Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

. Si të humbni yndyrë në stomak

. Si të humbni yndyrë në barkun tim Ka shumë prej marifeteve të marketingut dhe tele-shop reklamat që të këshillojë se si për të rregulluar tmerrshme, dhoma jotërheqës në stomak. Ka shumë prej marifeteve të marketingut dhe tele-shop reklamat për të këshilluar se si të rregullohet e tmerrshme, dhoma jotërheqës në stomak Edhe pse nuk ka formulë magjike për të hequr dhjamin e barkut Ky artikull do të shpjegojë shkaqet e përhapjes së rrip përreth belit tuaj dhe se si të shpëtoj nga yndyra e tepërt në bark.
Si të humbni yndyrë në
stomak A ushtrimet për humbjen e peshës. ushtrim aerobik do të të ju ndihmojë për të hequr dhjamin nga trupi duke përfshirë tërë stomak. Ju nuk mund të synuar vetëm të djegë dhjamin në bark, por zakonisht vetëm ajo djeg kur ju ushtroni parë, pavarësisht nga madhësia ose formë të trupit tuaj. Unë vetëm të përpiqet të përqendrohet në ushtrime se kalorive djeg sesa crunches tradicionale dhe ulem-ups për një stomak të vogël. Nëse depozitat tuaja dhjamin që mbulon muskujt e barkut, por forcimi i këtyre muskujve nuk do të ndryshojë këtë fakt. kyç është aerobic ushtrim. Shko tek trajnimit durim. Studimet tregojnë se kombinuar kardiovaskulare - aerobic - ushtrim dhe trajnim durim është efektive në eliminimin depozita dhjami në stomak sesa ushtrimin kardiovaskulare ushtrime trajnuese forcë që të jetë pa ngarkesa në stërvitje pajisjeve për rezistencë ose grupe Ulja e marrjes kalori dhe ushqimet kalori të zëvendësojë një tjetër Nëse ju kufizon kalorive tuaja... , ju humbni yndyrë në barkun tim. Ka disa taktika për tju ndihmuar të shpejt të eleminuar atë, por vetëm kur ajo ka vazhdimisht të mbajë një konsum të kufizuar kalori. Për shembull, pas të hahet një qese avokado e tërë e patatina nuk do tju ndihmojë të shpëtoj nga stomaku yndyrë - në fakt, ka të ngjarë të vetëm të përkeqësojë problemin Zëvendëso kokrra rafinuar për tërë Në një studim shkencor, subjektet që hanin drithërat -. me një pesë servings shtesë të frutave dhe perimeve, tre servings e produkteve të qumështit me yndyrë të ulët dhe dy pjesë të brishtë të mishit, peshkut apo të pulave, kanë humbur më shumë yndyrë në barkun e grupit që hanin të njëjtin lloj të ushqimit, por me kokrra të rafinuar dietë e pasur në kokrra të papërpunuara të gjithë ndryshon raportin e glukozës dhe insulinës në trupin tuaj dhe në këtë mënyrë. përshpejtohet shkrirja e yndyrë yndyrë dhe të brendshëm, një shtresë më të thellë - mund të jetë më e lehtë për të djegur se nënlëkurës yndyrë - dhjamin që ju mund të shihni me sy të lirë dhe dora e kapur -. Hani. yndyrna të shëndetshme studimi tregon se një dietë me raport më të lartë të unsaturated yndyrna - në avocados, arra, fruta, fara, fasule soje, çokollatë - mund të parandalojnë akumulimin e të dyja llojet e yndyrë në abdomen Megjithatë, disa ekspertë thonë se këto yndyrna mund të ju ndihmojë ti hiqet e vetme e barkut yndyrë, por që dikush. i cili është ushqyer ulët kalorifike ushqime të humbin peshë - ska rëndësi se ku e kalorive të vijnë - dhe, siç u përmend më lart, yndyrë belly është hequr së pari
duket transmasti -. të cilat mund të gjenden në margarines, biskota, biskota - të gjitha me një pjesërisht hydrated yndyrë - fibra prodhon më shumë yndyrë në bark Pra, për të shmangur ushqime të tilla sa më shumë / ul Përdorni më shumë fibra në dietën tuaj degradable -... mollë, qershi, e kënaqur - Ulja e nivelit të insulinës e cila, siç u përmend tashmë, me djegie të brendshme yndyrë përshpejtimin e barkut. Ushqime
me fibra duhet të futet gradualisht në dietë. Nëse jeni duke marrë 10 gram fibra në ditë, deri në ditën tjetër vetëm për të kaluar 35 gr. Kjo merr kohë për bakteret natyrore në sistemin tuaj të tretjes përshtatur për futje të ri të fibrave. Dërgo zhvishem për fruta dhe perime! Duke përfshirë më shumë fruta dhe perime në dietën tuaj ai do të pinë më shumë fibra, por vetëm nëse ju hani zhvishem, sepse të gjithë fibrave janë vetëm në të, pra, mos zhvishem mollë para se të hani ato Nëse ju hani patate, do të përpiqen për ta mbajtur lëkurën në pjatë -.. me patate të pjekura ose pure -. Gjithashtu, është e rëndësishme të dini se në qoftë se ajo nuk zhvishem kur gatim, do të mbetet më shumë vitamina dhe mineralet në mish. Vetëm mos hani zonat e lëkurës që janë jeshile. Hani supë më shumë nga bizele të thata që ajo të lartë fibër ushqime të fuqishme. Vetëm një filxhan nga këto ushqime përmbajnë 3 gram proteina 16 / ul Motivojë veten duke shkuar për të parë rreziqet