Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

. Si për të fituar vetëbesimin

. Si për të fituar besimin Dëshironi të besojnë në veten tuaj dhe të ndjehen si të mirë, por çfarë nëse ju lëvizin nga pak apo ka siguri Si për të marrë nga pika A në pikën B drejtën e vetë-besimit nuk është fituar brenda natës? doni të besoni në veten dhe të ndjehen si të mirë, por çka nëse ju lëvizni nga siguria pak apo jo? Si për të marrë nga pika A në pikën B? drejta e vetë-besimit nuk është fituar brenda natës. Për të kuptojë se ju keni një njeri i mirë, të denjë për respekt dhe dashuri, ajo merr vendosmëri.
Si për të fituar besimin
Njohin pasiguritë tuaja Çfarë ju thotë se zëri i nënndërgjegjeshëm Pse jem i turpëruar me veten Arsyeja mund të jetë çdo -.?. e puçrra fytyre, i pendimit, dhe për shokët në shkollë Çfarëdo që ju bën të ndjeheni emër i pavlefshëm, turp, apo inferiore, për të identifikuar, dhe rekord. Ajo është shkruar, dhe kështu që ju mund lot ju në këto fusha fillojnë të ndihen pozitiv. Razgovorajte në pasiguri me miqtë e tyre dhe të dashurit. nuk sakrivajte ato. çdo ditë të zgjidhur nga një, dalëngadalë. Nuk ka zgjidhje të shpejtë. Shkruani me rrënjët e problemit, të përqëndrohet mbi të dhe të kuptojë se çdo problem duhet të zgjidhet para se të vazhdoni A, kjo nuk do të thotë se ne duhet të heqin qafe çdo gjë që ju bën të ndiheni keq -. shpesh, nuk është vetëm e mundur -. Ju duhet të mësojnë të pranojnë veten, e kaluara juaj, rrethanat tuaja ashtu si janë, dhe se prezgjedhur nuk mendoj se ata keq. Ju lutemi mendjen se askush nuk është i përsosur. Edhe njerëzit najsamopouzdaniji kanë pasiguri e tyre. Gjithkush në jetë, në një pikë, ai ndjen diçka mungon. Ky është realiteti. Mëso se jeta si një udhëtim plot gunga. Njohin suksesin tuaj. Gjithkush është e mirë në diçka dhe të zbuloni atë që ju janë të jashtëzakonshme, dhe pastaj përqëndrohet në talentet tuaja. Lejoni vetes që të jetë krenar për to. Falënderimi veten për sukseset. inferioriteti është një shtet i mendjes në të cilën ju shpalli veten një viktimë. Mos lejo veten që të bëhet një viktimë. Express përmes artit, muzikë, shkrimi, etj .. Gjeni diçka që ju pëlqen. Çdo njeri është lindur me talente të caktuara dhe cilësitë që mund të rritet dhe të zhvillohet. Në qoftë se kjo është e vështirë të përcaktojë dy ose tre gjëra që ju keni një dhuratë, ose thjesht doja të bëni, atëherë mendoj për gjërat që të tjerët të bërë, që ju do të donte që të punojnë dhe të fillojnë të marrin mësime apo bashkohen në një klub tifoz. Kur ju ndiqni pasionin tuaj, jo vetëm do të ketë një efekt terapeutik, por ju do të ndiheni dhe unike dhe të realizohet, gjithçka që do tju ndihmojë të fitojë besimin. Përveç kësaj, duke shtuar një shumëllojshmëri të interesave në jetën tuaj do të përmirësohet sigurisë, por edhe një shans për të takuar miq të pajtueshme. Jini mirënjohës për atë që keni. Shumë shpesh, pasiguria themelor dhe mungesa e besimit nuk është një ndjenjë se diçka nuk është e mjaftueshme, nëse ajo është një konfirmim emocional, lumturi, para, etj .. Me një ndjenjë të paplotsueshmėrisė dhe pakënaqësisë që mund të keni për të luftuar në mënyrë që ata do të njohin dhe të vlerësojmë atë që ne të vërtetë kanë. Gjetja paqen e brendshme do të bëjë mrekulli për besimin tuaj. Bëhu pozitiv, edhe në qoftë se ju nuk ndiheni në këtë mënyrë. Shmangni vetë- ., keqardhje dhe mëshirë dhe dhembshuri për të tjerët Mos lejoni tjetrin të ndjehen inferior - kjo do të ndodhë vetëm nëse ju le atë Nëse ju vazhdoni të urrejnë veten dhe fyese, të tjerët do të bëjnë të njëjtën punë dhe do të mendojnë se për të bërë me ligjin. . Në vend të kësaj, flasin pozitivisht për veten, të ardhmen tuaj dhe progresin tuaj. Mos kini frikë të cilësisë së tyre dhe do të projektojë të tjera, pasi kjo do të përforcojnë këtë ide në kokën e tij dhe