. salcë dhe 3 lugë sheqer të thjeshtë. Vendi rreth ngrohjes ulët nxitje të vazhdueshme. Është e rëndësishme për të mos ju për të sjellë salcë një çiban. forum derdh oriz dhe llokoçis butësisht me një lugë druri. Lejo oriz të freskët.
b Përgatitja përbërësit e / b është koha për të filluar përgatitjen e përbërësit e mbetur. u peshk pagatuar / u, si ju zgjidhni, të prerë në shirita me një shesh me 1.5 cm. Nëse nuk ju pëlqen peshku mund të papërpunuara steaming ose zëvendësim i tymosur.
pastaj do u avokado / u në vija. Mos harroni se avokado ishte i butë, por jo shumë i butë. ju zgjodhi perime u / u Gjithashtu, lani atyre dhe prerë në shirita. Nëse ju vendosni kastravec freskët para se të keni për të
kujdes uritur. Nëse keni blerë bregdet wasabi / u pluhur, mix wasabi 2-3 lugë me pak ujë. Roll
b Folding / b Kur ju keni gjithçka gati, të shkojnë deri në pikën kryesore, e cila është e rrotullon prapa u / u. Para kësaj, do të përgatisë një tas me ujë për njomje gishtat. Kjo mund të jetë i dobishëm. u
Nori lë pallto të lartë mund të arrihen në pak ujë dhe shufër bukur.
u fundi rrotullon të prerë në copa të vogla / u - për të ngrënë në të njëjtën kohë - ..... Shërbyer në deseczkach druri për të parandaluar të fërkimit në pjatë për të dhënë një amfiteatër i salcë soje, wasabi dhe shkopinj mund të konsumohen gishtat sushi
përgatitur mund të duket e vështirë, në fakt, kjo kënaqësi të thjeshtë, por e vështirë puna. Herën e parë është gjithmonë më e vështirë. Vetëm me kalimin e kohës kanë përvojë dhe ju do të vijnë eksperimentuar me përbërësit të ndryshme që ju mund të përdorni për të bërë sushi.
> USHQIMI I peshkimit Octopus dhe
përgatitjen e ushqimit

> Homemade Cookies recipes biskota myk

> Si për të bërë çokollatë e nxehtë
> Si të gatuaj supë pule ose shtëpi supë pule recetë
> Si për të bërë bukë afgane dhimbshme pellushi |? Ushqim dhe Pije
> sallatë pule
> gështenjës Cake pure, si për të bërë
pure

> Bimët për kopsht roje dhe žednjaci
> MBUSHJEN E pancakes Pancakes si do

> Si për të bërë një çaj
> Si për të ruajtur limon, në një banesë - Lemon si një ilaç dhe limon ruajtjen
> supë bizelesh të gatuaj
supë

> bimët Tropikale lotim Hibiscus
> Si për të bërë brumë pica |? Ushqim dhe Pije
> Magnolia MBJELLJA shkurreve rezistente
> Recetë për karkaleca se si të përgatiten
karkaleca

> RAZMNOŽAVANJE NË KOPSHT dorëzonjë dhe trëndafila ngjitje
> SOFT
Gingerbread recetë

> Si për të bërë një kuti e Krishtlindjeve |? Ushqim dhe Pije ?
> Si për të bërë raki