Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

. Si të kurë dhimbje barku

. Si të kurë dhimbje barku dhimbje barku janë të dhimbshme, por ju mund të lehtësojë ato me lehtësi dhe në mënyrë efektive, me ndihmën e barnave që kanë në shtëpidhimbje barku janë të dhimbshme, por ju mund të lehtësojë ato me lehtësi dhe në mënyrë efektive, me ndihmën e barnave që kanë në shtëpi. Ka shumë shkaqe e dhimbje stomaku. Ata mund të dalin nga trakti digjestiv, të aneurysm aortic,, apendisitit veshkave ose shpretkë, dhe gjithashtu mund të jetë një pasojë e një infeksioni brenda trupit. dhimbje barku janë normale në disa gra gjatë ciklit menstrual, një dhimbje të ngjashme mund të ndodhë ndonjëherë pas stërvitjes. intensiteti Pain nuk përfshin gjithmonë shkaqe serioze, dhimbje shumë të dhimbshme mund të jetë për shkak të gazeve të padëmshme që kalojnë përmes sistemit tuaj të tretjes, si dhe një jetë-kërcënuese kushteve të tilla si kanceri i zorrës së trashë dhe inflamacion plagë të shtojcës, mund të kalojë me dhimbje pak ose pothuajse asnjë, kështu që ashpërsia e konfiskimeve jo gjithmonë mund të mbajtur ritmin me intensitet të Pain . Ky artikull ofron një sërë mundësish për trajtimin e dhimbje barkut, dhe natyrisht, në qoftë se ju ndiheni përmirësim, shihni mjekun tuaj.
Përcaktoni saktë burimin e dhimbje stomaku
Përpiquni për të përcaktuar ku ajo vjen nga dhimbja, ose të mbështetet në njohuritë tuaja të llojeve të konfiskimeve. Kjo është thelbësore nëse doni të dini se si të trajtojë një vizitë te mjeku ose i pashmangshëm. stomak dhimbje të gjitha dhimbjet që ndodhin përgjatë rajonit nën brinjë deri në legen. mund të ndihmojë treguesit e mëposhtme: dhimbje barku
Menstrual janë vetëm gratë dhe vajzat në moshën menstrual Këto dhimbje zakonisht ndodhin në ditët e para të menstruacioneve dhe nuk zgjasin më shumë se disa ditë Sharp, dhimbje të lokalizuara që shpon ose shkurtimet mund të jetë një.. shenjë e kushte mjaft të rënda të tilla si apendicitit apo këputja e murit të një organi. LPP, dhimbje të përgjithshme mund të jetë një tregues se dhimbje barku tuaja, edhe pse e dhimbshme, nuk janë aq të rrezikshme. dhimbje këmbëngulës në pjesën e prapme të ulët mund të jetë një shenjë e shfaqjes e gurë në veshka. Vizitoni mjekun tuaj për këshilla. dhimbje dhe djegie ndjesi kur urinoj ose të ketë një karrige mund të jetë një shenjë e një traktit urinar ose në burg. dhimbje që ndodhin, ndërsa ju jeni të hahet sasi të mëdha të ushqimit të shpejtë, ushqime të sjell shëndet apo ushqime në të cilën ju jeni alergjik, etj .., mund të jenë tregues të reagimit të sistemit të tretjes. spazma muskujve mund të shkaktojnë dhimbje gjatë ushtrimit ose not. / ul
frymëmarrje frymëmarrje Përdor në mënyrë që të shmangin vëmendjen nga dhimbje dhe për tu çlodhur Kjo metodë mund të ndihmojë kur është fjala për të moderuar cramping Uluni në një karrige të rehatshme si karrige Mendoni për diçka të këndshme Fokusimi në frymarrjen tuaj Përdorni ritmin të shpejtë dhe të cekët frymëmarrje, ndiqni 1-2 -..... një frymëmarrje të shpejtë, frymëmarrje të shpejtë nga -.. ritmet Vazhdo derisa ta shohin përmirësim ose derisa të bëhet e vështirë për të bërë këtë nuk e teproj Rest tjetër më të mirë Lëngjet
