Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Sport dhe rekreacion

Lexuar në lidhje me sport - futboll, hendboll, basketboll, ski - dhe të gjitha llojet e rekreacion - not, ecje, gjimnastikë, plani i ushtrimit dhe përfitimeve pilates.

---------------------------------------------------------

Si të bëni ushtrimet për abs

Si bëni ushtrime për abs Si për të marrë pllaka në bark të forcuar muskujt e barkut dhe të humbasin yndyrë.?... Si të merrni e pllakave në bark të forcuar muskujt e barkut dhe të humbasin yndyrë Koncepti është i thjeshtë, por zbatimi i tij nuk është e thjeshtë Ju do të duhet përkushtim, kohë dhe durim, por përfundimisht përpjekje e tërë vlen të marrë një pjatë bark ju duhet të bëni dy gjëra: të humbasin yndyrë dhe ndërtimin e muskujve Kjo do të arrihet me dietë dhe stërvitje të përditshme ju mund të ketë abs mirë dhe tonin e muskujve, por nuk do të shihet nëpërmjet tyre nëse ekziston një shtresë e yndyrë.. . Ky artikull diskuton mënyrat për të arritur të dyja këto qëllimit
Download Hall
bëni ushtrime kardio Një hap i rëndësishëm drejt formimit të pllakave të barkut:.. nuk ka asnjë mënyrë për qëllim të humbur yndyrë në çdo pjesë të trupit tuaj Ai. Prandaj është e domosdoshme për të humbur yndyrë si për të hequr tepërt këtë është përmes crunches tuaja. edhe nëse ju praktikë dhe të merrni muskujt e barkut të mëdha, nëse ka një shtresë e tyre mbi dhomë, por ata kurrë nuk do të shohin. Kardio ushtrime janë ushtrime që shpejtësia . norma e zemrës për një kohë të kufizuar dhe të ndihmojë në heqjen e peshës yndyrë të tepërt dhe Disa shembuj do të ishin: running, vrapim,, çiklizëm vallëzimi, dhe vozitje Hani darkë darka të vogla të shumta të prishin procesin e yndyrë tuaj humbje sepse shumica e njerëzve nuk janë shumë.. . aktive pas darke Kjo është baza e këshillë: Mos hani asgjë për disa orë para gjumit. Fakti që darkë tuaj të gjithë kthehet në yndyrë nuk është plotësisht i saktë Ky proces është më i komplikuar se kaq, por fakti se ju. mos ikni shumë pas darkës është e mjaftueshme për të prish planin tuaj. mund të lehtësuar këtë duke ngrënë një drekë të shëndetshme snacks ose një më të gjera përpara darkës. fruta të freskëta dhe perimet janë një zgjedhje e shkëlqyer për uljen oreksin tuaj, për të mos përmendur përfitime të tjera për të tuaj . Shëndeti pjesë të vogël të frutave mund të përdoret gjithashtu. Ju gjithashtu mund të pini një gotë të madhe të ujit para se të ulen në tryezë darkë dhe, sepse do tju duhet për të reduktuar oreksin. Hani mëngjes. Shumë njerëz kaloni mëngjes, sepse ata nuk kanë kohë të mjaftueshme . Efektet negative të lënë mënjanë mëngjes në planin tuaj humbje peshe është dreka më gjerë, sepse trupi juaj nuk ka hyrë në çdo ushqim në 12 orët e fundit - ose më shumë -. Kur drekë më të gjera mund të përgjumur pas kështu që ju jo vetëm joproduktiv por edhe joaktive. nuk merr shumë kohë për të bërë dhe hani kokrra e tërë, dhe shumica e tyre jashtëzakonisht të shëndetshme. Nëse jeni të vërtetë në telashe me kohën, pse jo të marrë një kuti të tërë të cookie-t ose shkundni futur në qese kur ju shkoni në punë ose Shkolla Disa biskota për mëngjes janë burime të shkëlqyeshme të fibër. Edhe një mollë ose kos mirë se asgjë. Idealisht, vakt i madh është mëngjesi, pastaj dreka dhe darka. pesha heqin. Muskujve më shumë trupi juaj ka, do të djegë më shumë kalori edhe kur . në pushim Plus, ushtrimet e rezistencës janë të rëndësishme për humbjen e muskujve në masë, ndërsa në të njëjtën kohë të reduktuar kalorive Nëse ju vetëm ushtrim kardio -. running,, basketboll futboll - dhe të kombinuar ato me ushtrime trajnuese forcë ju mund të humbni në masë të muskujve, duke përfshirë një në abs tuaj.
