Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Foshnjat dhe fëmijët

Kujdesi për fëmijët - të gjitha në lidhje me shëndetin dhe higjienën për foshnjat dhe fëmijët, baby rroba, veshje për fëmijë, pëlhurë me lajle, higjiena e dhëmbëve dhe ushqim baby.

---------------------------------------------------------

Si të vishen fëmijën dhe e fëmijës për një shëtitje në, pranverë dimrit, verës dhe vjeshtë

Si të vishen fëmijën dhe e fëmijës për një shëtitje. u
Rroba për fëmijët e vegjël, funksionalitet më shumë se akuza pamjen këtu janë disa këshilla se si të vishen porsalindurve dhe foshnjat, në varësi të sezonit / U
u Ecni në pranverë dhe. Renia / u
Ky sezon është i karakterizuar nga moti i ndryshueshme, kështu që vishen fëmija juaj harkun mirë e njohur - .. atëherë më lehtë do të largohet ose vendosni një shtresë e rrobave, kur fëmija juaj të bëhet shumë nxehtë ose shumë ftohtë për të paguar vëmendje të sinjaleve dërgon fëmija, nëse jo ata do të thonë, për shembull. skopywać batanije me, tërheqje cart ose të tërheqë një xhaketë triko kur të ftohtë, të kërkojnë të hyjnë në një veshje të fjetur
baby qese është trupi pambuk Ideal mban diapers .. por edhe e mbron prapa trupit dhe barku shiritat mund të jetë i shkurtër apo të gjatë mëngë të mirë që të ketë një prerje të madh në kokën e tij dhe tre-parakohshme trup bigëzim pa mëngë duhet të supozohet kukull, dhe për një mëngë të shkurtër apo të gjatë ... -. kostume janë plotësim pajacyków pambuku çorape me traktor duhur , kështu që nuk do të rrëshqas poshtë në këmbët e një fëmije në mot të ftohtë është gjithashtu këpucë të dobishme kamoshi
nëse është e ftohtë, ne kemi vënë një tjetër shtresë e veshjeve një fëmijë .. ose i ngjeshur t-shirt. triko, mundësisht pambuku ose leshi, është koka e fëmijës duhet të jetë në të drejtën Trashësia - korrespondon me temperaturë - kapak pambuku, dhe të armëve të vogla - dorashka jednopalczaste, të cilat janë më të përshtatshme për fëmijët që udhëtojnë në një karrige të thellë, dore me këmbët jumpsuit tij dhe individualitet ose caktuar për më shumë liri të lëvizjes, dmth. xhaketa dhe pantallona. Pranvera dhe vjeshta janë rritje të mira duke filluar numër, sipas të cilit ai është i vlefshëm për të vënë çorape ose półśpioszki - kalesonki me këmbët e tyre -. verë
u ... ecin / u verë
, fëmija juaj duhet të veshin hollë, veshje ajrosur sidomos në ditët e nxehta që ju keni në mendje një kapelë me një maskë - .. do të mbrojnë lëkurën delikate nga rrezet kokë e diellit në qoftë se temperatura kalon 25 gradë C, fëmija juaj është vetëm gjobë, trupi dhe fanellë pelenë, i cili do të mbulojë Fëmija merr një të ftohtë pak, kur ideal -. në këtë kohë të vitit -. veshje quajtur RAMPERS, një peisazh i Puppets - është jashtëzakonisht i lehtë për tu përdorur dhe mbështet plotësisht pelenë
. u Walk Winter / u
e dobishme për Dimër ecin të ngrohtë deri të përshtaten me një kapuç - një ose dy copa -. në bazë të trupit, xhaketa dhe kostume, një triko apo xhup në këtë doreza jednopalczaste vendosur të detyrueshme dhe një Foshnjat hat humbasë nxehtësinë më të madhe nëpër kokën tënde, kështu që është hat shumë e rëndësishme - Mundësitë .. pambuku, i cili duhet të lejojë që fëmija të ngrohtë dhe për të parandaluar overheating e kokës, në qoftë se nuk ka individualitet kostum, kapele pambuku duhet të ketë një të tillë -.. wool Ajo duhet të gjeni një foshnjë të veshur në një śpiworku ngrohur Ajo do të jetë i dobishëm dhe se është e vendosur në pjesën e poshtme të karrocë .
> Unë dua të kërcimit, më bën gëzim shumë, praktikisht nuk e lodhur, sepse ndihem e mrekullueshme vallenjë botë tjetër për mua ajo është vend i vogël problemiIm në 56 javë unë ndihem shumë mirë, por nëse ju mund ta përballojë atë ..
> si të vishen fëmijën dhe e fëmijës për një shëtitje në, pranverë dimrit, verës dhe vjeshtë
> ZHVILLIMI e foshnjave sipas muajve fëmija i 6, 7 dhe 8 muaj
> pesha e lindjes kur një fëmijë ka nevojë të jetë e dyfishtë, e trefishtë dhe kur?
> Si të njohin depresionin, të vogla
> Si dhe kur do të them shefin tuaj rreth shtatzënisë?
> Si të njohin depresionin, të vogla
> Si gjinia e fëmijës
> Javën e 30 të shtatzënisë javë të shtatzënisë, 31 javë të shtatzënisë dhe 32 javë të shtatzënisë
> Si mund të dini se fëmija juaj ka ethe, dhimbje barku apo dhimbje veshi fëmijë
> djali im isha tre muaj, peptike Bebilon Fed, sepse unë bëj lëngje apo ushqime të tjera solide?
> Mënyrat për të qetësuar një fëmijë para gjumit
> . Çfarë duhet të bëni kur fëmija juaj nuk do të hani
> Çfarë duhet të bëni kur vëllezërit dhe motrat janë në konflikt dhe shtëpisë
> Si për të përgatitur fëmijën tuaj për vëllezërit dhe motrat
> A është e sigurt për të gji, ndërsa shtatzënë?
> Unë jam shtatzënë në 10 javë 3 ditë e gjakderdhje, ajo mund të jetë diçka e gabuar ..?
> Si për të përballuar me të përzier gjatë shtatzënisë
> Kur ju filloni fëmijën tuaj në vend të papërfillshëm
> shkencëtar i ri vazhdimisht luan