Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Si për të bërë çokollatë perfect nxehtë

Si për të bërë të përsosur të nxehtë u çokollatë Asgjë nuk përmirëson gjendjen shpirtërore në mbrëmje të dimrit të gjatë, si dhe pini një gotë e ngrohjes. Asgjë
u përmirëson disponimin në ngrohjen gjatë dimrit netë si një filxhan të recetë pije e mëposhtme për çokollatë të përsosur të nxehtë / U
b version për fëmijët
bregdet / B. Përbërësit:. / u
3/4 filxhan qumësht, 60 ml krem ​​i freskët, 30 g çokollatë me qumësht, një lugë çaji sheqer / ul
u Metoda: / u Qumësht
dhe krem, derdh në një tigan dhe rreth ngrohjes ulët, të sjellë një çiban pastaj hiqni nga të nxehtit dhe të shtoni çokollatë të thyer dhe përzierje sheqer gjithë mirë dhe ngrohjes rreth ngrohjes ulët për shpërndarjen sheqer plotësisht .... gati për të pirë derdh në syzet
version b për të rriturit / b Përbërësit
bregdet: / u
1/2 filxhan qumësht, 60 ml krem ​​i freskët, 30 g çokollatë të errëta, 50 ml vodka, e verdhë veze vezë, një lugë çaji sheqer pluhur / ul
u Metoda:. .. / u qumësht
në vlim dhe hiqni nga të nxehtit pastaj shtoni çokollatë, grimcuar dhe shpërndahet nga ngrohjes, nxitje të vazhdueshme Hiq nga të nxehtit dhe të shtoni alkool - përzierje gjithë kohës - . ngrohjes, por nuk vlim, atëherë hiqni nga ngrohjes verdhë veze rrahur me krem ​​dhe sheqer të shtuar për të çokollatë të nxehtë, nxitje të vazhdueshme pi dyqan ... derdh në syzet
Informacione u Shtese: / u
parë për përgatitjen e pijeve të nxehta, ju mund të zgjidhni më të hidhur - e cila përmban kakao 70% - çokollatë të hidhur ose qumësht ka shije intensive, ... deri sa qumështi është i ëmbël dhe i butë - i përsosur për fëmijët - Për të marrë shije të përsosur të një pije, është mirë për të kombinuar dy lloje të çokollatë: një e hidhur dhe çokollatë qumësht raport 02:01 blerjes, ajo është vlerë duke i kushtuar vëmendje të përbërjes - kakao në të duhet të jetë vetëm të shtoni ngjyra çokollatë shkrihet
2, përdorni një qumësht të plotë, e tërë. më shumë cilësi i butë dhe shije, ju gjithashtu mund të përdorni 18 krem ​​për qind -. përmbajtjen më të larta yndyrë në pije mund të kthehet në një ëmbëlsirë - qumështi është shtuar në një raport të - Pjesa 1 deri në 5 pjesë të krem ​​e qumështit - do ti japë krem, shije majmë çokollatë
3 plotësuar mirë hot çokollatë kanellë
ENJOY ..!
> Mushrooms skuqur gocë deti kërpudha përgatitur

> ... Si për të bërë pancakes amerikan
> Rose Shkurtimi
> Si për të bërë dumplings Lane ?
> shampanjë pjepër pjepër Përgatitja

> Receta për tuna Tuna gjatë shtatzënisë, kalorive, ton me domate receta ton tru
> MBJELLJA trëndafila
> Cake ME mjedër, si për të dekoratave për
cake

> KREMENADLE PIG me birrë, se si të përgatiten
mishit

> Si për të bërë supë kërpudha prag të Krishtlindjeve
> BIMĖVE Thupër e zakonshme Birch dhe Holly bimore
> Rozen cake
> Si për të ruajtur limon, në një banesë - Lemon si një ilaç dhe limon ruajtjen
> PULE NE pule
Wine gatuar

> PËRGATITJA E Hake se si të përgatiten
peshk

> Cake për Pashkëve recipes

> Vezë Hard zier me mish pule se si të gatuaj vezëve

> Bimët e luleve zbukuruese për shtëpi dhe dhoma ujdisje
> Si për të bërë bukë indian chapatti |? Ushqim dhe Pije
> VENDIMEVE akull verë verë