Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Si për të bërë një mëngjes të shëndetshëm

. Si për të bërë një mëngjes të shëndetshëm Sa herë i keni dhe gjyshe im ka thënë se mëngjesi është Obok më e rëndësishme, dhe tani ju flisni me fëmijën tuaj çdo mëngjes, ndërsa vetullave në mendimin e ushqimit që ju të jepni serviralli Mëngjesi do tju ofrojë energji të mjaftueshme dhe vitaminat për funksionimin e përgjithshëm gjatë ditësSa herë keni dhe gjyshe im ka thënë se mëngjesi është Obok më e rëndësishme, dhe tani ju flisni me fëmijën tuaj çdo mëngjes, ndërsa vetullave në mendimin e ushqimit që ju të jepni serviralli Libri Mëngjesi do tju ofrojë energji të mjaftueshme dhe vitaminat për funksionimin e përgjithshëm gjatë ditës. Pa atë, ju do të jetë i lodhur, nervoz dhe të prirur për sëmundje. Mos harroni se zakone të mira ushqyese që janë krijuar në fëmijëri mbetet në moshën e rritur.
Si për të bërë një
shëndetshëm Mëngjesi mëngjes fjalë do të thotë atë që përpara se të hahet drekë, dhe çdo vend ka traditën e vet në aspektin e mëngjes. frëngjisht Shumë nisi ditën me një gotë ujë mineral ose lëng, sepse ajo konsiderohet të komisioneve të gjithë sistemin e tretjes. Vetëm pas kësaj mund të ndiqni një briosh tipike mëngjes me gjalpë dhe filxhan gjalpë i kafe. Por deri drekë vetëm për të mos jetë e mjaftueshme, sepse pas futjes së karbohidrateve në mënyrë të pashmangshme vijon uljen në nivele të sheqerit në gjak në rreth 11 orë. Pra, nëse ju hani mëngjes diçka të ëmbël, para drekës, por ju ndiheni të lodhur. mëngjesi tradicional anglisht përbëhet nga thekon tërshërë, proshutë, të skuqur vezë ose vezë të fërguara. përdoret për të jetë në Angli shtatë vite më parë ai nuk ka pasur drekë në natë, dhe anglisht në mëngjes kam pasur për të ngrënë gjithë ditën, për të duruar deri atëherë. Ky mëngjes është i mirë për ata të angazhuar në disa fizike Për operacionet. amvise dhe atyre të angazhuar në punën intelektuale të tilla një vakt nuk është zgjidhja më e mirë sanduiç duhet të përmbajë katër grupe ushqimore:.. drithëra, perime, prodhimet e qumështit dhe mishit dhe zëvendësuesit e saj Për shembull, breads, mish fetë, djathë, qumësht ., sallatë jeshile baza e sanduiçe më duhet të kenë produkte të mishit. mish i hollë, pulë e pjekur, mbetjet e pjekur, e tonin e mishit të konservuar apo salmon me vezë të zier Ju mund të bëni një sanduiç me, majonezë ton dhe qepë Turqia është e pasur në ushqyesve që. të sigurojë energji, eshtra të forta dhe të shëndetshme të sistemit imunitar, dhe për të shërbyer rrotullon sanduiç bërë nga miell misri me krem ​​djathi dhe gjirit turqi. përdoren shpesh në vend të bukë e bardhë, provoni të llojeve të ndryshme dhe format. Studimet e kryera nga hulumtuesit në Universitetin e Cardiff kanë treguar është se mëngjesin përbëhet nga kulturat e grimcuar efekt pozitiv mbi tretjes dhe punë mendore. Dhe në sajë të fibrave njerëzit janë të lumtur dhe më energjik. këshilluar që dietë duhet të përfshijë shtetet për të përmirësuar sistemet kardiovaskulare dhe nervor dhe të sistemit të tretjes, mëlçi, dhe metabolizëm . Është e rekomanduar që mëngjes duhet të fillojë me perime, fruta apo lëng të freskët. koktej Fruta e fruta të freskëta do të ndihmojë për të siguruar energji për trupin. Pas kalimi te një karbohidratet të lëngshme spore, sepse ata duhet të sigurojë ekuilibrin e duhur të energjisë. Që hydrates tilla qymyrit përmbajnë muesli dhe bukë kafe. Një proteina me vlerë të merrni nga djathë, vezë, qumësht, kos dhe mish ligët. muesli është një përzierje e drithërave të ndryshme me fruta të thata dhe arra dhe fruta e bëri atë një fund të shekullit të nëntëmbëdhjetë mjek zviceran dhe diete. Musli përmban vitamina Grupet B dhe minerale, të cilat kanë një efekt i dobishëm në plakjen e lëkurës dhe të flokëve. Mos harroni të derdhje muesli me qumësht, kos ose lëng, dhe ju mund të dhe derdh ujin e valë dhe shtoni për shijen e mjaltë ose sheqer.
nuk kanë për të ngrënë për të blerë atë për veten tuaj
-. thekon tërshërë, rrush shtesë, kumbulla të thara, kajsi të thata dhe miell kokosit dhe pour kos gjitha -. thekon misri derdh ujë ose kos Shto pjeshkë finely copëtuar të freskëta dhe arra copëtuar. . -.. thekon tërshërë përzierje me arra copëtuar, mollë integruar, rrush, lëng limoni, mjaltë, copëza banane Ju mund të shtoni dhe bajame kajsi të thata Hidh e qumështit Kjo vakt përmban vitamina dhe mikroelementeve, nga papastërtitë, ju jep energji dhe ofron. një humor të mirë, rritet kapaciteti i punës dhe qëndrueshmëri / ul
> Si për të bërë djathë
> Si për ti dhënë formë marzipan Format MARCIPAN - ëmbëlsira dhe wafers - që e bëjnë marzipan
> Shërimit kanellë kanellë dhe Mjaltë - kanellë Rolls
> kuzhinë kuzhinier për të FAST Gnocchi vetëm

> Si të pastër FAZANA pastrimin dhe përgatitjen fazan - Përgatitja
> lulelakër bukë për të përgatitur lulelakra

> recetë SHQIP për të përgatitur
peshk

> biftek viçi për të përgatitur një viçit kotëletë

> . recetë pasuri për mëngjes apo drekë agjërimit
> Charlotte Receta të shijshme cake

> kamomil Stevia BIMĖVE
> Si për ti dhënë formë të projektimit SALVETE, palosshme pecetë dhe format - të bëj napkins dekorative
> propagandimi Visibaba FLOWER të bimëve
> Cili është recetë dhe ti japë të pijë Manhattan?
> Biologjia e bimëve dhe Komunikimit Bimëve
> Si për të bërë një të vërtetë pilaf me lëng pule Milanese në restorante italiane | ushqim dhe pije
> Si për të bërë bukë indian chapatti |? Ushqim dhe Pije
> Safran lule lule humbje e ngjyrës
> Si të gatuaj vezë të ziera fort
> bimë gazania BIMĖVE endemike