Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Moda dhe Bukuria

Këshilla rreth modës dhe bukurisë -. Kozmetike të mira, stilet e flokëve, depilim, dizajnit të modës, dietat

---------------------------------------------------------

Si për të bërëup

. Si për të bërë para se ne të ju japin këshilla se si për të bërë, le të kthehemi në kohë dhe të kujtojmë veten është origjina e grimPara se të japë këshilla se si për të bërë, le të kthehemi në kohë dhe të kujtojmë veten është origjina e kozmetikë. Gratë kanë qenë gjithmonë të përpiqemi në çdo mënyrë të mundshme për të mbuluar ndonjë mungesë të njoftimit në vetvete, por edhe të nxjerrë në pah atë që i bën ata të bukur dhe të veçantë . Që nga koha e Kleopatra, e cila konsiderohet themeluesi i përdorimit të njerëzve dhe prodhimin e kozmetikës dhe bukuri, gratë kanë përdorur kozmetikë për të nxjerrë në pah sytë, buzët, faqet ... Pra, ne mund të thonë se gratë përpiqet për përsosmëri vendës. Tendencat
Moda diktojë se si dhe çfarë do të jetë make-up nga sezoni në sezon, megjithatë, rregulli më i rëndësishëm nuk është verbërisht ndjekin trendet, por më tepër për të dhënë një vulën e stilit të tij dhe të ndërtimit. sugjeroj disa pika, sipas ngjyrës së syve, çehre dhe flokët, si dhe në varësi të kohës së ditës 1 -... fytyra ushqyer shëndetshëm dhe lëkura e fytyrës kultivuar është plotësuar mirë për bukurinë Për shkak se përgjegjësia është e vështirë të jepet ndonjë fytyrës për dy orë një javë. Megjithatë, kjo nuk duhet të jetë një pengesë, sepse peels dhe pastrimin poret dhe mund të kryejnë në shtëpi. Nëse jeni duke blerë në vend të grumbullonin, vendosi në versionin në shtëpi, do të përgatisë përzierje ditë më parë, dhe le të qëndrojë në të ftohtë . larë fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë dhe një sapun të butë hidratues Nanesiti pastrim të thatë lëkurën, dhe le pushim për disa minuta Shkarko atë me ujë të ngrohtë, dhe duhet të aplikojë pas maskës që do të ndihmojë të mbyllin poret 2 -... themelet është thelbësore. disavantazh më të zakonshme që gratë duan për të mbuluar fytyrën, qarqet e errëta, fytyre apo plagët. Pra vazhdueshme janë të domosdoshme para së gjithash, një themel të cilësisë dhe fsheh. Së pari, është problemi i aplikuar fsheh, një hije të lehta se tonin e lëkurës tuaj . Pastaj, pluhur të lëngshme, ngjyra e çehre tuaj, ose deri në dy hije të errët. Është e rëndësishme të fshij atë në mënyrë të barabartë në fytyrën tuaj që të mos veprojë me ngjyrë. Së fundi, ju mund të nuancuar butësisht presion pluhur fytyra, skuqem apo pah kockës se faqeve. 3 -. Highlight një atribut sundimi është se në qoftë se ju theksoj sytë, buzët janë në një hije neutralnijoj, dhe anasjelltas, në qoftë se ju vendosni për shembull, kuq buzësh të ndritshme e kuqe, Është vetëm një shtresë e bojë për vetulla, dhe ju gjithashtu mund të përdorin veshje të cilat do Shiko kornizës 4 -.. Më pak është më shumë Mos lodh atributet theksuar Nëse keni sy të bukur, buzët e plota, ose edhe tiparet e rregullta dhe fytyrë të bukur, të mos shqetësojë ata në asnjë rënie të çmimeve në plan të parë Pra,.. . pa eksperimentimi dhe bojë luftëtar Për variacion të përditshme, zgjidhni një nuancë të ngjyrave neutrale, ndërsa në mbrëmje ju mund të kombinohen deri në tri ngjyra, në varësi të rrethanave -. Blue me sy vajzat e kuqe përkatëse, jeshile, purple, livando, dhe . një përshtatje mjaft e bukur, dhe të gjithë hije e trëndafili Gjithashtu, një efektive dhe ngjyra e gjelbër, por të jetë i sigurt për hije hije nuk është njëjtë si NSA e rëndësishme e syve tuaj Home -. gjelbër me sy vajzat dakord pothuajse të gjitha nuancat e hije, kështu që këtu ju jeni të lirë të eksperimentojnë me ngjyra dhe të përputhen me ngjyrën e flokëve apo çehre Home -. Një vajzë me sy të errët mund të përdorë gjithashtu edhe një gamë të gjerë ngjyrash, por është e këshillueshme që të shmanget kombinime ngjyra të ngrohta si Zëvendës kuqe, rozë, okër The ... sundimi i kombinuar hije disa hijet që janë hije të errëta aplikohen pranë në rrënjë të rëna, dhe se më të largohen, përdorni hije të lehta 5 -. Shmangni kontraste të forta në përgjithësi Ky rregull vlen edhe për aplikimin. e stilolaps per gojë. Nëse dëshironi të reduktuar laps vizuale cik, të aplikojnë hije të njëjtë në usnana buzë të brendshme, dhe anasjelltas, në qoftë se ju doni të rritur, përhapur në buzë e jashtme. Mbi që, të aplikojnë buzëkuq ose gloss. Shënim: - Ashtu si me çdo gjë, gjëja më e rëndësishme nuk është e zmadhuar, sepse në vend se të korrigjuar të metat, ju vetëm mund të edhe më shumë stres, dhe për të arritur një counter
> Si të lidhë një simite
> . Si të jetë funny
> Si për të shpifur ndaj degë në formën e këpucëve
> Si për të bërë një maskë për lëkurë puçrra fytyre domate
> Si për të bërë një nxirë |? Moda & Style
> Si për të hequr myk nga këpucët
> Ushtrime për triceps, biceps, abdominals, muskujt mbrapa dhe bel
> në trendet kozmetikë për pranverë / verë 2012
> Si për të bërë një pedikyr
> Vetull në formë të fytyrës
> Si të duash trupin tuaj
> Si locion për lëkurë të thatë
> Si për të bërë një tortë me një bishtalec
> gji ngurta
> Si për të bërë një byzylyk me materiale dhe arra
> Si për të bërë një tonik e uthull molle
> Si te zgjidhni një fustan në plazh
> Si makjaż nxirë
> Si të lidhë një shall mbi kuletës tuaj
> Si triko me shall