Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

I llojllojshëm

Kategoria Ndryshme përfshin përmbajtjen nga sferat e ndryshme të jetës. Këtu ju mund të gjeni këshilla për sport, para artit, ... Cilat janë përfitimet shëndetësore të ecje të shpejtë, terapi rekreative, komunikim dhe interesave të ndryshme.

---------------------------------------------------------

. Si për të luajtur në kitarë akustike

. Si për të luajtur në kitarë akustike Shumë njerëz mund me sukses të mësojnë të luajnë kitarë. Shumë njerëz mund me sukses të mësojnë të luajnë kitarë Megjithatë, shumë fillestar të heqë dorë shumë shpejt. Fillestar që të heqë dorë shpejt fajësojnë mungesën e kohës për stërvitje dhe dhimbje në gishtat që rezultojnë nga të luajtur. Problemi është se ata thjesht nuk e ushtrojnë të mjaftueshme. Kjo faqe nuk mund të ju jap më shumë kohë në praktikë, por do të ju tregojnë se si të bëhet një lojtar mjaft i mirë kitarë pa paguar orët shtesë. Guide
Studimi dhe zgjidhni faqen përkatëse të internetit. Interneti ka mijëra faqet e internetit që ofrojnë të lirë klasa, e cila është më e bërë mirë dhe me siguri mund të shtohet në stërvitje tuaj normale. Në këtë mënyrë ju mund të merrni përgjigje më të hollësishme për pyetjet tuaja. Mëso për të bërë dallimin midis muzikantëve të mira dhe të varfërve. Nëse jeni duke luajtur, pasi të bëhet në mënyrë të barabartë si të mirë si Kitaristë tuaj të preferuar, të bëjë tuaj më të mirë dhe për të mbajtur praktikuar , në vend të qenë të kënaqur me statusin e kitarist mediokër dhe përgjithmonë të mbetet e njëjtë. Para së gjithash, të mësojnë në lidhje me pjesët e instrumentit. Mëso emrat dhe funksionet e pjesëve të kitarë dhe si të gjithë së bashku ata prodhojnë tingull. orë e gjysmë kaloi mësuar bazat do të paguajë shumë herë më vonë me anë të mësimit dhe më tej duke luajtur. Mëso se si të akorduar në kitarë duke dëgjuar të duhur atmosferë për kunj të ndikojë në zë kitarë dhe si zë ndryshime nga lëshimi i tyre. Mëso për të luajtur një akord në numri i mënyrave. Për shembull, ka 10 pozicione të ndryshme duke mbajtur gishtat kur luajnë akord C. Në fillim të më e lehtë për të luajtur thjeshtë akord C hapur, por më shumë që të mësojnë mënyra të ndryshme për të luajtur atë, ajo do të fitojë . fleksibilitet më të madh në ndryshimin nga një akord në një tjetër Kjo mund të jetë e dobishme në qoftë se ju vendosni të provoni veten në kompozimin e muzikës re ushtrim Daily -. 5 ditë në javë -. të paktën gjysmë ore Nëse doni të mësoni më shpejt, ju duhet të kthehet . truri duke luajtur Ky studim përfshin ndërtimin e një vesh të mirë për ndryshime në intensitet, sjellje të qetë, duke përfshirë këmbët, mbrapa, sup dhe krahu pozitë -, koordinim dhe teknikën e duhur të dorës që chords ndryshim, si dhe duart që mbajnë të vini, dhe më e rëndësishmja, mos harroni se ju luani chords Praktika luajtur chords dhe pozitën e dorës, ndërsa në heshtje shikuar televizor apo duke folur me një mik Learning duart që mbajnë kur luajtur chords është shumë më e vështirë se të mësuarit që mbajnë duart e po mban kitarë marr.. - përveç pikinga -. dorës së dytë nuk do të ketë edhe për tu përdorur, thjesht vazhdimisht ndryshojnë chords shikuar televizor apo duke biseduar me dikë për të ndihmuar ju të mos kërkuar në dorë Por, kur të mësuarit për të luajtur chords ju duhet të paguani vëmendje.. pozicioni i gishtave - sigurohuni që pozicioni i saktë i gishtat mënyrë që të mos gabimisht kujtuar pozicionin kur luajnë Herë pas here, hidhini një sy në gishtat tuaj, por ende të përqendruar vëmendjen në pozicionin e duhur Pas një kohe të sigurt mbajtur duart kur.. ndryshuar chords, kështu që ju