maj metabolizmin tuaj vazhdimisht duke punuar. Nëse ju hani ushqime të vogla çdo tre orë, ndërsa zgjuar, ju do të përshpejtojë metabolizmin tuaj, por ju do të kontribuojë për të bërë atë gjatë gjithë kohës. metabolizmi juaj ngadalësohet dhe përshpejton paraqitjen e ushqimit nëse ju hani ushqime të vogla çdo tre orë, metabolizmi juaj do të djegur kalori dhe do tju ndihmojë ju të humbni peshë. Secili vakt duhet të përfshijë proteina të thjeshta, në mënyrë që trupi juaj nuk ka për të shpenzuar karburant për muskujt e cila do të ketë abdominals tuaj më të ulët, dhe metabolizmi juaj është ngadalësuar Pini më shumë ujë çdo ditë të dini se sa ujë duhet të pini në ditë, llogaritur gjysmën e peshës së tyre -.. në kilogram -. dhe gram kaq shumë ujë për të pirë çdo ditë kështu që një person i 68 kg duhet të pini të paktën 2,2 litra ujë në ditë. Tingëllon si një sasi të madhe të ujit, por ju nuk mund të pini çaj pa sheqer. Në mënyrë që të humbasin yndyrë, është e rëndësishme të kujtojmë vetes se etja është një stimul më i dobët nga uria. Nëse ju vazhdimisht ndiheni të uritur pas një vakt, nuk menjëherë mendojnë se ende ka nevojë për të ngrënë Ndoshta ju jeni vetëm etje
Nëse pini ujë shumë -.. një litra disa, veçanërisht nëse ju djersën - kjo mund të jetë i rrezikshëm kur kripërat e holluar dhe minerale. Nëse ju ushtroni vështirë dhe djerse shumë, ju do të duhet të plotësoj lëngjeve dhe kripë. Shto sporteve të ujit pije apo fruta të larta në kalium të tilla si banane dhe mollë. / ul Replace kokrra rafinuar me drithërat. Në një studim shkencor të njerëzve që jeliobroke nga drithërat - Përveç pesë vakte në formën e frutave dhe perimeve, tre servings e produkteve të qumështit me yndyrë të ulët, dhe dy servings e mish ligët, peshk ose pulave, kanë humbur më shumë yndyrë në stomak se grupi tjetër që prekje të njëjtën ushqim por me drithëra të rafinuar grurit. Diets pasura në drithëra grurit tërë ndryshimin në reagimin e glukozës dhe insulinës në trupin tuaj e cila përshpejton procesin e shkrirjes yndyrë dhe dhjamin nga barku, e shtresës së thellë të dhjamin që trupi juaj djeg më lehtë se nënlëkurës yndyrë nën lëkurën tuaj - dhjamin që ju mund të shihni dhe kapje -. muskujve Building masë
Puna Gënjeshtra në dysheme - me ose pa një rrogoz - me duart e tij para e gjoksit apo me butësi duke prekur tempujt e mia - kurrë prapa kokës -.. Bend gjunjët e heqin supet - e bust sipërme - gjunjët duke përdorur vetëm muskujt e barkut Është shumë e rëndësishme që të mos heqë shpinën plotësisht nga dyshemeja, si. kjo mund të dëmtojë ata dhe lëvizja e zgjeruar nuk ndihmon për të marrë patate të skuqura më të shpejtë në stomakun tuaj. Pjesa më e rëndësishme është lakimi fillestar i crunches duke ngritur supet tuaja off dysheme. Sapo të filloni të heq fjalën, nxjerr nëpërmjet goja. Pastaj pauzë për një të dytë, kur ju jeni në krye të lëvizjes frymë një ajër pak nga diafragmë ndërsa crunches flexing. Tani shkoni mbrapa ngadalë dhe të kontrolluara, ndërsa thithja me hundë, vetëm në mënyrë që blades tuaj sup prek kat. A nuk le bien tuaj kreu në dysheme. Puna abs