do të inkurajojë zhvillimin e tij në një drejtim pozitiv. Prano komplimentet lloj . nuk kodrina sytë dhe thonë: Po, jo, dhe as nuk mbledh supet Prano dhe për tiu përgjigjur pozitivisht -. Faleminderit dhe buzëqeshje do të jetë e mjaftueshme -.. Shikoni në pasqyrë dhe qesh studim me titull Hipoteza e fytyrës reagime, thotë se shprehje në fytyrën tuaj të vërtetë mund të stimulojnë trurin që të regjistroheni emocione të caktuara. Ju jeni në kërkim në pasqyrë me një buzëqeshje në fytyrën tuaj çdo ditë dhe të ndjehen më të lumtur në afat të gjatë, me veten tuaj. aktor. Në të njëjtën mënyrë si ju bëni qesh ju ndiheni i lumtur, duke vepruar vetë-besimit, ju mund të përmendim se në veten e tyre me të vërtetë besojnë. Pretendon se ju jeni një version krejtësisht të sigurt për ju, të shqyrtojë ndjenjat tuaja dhe shikoni se si ju mendoni. Stick në parimet tuaj. Kjo mund të jetë e vështirë, por nëse keni diçka që ju mund të besimit, atëherë ju keni asgjë. Pa marrë parasysh se çfarë ju ka ndodhur në jetë, ju gjithmonë mund të thonë se ju keni të drejtë për faktin se ju do nga ky shkop ditë me parimet e tyre në të mirë të pushtetit tuaj. të ndihmuar të tjerët Kur ju e dini që ju jeni të mirë për njerëzit rreth tyre dhe të ndikojë pozitivisht në jetën e tyre -. edhe nëse kjo do të thotë vetëm të jetë i sjellshëm me personin që ju shërben kafe në mëngjes - pastaj ju e dini që ju më shumë forcë pozitive në botë -.. cila do të rrisë besimin thjesht njohja se kush jeni dhe çfarë ju keni brenda do të ju ndihmojë që të bëhet i tillë pa Ushtrimi i ndihmon për të rritur forcën dhe besimin, forcon epsh dhe ka shumë efekte të tjera pozitive lutem buzëqeshje gjithmonë personin me të cilin ju. do të fitojë një shumë të besimit. ndajnë njohuritë dhe përvojën tuaj me të tjerët. dhe hani të shëndetshme. Ushtrimi rrit nivelet e endorphins dhe ju bën të ndiheni të lumtur dhe të shëndetshme. Kjo është sigurisht një mënyrë e thjeshtë dhe efektive për të rritur besimin tuaj. Kur ndiheni tmerrësisht e pasigurt , shkruani cilësitë tuaja pozitive dhe të lexoni ato. Ky reagim do tju japë rezultate të mahnitshme. Mos kini frikë për të nxitur veten përmes kufijve të tyre fizike dhe mendore. Ky presion do tju ndihmojë të shihni se sa e lehtë është për të arritur diçka, dhe për këtë arsye do të ndihmojë ju të zhvilloni aftësitë tuaja. Hapi jashtë zonës tuaj të sigurt. Shmangni perfectionism. perfectionism paralizon dhe ju pengon të arritur qëllimet tuaja. Kanë një grup të mirë të miqve të cilët do të mbështesë ju në çdo vendimmarrje. UpozorenjaNe shqetësuar për gabimet tuaja dhe mos e mbani anët e këqija. Ata mund të kthehet të jetë një kontrast i mirë në anën tuaj të mirë, ose ju mund të ju jap edhe diçka që ju mund të përpunuar. Nuk ka ndjenjë më të mirë se sa kur ju jeni ndjeheni mirë në diçka që ju keni qenë ndonjëherë të varfër. galamljenje .. nuk përzihen me siguri Pra zhurmshme Disa njerëz e fshehin pasigurinë e tyre nëse ju jeni të kënaqur me veten e tyre, atëherë ju jeni të sigurt A nuk nxitojnë veten Ngadalë -.. gjeni hap që ju preferoni
> ... Si për të parandaluar humbjen e flokëve
> Ushqyerit Celiac Sëmundjeve
> Lëpushë çaj,, lule dhe gjethe barishte - çaj kundër ngjirurit e zërit dhe çaj për të lëkurës
> Dëgjimit dëmtim, dëgjimit
> Ushqimi i çrregullimeve
> Mëngjesi shëndetshëm
> Si për të fituar peshë
> Si për të luajtur Uno, një lojë kartën dhe rregullat Uno për të rriturit - biletave për Uno
> Nxituar në fëmijët
> Fara liri janë ushqime të mahnitshme të reja
> Inseminimi artificial - Kostoja dhe procedura
> . Test për intolerancës ushqimore
> Dhimbje në thembër
> Scintigraphy e zemrës
> Krpelji sëmundje
> Brzo skidanje kilograma
> Kirurgji menisk
> Gjakderdhje nga hunda, mungesa e vitaminës C për të ndaluar gjakun nga hunda
> Gju magnetik rezonancë
> Aneurysm Brain