Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Metodat për dhimbje koke

. Mënyrat u hangover mund ti ndodhin kujtdo, sidomos pas çmenduri Vitit të Riu
mund ti ndodhin kujtdo, sidomos pas Nju Kosove Vitit çmenduri, ai nuk vjen në konsideratë, rezultat i pirë alkool shumë, dhe e bën vetë ndjerë në ditën pas przepiciu Ky është një veprim .. acetaldehyde - një substancë toksike, e cila është produkt kryesor i oksidimit e alkoolit. / u Ora
e nevojshme për heqjen e plotë të alkolit nga trupi varet nga shumë faktorë, duke përfshirë moshën, gjinisë, pesha, statusi shëndetësor, dhe shkalla e pijshëm dhe llojin e ushqimit.
Opatija rrugë, shumë njerëz thonë se mënyra më e mirë për një gjellë e mbetur është 3xC, që është:, heshtje terri, dhe koha është me vlerë të provoni të gjitha metodat për të ndihmuar veten Këtu janë disa prej tyre: .. / u
dush alternuara nxehtë dhe të ftohtë apo të shtrirë palëvizshëm me një peshqir të lagur mbi kokën tuaj, hani diçka kalori, dhe kripë - ajo do të mbështesë dëshirën - dhe kjo është supë e mirë pule, supë qepë, dhe madje edhe vezë të fërguara, të pini shumë jo-gazuara ujë mineral, duke pirë çaj limoni dhe mjaltë - Askorbik acid inactivates radikalet e lira, dhe fruktoza janë gjetur në shpejtësi, mjaltë deri në shpërndarjen e toksinave helmuese -; kefir pije - AIDS thithjen e sheqerit, e cila nga ana e ndihmon për të plotësuar larjen me alkool - dhe ujë nga lakër turshi dhe turshi, dhe lëng domate - i pasur në kalium - ose të sheqerit të para, duke thënë famshëm shkon: Çfarë është strułeś, por ajo është - pasi przepiciu, disa këmbë të vënë një sasi të vogël të pirë alkool, por kjo nuk është zgjidhja më e mirë për njerëzit që kanë të nesërmen unë nuk mund të shikoni edhe në alkool /. ul u
mund të marrë një prej mjeteve për një gjellë e mbetur, të tilla si: / u
2 KC - rregullon metabolizmin e alkoolit, parandalon dhimbje koke, të përzier, të vjella, të qenët i përgjumur, i shtyer fytyrës dhe. - mundësisht tableta para ose gjatë pijshëm -. Çmimi zł/12 rreth 12 tableta Alka-ngurtë -. heq dhimbje koke Ndryshe nga aspirina, ajo nuk është aq e dëmshme për stomakun ... ok çmimeve zł/10 Gastrolit 11 tableta -. aligns nivelin e elektroliteve në trup - parandalon dehidratim -. Çmimi zł/15 rreth 10 qese të qymyr medicinale -. alkool neutralizon helmet në stomak rreth 8 Çmimi zł/20 tableta Raphacholin C - .. ndihmon të mëlçisë çhelmoj trupin rreth 10 zł/30 Dragees Çmimi / ul
u ngjarje para, butë alkoolike, mos harroni të parime të rëndësishme: a / u
nuk
pini me stomak bosh dhe nuk gëzojnë alkool - nuk e mbajnë në gojë - 1/5. i alkoolit është zhytur në gojë, në mënyrë të dehur në këtë mënyrë për shumë më të shpejtë dhe nuk pi pije alkoolike përmes një kashtë - vepra të tilla si mbajtja e alkool në gojë dhe mos pini pije shumë e shumë ngjyra, të tilla si verë e kuqe, Konjak, likeri raki, etj . - përmbajë përbërës të vështirë për të hequr nga trupi dhe nuk e pi, të alkoolit pije të gazuara, birrë ose shampanjë - dioksidi i karbonit përmirëson performancën e tyre - dhe shumë pije e kafe - caffeine dehydrates trupin, pas ngjarjes, para se të shkojnë në shtrat, ajo është pirë dy gota ujë të ftohtë dhe të marrin medikamentet e duhura, për shembull Alka-Prim Në çdo rast ju nuk mund të përdorë qetësues, ju lutem ose qetësuesve -. të përziera me alkool mund të dëmtojë seriozisht mëlçinë, veshkët dhe sistemin kardiovaskular / ul.
> Kinder PINGVINI Cake,
lirë cake

> topa Rum rum cake recetë

> Si për të bërë sallatë vitaminë..
> ROCKY në kopsht dhe si të bëjnë një rockery
> përbërësit mbushur derri dhe
përgatitjen

> Mimo FLOWER
> BIMĖVE Daisy
> ROLL MISHIT recetë

> Si për të bërë verë tuaj ?
> . Si për të bërë strudel
> Cake lulushtrydhe dhe Receta djathë

> lidhjet pazakonshme kuzhinës Tre receta lehtë
> Si për të bërë një fshat indian cake
> luledielli BIMĖVE fara luledielli
> enët receta kungull dhe se si të përgatiten
kungull

> Makarona me vezë
> Mbajtja e qumështit UHT qumësht në Mallrat shishe dhe prishet
> Ide për drekë të lirë dhe të mirë
> Makarona me pule
> vjet të reja ëmbëlsira, receta