plotë. Shtrihuni në dysheme me këmbët tuaja mbi dysheme, gjunjë dhe ngriti armët palosur mbi gjoksin e tij. Le dikush të mbajë këmbët tuaja, apo atyre të bashkëngjitni diçka më poshtë. Uluni . gjitha mënyra më lart, heqjen e trupit tuaj off dysheme së bashku me sup blades Le tuaj prapa të jetë i drejtë - nuk e përkul -. Drop poshtë në fund Repeat Kur bëhet kjo relativisht e lehtë -.. dmth kur ju mund të. të lehtë ta bëjë një shumë të ulem-ups -, eksperiment pak Gjej stol ano -. stol -.... Puna abs tuaj me pesha Mbani ato në gjoks, ndërsa ju punoni Kur kjo bëhet më e lehtë dhe më e lehtë, rritjen e ngritje peshe treni yt . muskulaturë tërë Si për të ndërtuar një abs vërtetë e madhe është parë i rëndësishëm për të kuptuar se çfarë funksionet e tyre:.. emri i tyre i plotë është abdominis rectus rectus është me origjinë latine dhe do të thotë i drejtë, i drejtë, e drejtë Në kundërshtim me besimin popullor, Qëllimi kryesor i ulem-ups nuk e lejoi që të rehatohem në një top, por me muskujt e pasme të përfshira në ruajtjen e sjellje të duhur dhe për të stabilizuar atë. mbani shpinë tuaj. Këto muskujt nuk janë vetëm për sy e faqe! ushtrimet më të mira për abs tuaj janë ato që të përfshijë gjithë muskulaturë e cila mbështet shpinë tuaj Disa ushtrime janë squats, e heqë i vdekur dhe pastaj të shtyjë këto ushtrime të trajnuar trupin tuaj për të bërë atë që ishte menduar Në të njëjtën kohë, duke ushtruar muskujt e tjera -.... p.sh. gluteus dhe quadriceps -. . Puna këmbë boot Shtrihuni në dysheme, ngre këmbët tuaja drejt, armë, të vënë mënjanë Heqin këmbët tuaja drejt -. përkulem gjunjët në të gjitha - deri sa ata ishin në 90 gradë - ose në afërsi të saj -. këmbën e Ulët dhe të përsëritur, duke i mbajtur këmbët e tyre nuk prekin në dysheme. Made të vështirë për të ushtruar, në palestra shumë nuk janë mjete për të boot që ju mund të përdorni për të ngritur veten duke përdorur duart tuaja. Nëse ju përdorni këto pajisje më e lehtë nëse ju ngre gjunjët në gjoksin tuaj. Kjo është e vështirë për të hequr këmbët tuaja në një pozicion horizontal me gjunjë zgjatet. Kjo forcon barkun më të ulët. Nëse jeni të vërtetë në gjendje të mirë për të provoni duke bërë ashensor me këmbë topin mjekësi varur në mes të këmbëve të tua. Ose var atë në bar për heqjen dhe të heqë Ulët juaj .. këmbët në frontin e ju deri shufra Puna çelsin
Shtrihuni në dysheme Vendos duart tuaja në katin e në të dy anët për bilancin;. mund të hiqet sa më shpejt që të mësohen për lëvizjen e të njëjtën kohë rrisin gjunjët dhe. bust në mënyrë që gjunjët dhe fytyra e plotësojnë në një linjë imagjinare. Ju duhet të jetë në gjendje për të puth në krye të lëvizjes gju. Këmbët tuaja do të jenë vendosur në mënyrë këmbët tuaja do të theksohet në ijet, si një thikë xhepi. Gënjeshtra back - dmth. shtrirje - dhe të përsëritur. Kur ju mund të vënë në peshë ndërmjet këmbët tuaja. Puna Vendos trupin në pozicionin si shtyjë-ups, por me bërryla tuaj në dysheme dhe tërë trupin sheshtë. Ky pozicion është i njohur si statike e cila ushtron tërë trupin - duke përfshirë abs tuaj -. Qëndroni në këtë pozicion si ju mund. Fillestar duhet të përballojë për 45 sekonda, ndërsa praktikantë të gatshëm dhe në gjendje të përballojë më shumë se 5 minuta. Për ta bërë këtë mënjanë, kthehet në një anë dhe të heqë qëndrimin e njëjtë si më parë, por këtë herë vetëm një krah do të jetë në dysheme, të tjera në ajër dhe këmbën tuaj që nuk është i ngarkuar me këmbën tjetër më të ulët. Përsëri, kjo është se si ju mund të bëni për të marrë përmes. Praktika laterale