nuk do të ketë shumë të shikojnë. Press tela të njëjtin intensitet si kur luajnë normale, kështu që ne kockës se faqeve thekur. Kjo do të jetë e dhimbshme dhe gishtat. Por sapo ngurtësoj, dhimbja ju mendoni që në fillim, ajo do të zhduket . Sa do të keni nevojë të bëni këtë, varet vetëm nga ju. më shumë që praktikë, gishtat do të kalit deri sa më shpejt. Ekziston edhe një vajosje lëng mollëz, e cila do të ndihmojë në këtë muajt e parë të dhimbshme. Mëso mbërthen zhveshur me e hapur chords. nuk kaloni grabs zhveshur vetëm për shkak se ata janë të rënda. Ashtu si probleme kapërcehen me mollëzat, më shumë ju luani, ju do të jetë mbi të gjitha më e lehtë. chords Mbajtja pothuajse ekskluzivisht varet nga forca e dorës me të cilën për të luajtur. forcojë muskujt në dora e tij që ju të luajnë nga squeezing një top tenisi apo ndonjë objekt pesë minuta, disa herë në ditë -. jenë të kujdesshëm si kjo mund të çojë në stres sindorma për shkak të përsëritjes së shpeshtë -.. Lejoni vetes që të jenë të frustruar Kjo është e pashmangshme dhe normale akord. se keni provuar të luajë tju ditëve të fundit ose edhe javë për të shëndoshë në fund të pastër dhe të qartë. Vazhdo të vazhdojë të praktikojë dhe të përpiqen për të luajtur në akord të njëjtë dhe kjo do të tingëllonte e përkryer. Veshin kitarë kudo me ty, në qoftë se ju uleni në të njëjtën kohë, duke pritur për diçka apo dikush, për të parë diçka, dhe kështu me radhë. Veshur me kitarë në situata të tilla do të rrisë Gjithmonë music-luajtur aftësitë kur ju filloni për të luajtur në publik. Ajo është gjithashtu e dobishme në duke u përdorur për të, dhe kockës se faqeve. tuaj të kryejë një kitarë me ju në mënyrë që ju mund të praktikoni shtypur tela dhe pozitën dore kur luajnë akord duhur. Praktika. Praktika. Praktika. Praktika të çon në përsosmëri jo vetëm historinë babska. Kur ju praktikë përpiqet për cilësinë, në qoftë se ju ushtroni ju do të krijojë Zakonet e të pariparueshëm. spërkatur këqija Një aforizëm i mirë do të jetë në fakt . Praktika e bën të përsosur Ashtu si bodybuilders, të cilët ndryshuan orarin e trajnimit dhe të përqëndrohet në një grup të muskujve në ditë, kështu që praktika e luajtur me fokus të vendosur në aspekte të ndryshme - ton, lehtësuar,, saktësinë shpejtësi. Nëse ju të përqëndrohet në aspekte të ndryshme të muzikës vetëm, ju mund të përmirësuar aftësitë tuaja dhe duke luajtur përgjithshme. Svirajte ndërsa në të njëjtën kohë duke dëgjuar këngën tuaj të preferuar në CD. CD player është i madh për fillestar, sepse ju lehtë mund të Rewind dhe përsëris edhe një pjesë e shkurtër e këngë pa pushim deri sa të kuptoj se si të luajë një qasje të zgjuar të caktuar që ju pëlqen Vetëm mbani të shtypur butonin për shpejtë dhe të shikojnë countdown -. countdown referohet Koha që ka kaluar që nga fillimi i këngës në sekonda -. ruaj kur riff dytë që ju pëlqen dhe gjithmonë do të lehtë të jetë në gjendje të kthehen në atë pjesë e të luajnë atë përsëri Filloni duke luajtur këngë Ka dy mënyra për të.! lexoni muzikë. Mënyra e parë është nëpërmjet shkëmbimit të notave, dhe tjetra është përmes tablature. Ju mund të merrni mësime falas online! Thjesht shikoni nëpër google-a pa çështë mësimet kitarë. Svirajte më shumë se një lloj kitarë. Filloni duke të mësuarit kitarë bas, klasike, luaj, kitarë tenori elektrike. Ju do të jenë njohur me llojet e ndryshme të tingujve kitarë. Promuvajte Studenjak dhe të shohin njerëz të tjerë që dinë se si të luajnë kitarë bas, tastierë dhe bateri. Pas atëherë të organizojmë koncert! SavetiAko kanë një mik i cili është një kitarist me përvojë, të përpiqet të organizojë një koncert me vete një herë e saj një