Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Si për të bërë një qebap

Si për të bërë qebap u qebap
u qebap - një pjatë që origjinën nga Turqia, është tani një nga të konceptit të preferuar të ushqimit të shpejtë që fsheh mish -. Zier, i skuqur apo pjekur -. Në kombinim me perime / u

b Përbërësit:. / b
byrek, dy fileto pule e, lakër, 2 domate, tranguj 2 - mund të ruhet -, qepë, ullinj, vaj 1/2 filxhan ulliri / ul u
kos-hudhër salcë. / u
kos e madhe, 5 karafil hudhër, borzilok të freskët, trumzë, rigon, kripë dhe piper / ul
shtrydh kos hudhër, shtoni copëtuar bimeve dhe kripë dhe piper për shije - përzierje dhe të lënë në salcë
frigorifer u domate. / u
domate, pak vaj ulliri, sheqer, basil, speca djegës / ul
domate të përzier me sheqer dhe borzilok dhe piper djegës, pastaj shtoni vajin e ullirit dhe të lënë në frigorifer.
b / b Lani fileto nën ujë të ftohtë të rrjedhshëm, të pastruar dhe prerë në shirita. japin erëza dhe mishit ngjyhet në 4 lugë vaj ulliri, dhe pastaj të lënë atë në frigorifer për rreth 2 orë. perime
të prera në kube, marule mund të ndahet në pjesë më të vogla. skuqura pulë në yndyrë. këtë herë, i vendosur në furrë në 160 gradë C. fituara byrek - por jo deri në fund të przekrajamy tyre -, organizojmë në një fletë pjekje dhe vendin në furrë dhe pule dhe buka duhet të jetë gati pas rreth 10 minutash secili .. vënë bukën, pastaj derdh mbi perimet dhe salcë mishit, hudhër dhe domate Së fundi, shtoni. ullinjtë. u
gëzojnë! / u
> makarona me ton Tuna
salcë

> verë Sherry WINE verë
> Ylli CHRISTMAS FLOWER
> Sa kohë mund karrota gatuar, karrota, vitamina dhe kalori
> Roast TURQI medallions Turqi

> mish viçi i pjekur se si të përgatiten
viçit

> ROCKY në kopsht dhe si të bëjnë një rockery
> Si të gatuaj salmon
> Portokall portokalli gjallëri në shtatzëni, kalorive, humbje peshe dhe të kuqe portokalli
> Ushqimi që korrespondojnë me verë të kuqe dhe verë të bardhë në të
> cubes mjaltë, një tortë e bërë nga mjaltë

> Honeycombs MBAJTJA dhe huall mjaltë molë Voskov - beeswax në kozmetikë dhe paketimin e mjaltit
> balls gështenjës, pure gështenja

> cutlets pule
> kërpudhave mbretëria ushqyesve

> Çfarë duhet të hani për mëngjes
> Mishi në salcë për të përgatitur një biftek

> ROLL MISHIT recetë

> Si të skuqura krap
> Si për të bërë salcë Barbecue