Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

. Si për të bërë pancakes

. Si për të bërë pancakes Pancakes janë një ëmbëlsirë tim të preferuar dhe shumë e lehtë për të bërë. Pancakes janë një trajtojnë preferuar dhe shumë e lehtë për të bërë çfarë është e rëndësishme është që të dini se sa njerëz duan të bëjnë dhe për këtë arsye ju do të zgjidhni sasinë e përbërësit e nevojshme.
Ne do të paraqesim këtu atë që ju të gjitha nevojat e përbërësit dhe si për të bërë pancakes. përbërësit e nevojshme qoftë se ju jeni bërë për 2 persona: - 130 g miell Forumi - rreth 1 Ballina dl vaj - rreth 2 dl qumësht Kryesore Internet - Faqja 2 vezë - një
pak uji - sheqer lugë çaji nëse përbërësit e nevojshme për të bërë 4 persona: - 210 g rreth e Home miellit - rreth 1.5 Ballina dl vaj - rreth 3 Kryesore dl qumësht - 4 vezë - Faqja një
pak ujë -. një lugë çaji sheqer Si për të bërë pancakes
Merrni një pjatë paksa më të thellë Pushim vezë dhe i hedh ato në të. pak lëvizje dhe më pas pour miell dhe shtoni qumështin. Vazhdo te Lëvizje përzierje në mënyrë që të mos stvrdla dhe jo për të krijuar një gungë. Nëse është e vështirë brumë, shtoni pak qumësht ose ujë të ngrohtë dhe të vazhdojnë të lëvizje. lëvizje brumë duhet ende të jetë i trashë dhe petë të lirë. Pastaj shtoni pak qumësht ose ujë derisa përzierje nuk është aq shumë në mënyrë që klasa mund të jetë razlivati ​​pan lehtë. Kur përzierje vezë një vaj bukur shtesë dhe llokoçis mirë. Lejo brumë për të pushuar për 15-20 minuta. Gjatë kësaj kohe, të marrë atë në një tigan hedh pak vaj se derdhjet nga mirë mbi sipërfaqen e tërë. Përcaktoni masën e duhur, mos e derdh pak, si ju ngjit për të pancakes dhe shumë prej tyre nuk e bëjnë për shkak se do të jetë shumë i yndyrshëm dhe të naftës do të notuar në një tigan. Vendi pan mbi hotplate të nxehet pak. Pastaj nxjerr para pour brumë në mënyrë që ajo është e shpërndarë në mënyrë të barabartë të gjithë pan. Lejoni që të pushoni për rreth 1 minutë dhe pastaj të kthehet . ata mbi Kur ju piqem anën tjetër, hiqni petull dhe vendi në një pjatë të pastër dhe përzierje razlivajte ardhshëm fundi nafilujte pancakes tuaj nëse dëshironi Propozimi ynë janë përbërësit e mëposhtme:.. krem, arra, plazma terren, reçel dhe sheqer pluhur. Shënim: mikset për pancakes ju mund të bëni atë në frigorifer dhe të lënë të qëndrojnë Ju mund të përdorni vetëm një ditë më vonë nëse është e nevojshme SavetiDa the pancakes ishin të shijshme qumësht të ngrohtë dhe të përdorni ujë të vakët në vend të ftohtë Pancakes do të jetë e shijshme dhe nëse brumë... butë vënë një lugë çaji të vogël e uthull
> Black Olive përhapet Shëndeti Black ullinjtë - blender për ushqim
> recetë Jelly të gatuaj dua

> How To Make tortillas me perime, mish pule, proshutë e tymosur, fasule dhe kërpudha recetë për burrito
> erëza përgatitjen e mishit për
mishit

> BIMĖVE Thupër e zakonshme Birch dhe Holly bimore
> Tuna salcë, se si të përgatiten
ton

> Stew LENS si të gatuaj thjerrëza

> Shënjimi i vezëve E di se çfarë ju hani
> Makarona me pule
> Si Cake Zebra
> topa Rum rum cake recetë

> Si për të bërë lëng portokalli, lëng portokalli, lëngje frutash receta
> Spageti Bolognese si të bëhet kjo
> biftek viçi për të përgatitur një viçit kotëletë

> Receta Mushroom salcë
> Si është mjaltë, mjaltë shëndetin, sa mjaltë në ditë
> piper i ëmbël erëz dhe piper i kuq
> Tru recetë NAMAZ cod merluc - cod dhe përgatit një recetë për tru
> Prerje gardhe Hedges dekorative
> cubes lajthi, paste dhe
krem