Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Udhëtime

Këshilla dhe idetë për udhëtimet mund të gjenden në kategorinë udhëton. Si për të udhëtuar me aeroplan, tren, autobus, udhëtimit të studentëve, shpenzimet e udhëtimit me makinë, paketa pushime familjare dhe sigurimit të lirë të udhëtimit.

---------------------------------------------------------

. Si të dal për më shumë

. Si të dal për më shumë njerëz gëzojnë të vjen dita kur ata të shkojnë në rrugë, por ata janë të shqetësuar shpesh duke menduar se ju jeni të mbushur gjithë atë që do të nevojiten për verëShumica e njerëzve të gëzojnë të vjen dita kur ata të shkojnë në rrugë, por ata janë të shqetësuar shpesh duke menduar se ju jeni të mbushur gjithë atë që do të jenë të nevojshme për verë. Në mënyrë për të shmangur shqetësime të panevojshme, ajo është e mirë për të krijuar një listë paraprakisht se çfarë planifikoni të merrni, apo çfarë mendoni se do të jetë e nevojshme aty.
Si të dal për më shumë?
1 - Së pari paketë dokumentet tuaja që ju duhet të udhëtoni, të parave, kartat, në faturat ose prenotim marrëveshje, nëse ju keni paguar 2 -. Pak cache tuaj farmaci e cila duhet të përfshijë një mjet dezinfeciono, hanzaplast, kundër krem ​​djegien nga dielli, një drogës për largimin e temperaturës dhe kurë në rastin e diarresë Nëse ju keni hartuar një terapi është shumë e rëndësishme që të dal medikamente që ju duhet 3 -... Sillni kostum banje tuaj ose mbathje, një peshqir apo batanije për plazh Disa hat apo kapak, syze dielli, pantofla për plazhi 4 -. Pak disa kombinime pak rroba për në plazh 5 -.. Është e rëndësishme për të sjellë çorape më shumë dhe të brendshme Pajamas apo këmishë nate. 6 - Nëse do të ishte mirë për të sjellë diçka pak më të ngrohta në rast të motit të keq për jenë në gjendje të lirë të gëzojnë pushimet tuaja dhe që të ketë një pantallona të hollë dhe një xhaketë 7 -. Këpucëve është e mjaftueshme për të ju sjellë një këpucë më elegante -. sandale dhe këpucë 8 - Pak tualetin tuaj e cila do të shtojë një sunscreen me SPF se ndeshjet tuaja Lloji i lëkurës fondet e paketë në një thes i papërshkueshëm nga uji, dhe shkëputje e tyre nga veshjet 9 -.. Nga rroba të tjera që ju duhet është një kombinim i të dyjave elegante qoftë se keni ndërmend të shkoni pak argëtim dhe disa kombinim i mbrëmjes shëtitjet në breg të detit 10. - Nëse ju shkoni me peshqir hotelit ju do të duhet dhe kjo është ajo sa paketimin për më shumë Keni një kohë të mirë
> Bizarre destinacion interesant mirë për të rinjtë
> surfing, era surfing Wind, ujë ski,
> Si të sillen në vendet muslimane
> Ura më e lartë në botë, ura e famshme, ura e botës
> Flying atë që ju nuk mund të ketë në bagazhin e dorës
> mirë Japanese Kuzhina restorant
> Si për të gjetur strehim të lirë në det
> Si për të parandaluar lëkurë të thatë, ndërsa tanning
> Stadiumi më i madh në botë, stadiumet e botës, stadium i madh futbolli
> Çfarë duhet të bëni gjatë një tërmet?
> Çfarë bëni ju rekomandojmë destinacionin turistik më të mirë në Turqi
> Si për të udhëtuar me aeroplan gjatë shtatzënisë
> Çfarë duhet të bëni në fundjavë të gjatë?
> Taj Mahal në Indi simbol i dashurisë, një tërheqje turistike
> Si për të reklamuar udhëtimin pasuksesshme
> Si manar në avion
> Si të dal për në shtëpi çantë e ndihmës së parë
> ide për një piknik
> emri latinisht, Dubrovnik në gjuhën latine dhe italiane
> Jeta Masai Fis në fis dhe pasuria,