muskujt e barkut. Nuk është e nevojshme të trajnojë muskujt e anën tuaj, por ju do të doni për të trajnuar ata për një pamje shumë nicer, e kombinuar me abs mira. Këto janë muskujt në të dyja anët e barkut tuaj. Nuk janë kombinime të ndryshme të ushtrimeve për muskujt anësore dhe të gjitha që përfshin kthyer bust të rezistencës efektive. Në palestër ka mjete të ndryshme për kthese - Twister - ju mund të kthehet në duke bërë crunches, ju mund të punoni bending mënjanë, ju mund të ngrejë në të dy anët mbajnë topin mjekësi në duart e tij, dhe kështu me radhë. Shumë fillestar kanë një muskujt e dobëta anësore - sepse ato nuk janë përdorur shumë në jetën e përditshme - kështu që ju gjithmonë keni për të shkuar ngadalë me crunches anësore. Ju nuk
alternuara me muskujt anësore. Heqin këmbët tuaja off dysheme duke bërë ndryshimin këmbët në ajër. Tërhequr shpatullën e djathtë, e la gjurin e djathtë dhe e majtë. / Ul Gjithmonë në kërkim të mënyrave të reja për të punuar në top rregullt
ushtrim përdorim për praktikë. Puna topa për të shtuar praktikën e paqëndrueshmërisë që do të përmirësojnë ekuilibrin tuaj dhe Ekzistojnë shumë ushtrime të tjera që ju mund të bëni mbi topin. Ju mund të përdorni topa të vogla që janë përdorur në terapi fizike. Përkulem dhe të kthehet mbi rutinën e përditshme. Dora jote e majtë që të përpiqen për të arritur gjërat në dorën tuaj të djathtë dhe anasjelltas. Nëse ju doni të kthehet në fytyrën tuaj për diçka, të përpiqet të bëjë me hips në vend dhe duke e kthyer në bel. - Kjo është pak i çuditshëm në qoftë se ju flisni me njerëz, kështu që përdorin vetëm objekte -. Ndërsa në këmbë ose në këmbë të imagjinohet se diçka po vjen në rrugën tuaj dhe të përkulem për të shmangur këtë. Bëni këtë sa më shumë që ndihet rehat dhe pastaj kur kjo nuk duket e çuditshme. Ju mund të përkulem përpara nga ijet dhe të vërtetë aq naiv e rrugës. Shto lëvizjet komplekse. Kjo do të përmirësojë kushtetutën e tërë e trupit tuaj. Për shembull, të kombinuar shtytje-ups dhe kanotazh. Merrni një pozicion për të shtyjë-ups në dy shtangë dore. A keni bërë shtytje-ups, por të fillojë kanotazh ndryshimin e peshave. Shih se sa ju duhet energji vetëm për të ruajtur ekuilibrin? Kombinoje ushtrim! Jini kreativ! Tensioni i muskujve është miku juaj. / Ul muskujt mbrapa dhe barkut sa më shumë, përndryshe ju mund të ketë një qëndrim të keq. Shtojcave dietë mund të jetë i dobishëm, por ata janë vetëm atë që reklamat e tyre dhe tha: Shtesa të. Nuk ka asnjë pilulë magjike që do tju ndihmojë ju të humbni peshë pa stërvitje. Në treg ka disa shtojcave që mund tju ndihmojnë duke shkuar për të shpejtuar metabolizmin dhe për të reduktuar oreksin pak, por ju ende nevojë për të praktikuar. Shumica e shtojcave është një vepër e falsifikuar dhe nuk do të japë ndonjë rezultat, dhe në të njëjtën kohë ju do të kushtojë një pako. Dhe mbani mend, edhe nëse ato ndihmojnë, ju duhet të paguani vëmendje të dietës dhe stërvitjes rritje. Shumica e njerëzve do të ndoshta të marrë një multivitamin dhe tableta minerale mendim rreth humbjes së peshës dhe formimin muskujt janë si hundët-gjithkush i ka ato dhe ata janë të gjithë të ndryshëm. Pas të gjitha, ju duhet të gjeni diçka që ju të gëzojnë dhe të cilat do