Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

. Si të qëndroni zgjuar

. Si të qëndroni zgjuar Fakt është se pothuajse të gjithë ishin në një situatë kur keni pasur për të mbajtur zgjuar në të gjitha shpenzimet, dhe se si të qëndrojnë zgjuarFakti është se pothuajse të gjithë ishin në një situatë kur keni pasur për të mbajtur të zgjuar në të gjitha shpenzimet, dhe se si të qëndrojnë zgjuar Fatmirësisht, ka disa u përpoqën dhe mënyra e vërtetë për të qëndruar zgjuar dhe sleepiness luftuar.. Ndiqni këto hapa për të mësuar
ju ... Si për të qëndruar zgjuar
1 -. lëngshme. freskuese Drink si shumë lëngje që përmbajnë kafeinë, si ju mund të përballojë pa ekzagjerim, në qoftë se ju jeni nervoz Pini kafe tuaj, grab një pije e juaj të preferuar të buta ose të përpiqen të paktën një energji freskim 2 -... shtrihen dhe shtrihen Stand up dhe shtrirje krahët mbi kokën tuaj sa më shumë të jetë e mundur Pastaj ecin ngadalë për të marr pulsin tuaj dhe presionin e gjakut 3. -. ujë të ftohtë lahen në ujë të ftohtë dhe fshij duart tuaja me atë Kjo nuk do të ndihmojë për kohë të gjatë, por ajo do të shkëpusin ty për një kohë 4 -.... pinching çikë, kur ju ndjeheni qepallat juaj të bëhet i rëndë Nëse kjo nuk funksionon pastaj të marrë një band të gomës dhe shtrirje sa herë që ju mendoni se zhytet në gjumë 5 -. Pushim mërzinë kudo që të jeni bisedë të shkurtër me një shok apo mik do ju ndihmojë të rinovojë mendjen tuaj dhe për të mbajtur atë nga shtypja e uniformitetit 6.. - Plani i gjumit. Përcaktoni orarin e gjumit kështu që ju merrni fle kur keni nevojë për të. 7 - Ushtrimi i rregullt. Ushtrimi rregullisht dhe hani të shëndetshme. Qëndroni larg ushqimeve shumë yndyrore dhe sheqer dhe hani shumë fruta dhe perime. fat: -
> Çaj me xhenxhefil
> Tea Plaku
> Si për të llogaritur ideal peshë trupin tuaj |? Shëndetësisë
> Trajtimin e presionit të lartë
> Bakteret Gardnerella infeksion bakterial
> Mbrojtja e gur, gur në dhëmbë, dhëmb - dhëmbët lustrim dhe heqjen e gurit
> . Si për të fituar peshë
> .. Conjunctivitis
> Dhëmb çngjyrosje
> migrenë Menstrual
> Acid folik dhe vitaminë C
> Ilaç për ftohjet teshtitjes dhe hundë i lëngshëm
> Si për të hequr gjemb - gjemb në gishtin tim, këmbë ose në krah
> Sekreti i jetëgjatësisë dhe të vjetër njerëzit e moshës së trupit të njeriut - banorët më të vjetër
> Simptomat Alzheimer
> Belly Reduktimi
> . Ushqime të pasura me zink
> Si të ndërpresin shtatzëninë
> Ushqyerit me gjenotip
> Alergji Ragweed