Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

. Si të japin ndihmën e parë

Për të siguruar ndihmën e parë Aftësia për të situatave të paparashikuara negative dhe. qëndrojnë të qetë mund të shpëtojë jetën e dikujtAftësia për të situatave të paparashikuara negative dhe qëndrojnë të qetë mund të shpëtojë jetën e dikujt Ndihma e parë për të plagosurit apo davljniku dhënë në një situatë ku ajo kërkohet urgjentisht dhe ku ka objekte mjekësore pranë Pasi të keni dhënë.. personi i ndihmës së parë, ajo është sa më shpejt të jetë e mundur për të kaluar së pari në institucionin më të afërt mjekësore. Pra, si për të ndihmuar njerëzit të cilët janë plagosur rëndë dhe gjakderdhje? shkaku i gjakderdhjes mund të marrë një shumëllojshmëri të gjëra. Për shembull, mund gjakderdhje ndodhin si një ndërprerje të shkaktojë ose goditje të rëndë me një objekt të topitur që shkaktoi plagë. Në të dyja rastet, shtrirja e gjakderdhjes varet nga thellësi dhe gjerësi të plagës. Në këtë rast, ndihma e parë është e nevojshme për të siguruar për një person përndryshe mund rrjedh gjak. Së pari ju duhet të bëni është të ndaluar gjakderdhje? Si do ta bëni këtë? Kjo ju një copë leckë të pastër, dhe ne do të thotë një pjesë të veshjeve tuaj, ju mund të keni në një kohë në të. Nëse plaga është në këmbë apo krah, është pjesë e rrobave mbi kravatë në fillim në zonën në zemër, në mënyrë për të parandaluar rrjedhjen e gjakut në plagë dhe në këtë mënyrë të parandaluar personin e tepruar gjakderdhje Përndryshe, nëse një pjesë tjetër e trupit të plagosur -. kokë ose bust për shembull - në këtë rast ju duhet të bëni një presion të fortë mbi plagë për të ndaluar gjakderdhje Gjithashtu, ajo do të jetë larë dhe dezinfektoj e plagë në qoftë se dëmtimi është shkaktuar nga ndonjë metali apo objekte të tjera që mund të shkaktojë komplikime të tjera në qoftë se.. vetë kemi disa zgjidhje alkoolike - veçanërisht - hidrogjenit.. ose ndoshta një jod pak, mund të përdoret për të dezinfektoj e plagë, duke dhuruar sasinë e aplikuar në plagë Gjatë aplikimit, ne mund të presim një reagim të fortë në të personit të dëmtuar Ju lutem vini re se pëlhurë ne i përdorim për ligation e një plagë apo me ndihmën e të cilit zbatohen presion në plagë duhet të jetë shumë i pastër, në mënyrë që të mos plagë podljutili. Në rast se ne njeri pa ndjenja për të marrë thatë pas mbytje, mbytja kërkohet gjithashtu për të siguruar ndihma e parë. Le të theksohet se mbytja ujit nagutao, dhe se mushkëritë e tij dhe organet e tjera të frymëmarrjes ndoshta është e mbushur me ujë, duke e bërë të vështirë, ndonjëherë e pamundur për të marrë frymë. Prandaj, është e nevojshme për të hequr ujin nga mushkëritë e tij dhe fryma e tij ajër të freskët në të njëjtën sasi. Ndërsa ju jeni në film, dhe ndoshta më shumë se një herë shihet se si të tjerët janë duke bërë këtë, këtu janë disa udhëzime që patjetër do të ndihmojnë në qoftë se ju dikur keni qenë në një situatë të personit të jep ndihmën e parë në mbytja : 1 - vendosur mbytet në pozicionin shtrirë, dhe butësisht anim kokën deri në tokë 2 - gishta butësisht të hapur gojën dhe për të hequr të gjitha pengesat që mbytja mund të gjenden në rrugën e ajrit që ju dëshironi për të injektuar në një person. - para së gjithash është e nevojshme mënjanë për të fshehur e gjuhës në këtë situatë rrit ndoshta -. 3 - palma Pastaj, ushtruan trysni mbi mbytjen gjoks, disa herë ton plot nënkuptim swings dore 4 -. Pas kësaj, të mbyllur vrimat e hundës dhe nxjerr mbytja njeri që po mbytet drejtpërdrejt në goja sa kohë që ajri është hedhur, mushkëritë e tij duhet të jenë të bymehet, dhe si ju thithni ajër, ose të tërheqë atë nga të mushkërive të njëjtën duhet kontrata e tij ose në drejtimin e kundërt 5 -.. Përsëritni hapat 3 dhe 4 disa herë deri në atë nuk ka kuptim të mbytjes 6 -. Në momentin kur fillon të kryejë mbytja me ujë në gojë, është e nevojshme për të kaluar në një pozicion ulur dhe për të ndihmuar atë në sasi më të madhe të ujit të larguar prej tyre Pas kësaj, është e nevojshme. me personin shtrimi Shënim:. Sigurohuni se nëse është fjala për të rritur apo fëmijën Për foshnjat ju nuk mund të jetë i vrazhdë kur i dhënë ndihmën e parë Gjithashtu, mbani në mend se në rast se është e pamundur për të bërë gojë më gojë,.. ndihma e parë që po mbytet dhe ju mund të japin atë në qafë nga një dorë për të mbyllur gojën e tij, dhe ana tjetër, të bëjë një lloj gyp rreth hundës së tij, ku ju upumpavati ajër
> Hekuri në trup
> Blackberry verë për anemi
> Mund të merrni shtatzënë gjatë menstruacioneve
> Arra mbrojnë nga diabeti
> Si ne kimi në histori
> Matje presion me sphygmomanometer automatike
> Simptomet e dehidratim
> tiroide simptome
> Ushqime të pasura me jod, jod në ushqime, ushqime të pasura me jod
> Simptoma të sëmundjes Alzheimer
> Mint çaj
> Simptomat pezmatim i lëkurës
> strabismus tek fëmijët
> Llogaritja BMI
> Med për tretje më të mirë
> erë nga goja, duke shkaktuar inflamacion të sinuseve
> Bananet përmbajnë vitaminë B6 dozë
> Mëngjes të shëndetshëm
> Si për të luajtur anë Playing Jamba, rregullat e lojës dhe zare - zare me 6 zare
> Shëndetësore Pineapple