dhe
Food Është e rëndësishme që ju të mos nopem... si kjo mund të rrisë ndjenjën e trishtim në traktin digjestiv. Mundohuni të jenë të qetë, deri sa dhimbje nuk shkojnë, në qoftë se ju të rivendosur, mos hani asgjë për 6 orë. Shmangni të gjitha llojet e alkoolit pije kombinuar, ose ndonjë caffeine ose të gazuara pije. ujit Sip ose të lëngshme të qartë. Mos hani ushqime solide deri sa të keni dhimbje barku ose disa orë pas ata kalojnë. Edhe një herë, vazhdoni të hani, hani ushqime të thjeshta si oriz, pure e mollë, banane, dolli, biskota apo të zakonshëm . nuk hanë produktet e qumështit, ushqime acid si domate apo ushqim të shpejtë - ushqimet yndyrore -
Ushtrimi Drita ushtrim mund të ndihmojë në lehtësimin dhimbje janë dhimbje të muskujve, nëse origjina Mundohuni të ushtruar kur ju nuk keni dhimbje Merrni një shëtitje.. rreth shtëpisë apo në oborr. Kjo mund të jetë i dobishëm vetëm kur ju të gjeni se ulur ose shtrirë nuk është e këndshme. Nuk është e këshillueshme për të lëvizur larg nga banjot shumë, sepse dhimbje barku mund të shkaktojë një sulm të diarre. Mos rri deri -ups në qoftë se ju ndiheni e dhimbje në fushën e muskujt e barkut - abdominus rectus -. Nëse ju mund të shpejt të marrë pozitën Cobra dhe zgjas muskujt i dendur, ndoshta ju mund të shmangur dhimbje të forta nga neistegnutih muskujve ndërsa në grahmat You. gjithashtu mund të shmangin dhimbjen që ndodh në muskujt që janë shtrirë, 2 ose 3 ditë pas konvulsioneve të dhunshme. A ulem-ups një kohë të dytë, kur muskujt nuk janë më dhemb. Provoni yoga. Nëse jeni të njohur me yoga, e konsiderojnë disa nga pozicionet që të hapë rajonin e barkut Varësisht ku ndodhi -. dhimbje barku. përpiqen. peshk apo statusin hero Pozicioni në formën e një qeni me kokën poshtë mund të jetë gjithashtu i dobishëm, por nëse origjina e muskujve cramping, ushtrojnë abs tuaj mënyrë tjetër butësisht shtrirje dhe pozita Cobra. Çdo të përbëjë në të cilën ju të përballet përpara apo të shikoni lart do të bëjë presion në stomak. vetmja mënyrë për të shmangur plotësisht presionin në muskujt e barkut është që të shtrihen në krevat ose në dysheme, përballë kat dhe relaksohuni. Në dhimbje të ashpër, të gënjyer është ilaç më të mirë, edhe në qoftë se dikush switches batanije mbi ju, aq më mirë. Nëse dhimbje janë shkaktuar nga ushtrimi i tepruar, ju duhet të gjejnë arsyen dhe trajnimin metodologjinë. Ka shumë ushtrime për muskujt në trupin tuaj, mos përqëndrohet vetëm në abs. Qëndro i ngrohtë dhe e veshën me rrobat më shumë rreth bust tuaj si një triko. Nëse ju jeni në shtëpi, shpejt të shkojë në dush dhe Qëndro i ngrohtë në një vaskë të nxehtë për muskujt e barkut utoplili dhe plotësisht të shmangur dhimbje