të mbahen. Me kalimin e kohës, ju mund të bëni ndryshime derisa ju të arritur rezultatet që janë të mira për ju. Get mjaft e pjesës tjetër - 8 orë për të rriturit, dhe 8-10 orë për fëmijët dhe adoleshentët -. Kur ju ushtroni muskujt tuaj dhe të lodhur në pjesën tjetër, duke u dhënë atyre kohë të mjaftueshme për të mbuluar, pas së cilës ajo do të rritet më të fortë se më parë. Gjenetik është fakti se disa njerëz do të ketë gjithmonë një yndyrë pak mbi muskul. Kjo është natyra dhe nëse detyruar trupin tuaj për diçka më se normale, ajo mund të kërkojë një përpjekje të rrezikshme. UpozorenjaKao me ndonjë program stërvitje, konsultohuni me mjekun tuaj para se të ju prezantoj ndryshime të mëdha në ushtrim rutinë tuaj sidomos nëse keni ndonjë problem mjekësor. Ngadalë rritjen e peshës. Duke qenë i etur është e madhe, por vendosjen e qëllimeve jorealiste nuk do të ndihmojë në afat të gjatë. Shumica, nëse jo të gjitha këto ushtrime nuk janë të rekomanduara për njerëzit që kanë një problem me të ulët mbrapa. Ka shumë mënyra të tjera për të ndërtuar një tjegull në bark, dhe pa mbingarkesat e prapme. Nëse jeni të pasigurt apo ndjeni dhimbje në shpinë, të bisedoni me terapist fizik në mënyrat e duhura për të ushtruar. Mos kaloni ngrohtë para se të ushtrimit, pasi kjo mund të shkaktojnë plagosje serioze. Disa njerëz kanë një tepricë prej një paund pak rreth bark dhe të fillojnë nga fillimi me këtë program, mund të duket pak më i madh në stomak, si një shtresë e yndyrë mbi muskujve që ju të ndërtuar. Ju mund të dëshironi të fillojnë të bëjnë vetëm një ushtrim kardio për të hequr dhjamin nga trupi të tërë. Nëse ju bëni të caktuar formimin ushtrime të muskujve, për fat të keq, nuk do të kontribuojë në uljen e yndyrë në këtë pjesë të trupit. Përveç kësaj, vetëm nëse ju bëni ushtrimet për forcimin dhe formimin ulem ups, dhe injorojnë pjesë të tjera të trupit, ajo mund të shkaktojë një çekuilibër në trup, ndikon në shfaqjen e dhimbjes mbrapa ku ka ekzistuar para, dhe disa problemeve ekzistuese keq. Përpiquni të hani rregullisht. Nëse ju kaloni ngrënies dhe ngordhje veten ai vetëm do të ndikojë negativisht në trupin tuaj. Mundohuni të shmangur këtë situatë të jetë e mundur. Nëse ju jeni të uritur për një kohë të gjatë, ai vetëm do të ngadalësojnë metabolizmin tuaj. Trupit, duke menduar se nuk ka ushqim, ata do të përpiqen për të marrë më të mirë nga ajo që unë duhet të fillojë kursimin e energjisë. Dhe duke bërë kështu, do të rimbursojë karbohidratet nga proteina në muskujt tuaj. Kjo do të thotë që edhe njëherë të ngrënë një pjatë, të cilat ju planifikuar për të marrë.
> Si te zgjidhni një biçikletë përkrenare
> Si të kthehet në rollers
> ushtrimet më të mira për një bark të sheshtë
> .. Si për tu përgatitur për ndeshjen e Nike
> rekreative sportive si një mjet efektiv
> . dance break
> Si për të pastruar një zinxhir biçikletë
> Cilat janë parimet e sigurisë luajnë paintball
> Si për të ruajtur shëndetin e mirë për më shumë se 50
> . Rritja tuaj energji me yoga
> . Trajnim për atletët
> Si të ngrohtë deri para në palestër
> ... top Aerobics
> . Ushtrimi mbi një rutine
> . Plan yndyrë humbje për burrat
> Lose peshë hipur në një biçikletë
> Trajnimi për gatishmërinë
> Si të helmetat dëborë
> . Kung Fu teknikat
> hedhje në patinazh artistik