Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Si për të bërë një sallatë mimozë

. Si për të bërë një sallatë mimozë Sallatë mimozë është quajtur sepse pamja e tij ngjan mimozëSallatë mimozë është quajtur sepse pamja e tij ngjan mimozë. Kjo sallatë e shijshme gjendet shpesh në tryezat përveç enët e mishit, si dhe vetë-ftohtë pjatë meze. Kjo është bërë thjesht dhe shpejt, dhe kjo është jashtëzakonisht sitë, e shijshme dhe pamja dekorative.
sallatë mimozë
Përgatitja përbërësit e nevojshme për një sallatë mimozë:
4 patate 6 hard-gatuar veze 200 g proshutë ose proshutë presion 300 g djathë i vështirë - djathë, Trappist ... - 1 100g kosi majonezë krem ​​kripë dhe piper / ul patate Cook në guaskë dhe qetësohuni atë. Vezë gatuar për më shumë se 5 minuta, kështu që nuk do të jetë e butë-e verdhë veze vezë të ziera. Bëni sallatë salcë majonezë me përzierjen dhe salcë kosi. salcë kalitur për shije. Të gjithë përbërësit janë bërë pirg dhe Randy në shtresa në një tas, në të cilën do të shërbyer. poshtme të tas është e veshur me një shtresë të toppings e majonezë dhe salcë kosi. Së pari, vënë patate integruar dhe salcë mbi proshutë Grate atë dhe u përhap një shtresë e hollë e salcë. Grate vezë të ziera dhe salcë. vezë mbi zdrugues djathë. përsëri qëndrojnë në të njëjtën mënyrë deri në përbërësit nuk janë shpenzuar. narendati nga lart një djathë pak më shumë dhe dekoroj me yolks integruar. SavetiRendati rende trashë ose gjobë plotësisht, me zgjedhje. Shërbyer në të vogla, .. tas të thellë dhe të hiqet lehtë nga anije infektimin lugë sallatë në fund, për të marrë të gjitha shtresat Nuk është një modifikim i sallatë mimozë dhe ju mund të shtoni turshi integruar
> thatë
ëmbël recetë

> Si për të bërë lasagna tuaj
> . lasagna Recipes për lasagna me lëng dhe e shijshme
> recetë ORANGE cubes ëmbëlsirë

> një recetë për karkaleca marinuar i pjekur në skarë
> thupër pule mbushje për
pule

> mus çokollatë, ëmbëlsirë dhe lëng portokalli i

> copë e mishit recetë
me vezë

> Si të gatuaj pulë në provansal
> Mandarin tortë, çokollatë dhe krem ​​whipped

> ... Si për të bërë një dolli
> përbërësit mbushur derri dhe
përgatitjen

> PËRDORIMI dhe duke i shërbyer ftohjes verë dhe temperatura e verës - verë e kuqe, të bardhë temperatura verë dhe shërbehet i ftohtë për 10-12c
> Si për të bërë sallatë vitaminë..
> VENDIMEVE akull verë verë
> LULE NE perennials mbjelljen vjeshtë
> Si të duhur rigjenerimin pemë ulliri |? Kopshti
> Turqi Roast me salcice, se si të përgatiten turqi

> deti PËRGATITJA pilaf me lëng pule

> . Si për të bërë sallatë pule