të muskujve. Kur bën crunches, ju e dini ku kufijtë tuaja. Vini re se deri në çfarë mund të bëni gjatë ditës dhe gjatë javës. Ajo ka qenë provuar për të reduktuar yndyrë në pjesë të trupit të caktuara nuk është e mundur. Nëse keni stomak të sasi e madhe e yndyrë ju mund të zvogëlojë atë nëse ju punoni abs tuaj disa herë në javë. Mos bëni ulem-ups më shumë se dy herë në javë, por ata e bëjnë mjaft. Bëni një shënim për përparimin tuaj dhe ju do të vini re se përparimi për të reduktuar spazma në numrin dhe mënyrën e crunches ju bëni. Puna më pak ulem-ups në çdo grup ose zvogëluar numrin e vendos, dhe për të rritur numrin e ulem-ups. Faqja e mjeteve juridike
Vendos jastëk ngrohjes, të nxehtë me një thes grurë, ose një shishe me ujë të nxehtë mbi kurrizin tuaj që të ndjejnë një lehtësim të përkohshëm. Diku janë këshilluar të mos e vënë jastëk ngrohjes në stomakun tuaj, sepse ai mund të shkaktojë neveri, dhe gjetkë, nga ana tjetër mendon se kjo është një metodë e përshtatshme. Vendosni çfarë duhet të bëjmë bazuar në atë që ju e dini dhe si reagojnë ndaj aplikimit të ngrohjes. Shtrihuni për disa minuta dhe relaksohuni. Mbyll sytë tuaj. Vendos një kompresë të ftohtë mbi ballin. Frymë ngadalë dhe në mënyrë të barabartë. Mundohuni të kthyer mendjen time off dhimbje. Qëndroni të qetë dhe të përpiqemi për të fjetur. Lejoni vetes që të heqin qafe e gazit, madje edhe nëse ju jeni në shoqëri. Ndoshta ju mund të jenë të pakëndshme, por edhe nuk duhet të lejojë veten që të jenë të shtohet, ose ju mund të na kontaktoni dhimbje të forta dhe më e dhimbshme . Zhyt veten në një banjë të ngrohtë. Mos e lodh ngrohjes, vetëm të jenë të këndshme për ty. Dil nga banjë sa më shpejt që ju të ndjeheni më mirë, nëse nuk ndihmojnë provoni diçka tjetër. droga
blihen pa recetë
marrë ilaçe pa recetë. Ka një numër e barnave që eliminojnë dhimbje barku. Suksesi i tyre do të varet nga shkaku i dhimbje tuaj dhe të marrë drogë. Është e rekomanduar që të lexoni me kujdes udhëzimet dhe kërkoni farmacistin për këshilla mbi zgjedhjen e ilaçin e duhur.
Disa droga janë të dizajnuara për zgjidhjen e problemeve të shkaktuara nga presioni i shkaktuar nga gazrat, të tilla si Gasvana blockers H2 -. p.sh., Tagamet, Pepcid ose Zantac -. ndihmuar në lirimin e gazeve dhe dhimbje ndrydhur Linex dhe Enterofyril janë ilaç i mirë. për dhimbje me diarre. blerë gjatë antacids kundër mund të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjeve të barkut. / ul Merrni një pastrues butë për të inkurajuar karrige, në qoftë se shkakton dhimbje barku kapsllëk. Mos e merrni aspirina, ibuprofen, apo ndonjë tjetër liruese dhimbje nëse keni është shqyrtuar personalisht nga një mjek dhe ata kanë transkriptuar. Ata mund të përkeqësohet në siklet. Nëse ju e dini natyrën e origjinës tuaj menstrual dhimbje barku, analgesics, në këtë rast, ata mund të marrin. Acetaminophen është e pranueshme nëse ju jeni të sigurt se dhimbja juaj nuk origjinën nga të mëlçisë.