e kryera nga depozitave yndyrore në stomak. yndyrë shkrirja në barkun tim, nuk duhet të jetë vetëm një qëllim estetike, njohja e problemeve shëndetësore që lidhen me të mund të motivuar që të largojë atë. Salo në barkun e tij është e lidhur me, diabet sëmundje kardiovaskulare dhe kancerin e veçanërisht në aspektin e shtresës së thellë të yndyrë që ju nuk mund të shihni ose të shtrënguar Arsyeja është si vijon:.. qelizat e brendshme yndyrë në fakt prodhojnë hormone ose substancave të tjera që mund të ndikojnë në shëndetin tuaj - të rrisë rezistencën e insulinës dhe të mbajnë rrezikun e kancerit të gjirit -. Fakti është se këto yndyrna janë gjetur pranë dhe në mes të organeve të brendshme në zgavrën e barkut tuaj Salo vendosur në afërsi të mëlçisë yndyrë e bën si një faktor rreziku për rritjen e rezistencës së indeve për të insulinës. , duke krijuar kushtet për diabet tip 2 Masa belit tuaj në nivelin kërthizë është konsideruar si i sëmurë, nëse masa kasetë tregon më shumë se 89 cm -. për femrat - ose 102 - për burrat -. Avantazhi i ushtrimit është për të reduktuar stresin dhe nivelin e insulinës, duke zvogëluar praninë e kortizolit, një hormon që shkakton ruajtjen e yndyrë në bark. Që kortizolit shkakton një rritje në yndyrë të barkut, dhe është e lidhur me stresin, të gjithë ju mund të bëni për të reduktuar stresin në jetën tuaj do të zvogëlojë në mënyrë të tërthortë yndyrë në bark - ose të paktën të parandaluar ndonjë më shumë -. Shumë gra të fillojë të marrë yndyrë në bark me moshën, sidomos pas menopauzës Skema e ndryshimeve të peshës trupore është -. lënë më pak hapësirë ​​në armëve, këmbët dhe hips, dhe më shumë në pjesë qendrore e trupit. Disa njerëz janë bel edhe më gjerë deri pesha e tyre mbetet i njëjtë! Megjithatë, hapat e mësipërme do të ju ndihmojë për të privohet nga yndyrë në barkun tuaj. mënyrë e thjeshtë për të djegur më shumë yndyrë është që të ecin kur është e mundur. Ju Do të kurseni para për benzinë, dhe as do habati makinën tuaj Ju gjithashtu mund të kurseni paratë që do të kishte bërë për të, hapësirë ​​taksi, autobus apo metro biletë parkimi Çdo gjë ju duhet të këpucë të rehatshme -.. këpucë elegante në çantën tuaj nëse është e nevojshme - dhe ec , ecin, ecin. më shumë që të qëndruar në formë, ecni shpejtë në anije dhe të shohim se si njerëzit qesharake janë të mbërthyer në makinë gjatë orë e pikut. Hani vakte të vogla për darkë. darka të rënda mund të dëmtojë procesin e heqjes yndyrë sepse shumica e njerëzve nuk janë të shumë aktive pas darke. Mos hani disa orë para se të shkojnë në shtrat. pretendojnë se të gjithë darkë kthehet në yndyrë nuk është e vërtetë. proces është më i komplikuar se kaq, por fakti që ne nuk jemi duke lëvizur shumë pas darkës është e mjaftueshme. Darka mund të kompensojë duke ngrënë drekë më e bollshme apo rostiçeri shëndetshme para darke. Nëse ju keni një dëshirë shumë të fortë për ëmbëlsirat, ju mund të zëvendësojë ata me fruta. sheqerna Fruta janë tretur ndryshe se kalorive boshe të sheqerit të bardhë që gjenden në ëmbëlsira dhe ushqime të përpunuara më të madhe. fibër Fruta gjithashtu ngadalëson thithjen e sheqerit kështu që ju nuk do të merrni një sulm të papritur të sheqerit. UpozorenjaAko vetëm praktikë crunches tradicionale dhe ulem-ups për një stomak të vogël mund të shkaktojë shfaqjen e sasive të mëdha të yndyrës, për shkak se muskujt e barkut rriten dhe yndyra po e shtyn përpara për të bërë të duken më të mëdha dhe fatter. Nëse ju keni humbur peshë ose kanë një fëmijë, ju keni lëkurë të tepërt në bark se nuk do të shkojnë larg pa marrë parasysh se sa ju djeg yndyrë. do të dini saktësisht se sa lëkurë të tepërt në qoftë se pari rregulluar dhomën tuaj. Është gjithashtu e mundur të shtrëngojë e lëkurës kur ju humbni yndyrë në barkun tim
> Dielli Hello - Yoga
> Si ushtrimin e trurit, ushtrimet e trurit, ushtrimet për kujtesë të mirë
> Laser Liposuction
> .? Çfarë është cystoscopy
> Caffeine çaj jeshil
> Vitamina A
> Një brokoli i ri kundër kancerit të stomakut
> .. Si të shpëtoj nga fryma e keqe
> kalorive zier misër, si të gatuaj, të misri misri per ushqim
> SI LUHET rregullat e volejbollit të të lojës, lojtarët dhe topin e volejbollit
> konvulsionet febrile
> Proteinave në dietë
> Çaj për dhimbje barku, hemorroide, çaj dhe çaj për dhimbjet menstruale - një ilaç natyral për të shtyllave
> Si nuk kemi dëgjuar
> Presioni i gjakut matet vlera sphygmomanometer presion
> Sëmundjet veneriane
> Sytë e gjakosur
> .. Si për të kuruar një të ftohtë
> Simptomat spondylosis
> vaj ulliri si një ilaç