javë. Edhe në qoftë se ai / ajo është një lojtar shumë më mirë kitarë se ju, vetëm duke shikuar dhe mësuar, ju do të kurseni vetes kohë ju do të ndryshe të jetë e nevojshme qoftë se ju keni qenë mësuar. Mblidhni tablature nga sa Kitaristë shumë. Në internet ju do të gjeni tablature lirë me saktësi 99% edhe pas ndarjes së parë. Futni një emër shfletuesit të këngës, i cili kryhet në fund çështë e tipit i tablature kitarë. Ju merrni ofroi një shumë të rezultateve. Pa marrë parasysh se çfarë lloji të muzikës, këngë i takon, në qoftë se ju të gëzojnë ndërsa ju të luajnë, të luajë. Merrni shënime se si ju mendoni dhe si ju kanë përparuar. Nëse keni ushtruar në një bazë të përditshme, ju do të vëreni një ndryshim të madh çdo kohë. Mëso disa mënyra për të akorduar një kitarë. Ajo mund të marrë kohë deri sa ju nuk mund të zhvillohet dëgjuar që ju e dini saktësisht se kur kitarë është tuned mirë. Nëse ju të luajnë çdo ditë që të përpiqen ndryshuar strings një herë në muaj. do të papritur ju se sa ajo mund të përmirësojë zërin. mënyrë UpozorenjaDa për të parandaluar dëmtimin e gishtat se teli grip, të jetë i sigurt për të kontrolluar .. Aplikimi trajtimin e lëkurës thickened është shumë e rëndësishme. Me kalimin e kohës, sipërfaqen Shtresa e lëkurës fillojnë të zhvishem. Pastaj gjëja më e rëndësishme është se një pjesë e të lyhet dhe të pushojnë, ndryshe rrezikoni vizituar me tela, ndërsa në ndryshim chords. Para se të bleni, mundohuni të llojeve më të ndryshme të dyqaneve të muzikës kitarë pajisjeve specialiteti. Këto dyqane kemi qindra e kitarat të ndryshme kështu që ju mund të zgjidhni atë që ju përshtatet më mirë. Mos i lejoni vetes të blejnë ndonjë përzgjedhje të rastit të, shitësi kitarë, apo sulm, sepse ju jeni turp për të luajtur në para të njerëzve. nuk do të turpërohet për të luajtur tjera, Kitaristë lartë. Ata ishin dikur në nivelin tuaj dhe vetëm ajo shkon prapa në kohë. kushtoj vëmendje të kënd që të mbajë dore e majtë. Që ju jeni vetë-mësohet, nuk do të jetë një mësues tjetër për ju që do të them mos mbajë një dore të mirë dhe të bëj atë edhe në qoftë se ju mund të merrni dëmtime serioze. Mbajeni atë të drejtë. Nëse nuk jeni të sigurt se si, tregojnë teknikën e tij të mbajtur dikë me më shumë përvojë dhe kërkoni atë nëse ai ishte i mirë. Playing kitarë mund dëmin tuaj gishtat. Vendos akull në një enë me ujë dhe të zhytem pads në ujë të ftohtë dhe të mbajë një minutë, ose thjesht qetësohuni gishtat nën ujë të ftohtë. Kjo do të parandalojë plasaritje dhe të bëjë cheekbones më shpejt trash. Para se të vazhdojë të luajë me gishtat tuaj dhe . pjesa tjetër për një kohë Blej akordues elektrike kitarë, ju do të kursejnë vetes një shumë prej paketave të telit të ri dhe të jenë të kujdesshëm me akordim, sidomos teli i parë i gjërave që ju do të ketë nevojë. kitarë, kitarë tablature, grupi kitarë, qese fuzhnjë , zgjedh
> Si për të ngjitur ose porcelani
> Si blerjen e zgjuar - ulje dhe pazaret
> .? Cili është debati
> Dhuratë për përvjetor martese, dhe si për të zgjedhur një dhuratë
> Si të shpëtoj zbokth - shampo zbokth në flokët tuaj dhe zbokth
> . Si Beogradi mori emrin e vet
> Seasons në italisht, italisht në muaj
> Si të lexohet nga duart e tij
> Xhelozia lidhje
> Barbie Doll dhe Toy Factory
> . Çfarë është
> Si për të pastruar brenda e makinave
> Zonat Strawberry zgjedhje mbarështimit për mbjellje
> Si të shkruani një korridor
> Si për të filluar lavaman
> thotë emrat e mbretit Salomon, sundimtar
> bimët RUNOLIST mbrojtura
> Movies Denzel Washington, Denzel Washington filmat, aktorët amerikanë
> përhumbur nga fantazmat kështjellave
> Vonesat për të punuar dhe keqardhjet për vonesën