Parandalimi Vini re se në qoftë se ka ndonjë ushqim që pengon sistemin tuaj të tretjes. Nëse ju shpesh vuajnë nga dhimbje, ajo nuk është e mundur të tolerojnë një lloj të caktuar të ushqimit. Është e dëshirueshme për të mbajtur një ditar të ushqimit për të parë nëse ka një grup të caktuar të ushqimeve që ju të ndërhyjë në sistemin e tretjes dhe dhimbje të shkaktojë. Qumësht
dhe produktet e qumështit mund të shkaktojë spazma në njerëz pa lactose mëparshëm. Nëse ju nuk pini mjaft lëngje mund të kenë probleme me stomak dhe dhimbje të muskujve. Kjo mund të rregullohet nga ushtrimit të vazhdueshme. Nëse ju hani sasi të mëdha të fibër pazgjidhshëm që ju mund të merrni dhimbje si pasojë e kapsllëk. Disa njerëz janë të ndjeshëm ndaj zarzavate të freskëta dhe fruta, veçanërisht atë me lëkurë. Limit Ushqimet që prodhojnë gaz - p.sh., Fasule, ushqime të rënda, produkte qumështi -.. / ul Ushtrimi rregullisht Le të zgjas një pjesë integrale e trajnimit të mbajtur nivelin e stresit tuaj nën kontroll Nëse dukuri e kapjeve të përkojë me situata të vështira, provoni.. për të shmangur stresin sa më shumë të jetë e mundur, dhe të përpiqet për të mësuar teknikat për të kontrolluar stresin. në diçka tjetër dhe nuk mendoj në lidhje me dhimbjen. Nëse ju nuk e ciklit të fundit menstrual, atëherë ju më mirë shkoni te mjeku. Mundohuni të pini ujë në mënyrë që të lehtësimin e dhimbjeve mund të jeni duke vuajtur nga ndonjë sëmundje apo gjendje shëndetësore që shkakton dhimbje Disa kushte dhe sëmundjet që mund të shkaktojnë konfiskimet përfshijnë:. sëmundjen Crohn, sindromi nervoz zorrë, ulcerat, sëmundje diverticular, e pengim akute të zorrëve, apendisitit, zorrë inflamator, infeksionet e traktit urinar, i , kanceri hernia - hernia, hernia -. kërkoni këshilla nga mjeku dhe të bëjë analiza për të përcaktuar trajtimin e duhur nëse dhimbje janë gjetur të rezultojë nga lartpërmendur Secili nga këto probleme shëndetësore ose sëmundje është serioze helmim mund të shkaktojnë dhimbje të forta të barkut,.. dhe kafshon e kafshëve - p.sh., merimangat ... -. dhimbje barku mund të jenë simptomat e kushteve shëndetësore shumë serioze të tilla si helmimit me ushqim, alergji apo sëmundje Nëse ju keni një, të përzier ethe të rënda ose djersitje, të merrni ndihmë mjekësore Kjo është veçanërisht e rëndësishme.. nëse dikush tjetër mendon të njëjtat simptoma pas një vakt të përbashkët. dhimbje zgjatur ose të shpeshta, veçanërisht nëse ata janë të lidhur me kapsllëk ose diarre mund të tregojnë një gjendje të rëndë. Diarre shoqëruar me dhimbje stomakut mund të shkaktojë dehidratim, e cila mund të çojë në tronditje apo edhe vdekjes. Pini pijeve që përmbajnë electrolytes, apo qartë sportive pije me carbs ulët, nëse keni diarre periudhë më të gjatë kohe Vizitoni mjekun tuaj nëse ju vjell gjak, apo Hemor paraqitet në stol, në qoftë se jeni shtatzënë -. apo mendoni se jeni -, tuaj stomak është e vështirë dhe prekje, ju kohët e fundit plagosur barkun tuaj, ju nuk mund të marr frymë siç duhet, ose keni dhimbje gjoksi, qafë apo shpatulla mjeku i urgjencës odnesitu fëmijë deri në 3 muaj nga mosha që kanë diarre ose vjellje
> . Si të përgatitemi për të shkuar në spital
> gurëve të simptomat
> A është fëmija im shumë i trembur?
> Simptomat Depresioni
> Fiber
> Pneumonia virale
> Si për të parandaluar rrudhat në qafë
> Ushtrimi - Cilat janë mitet e ushtrimit të
> Skin Itchy
> Çaj për hormonet dhe Tea kolesterolit - Natyrore kurë për Kolesteroli
> gripi Viroza
> . Fëmijët Çfarë ju duhet dini në lidhje me dietat popullor
> Arra mbrojnë nga diabeti
> . Si për të shpejtuar metabolizmin
> Pozicion gjumi zbulon personalitetin tuaj
> Ubod ose
> .. Si ushqime të punuar?
> KOHËZGJATJA E ushqimin më të mirë para se - Identifikimi i vezëve kalbur
> Terapist profesionist
> OMGJ - ju e dini se çka është?