Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Si për të bërë burek shtëpi

. Si për të bërë burek shtëpi Nuk është një person i cili nuk i pëlqen burek. Asnjë person që nuk i pëlqen burek Gjithkush ka një vend të preferuar, ku ne si për të blerë, sepse zgjedhja më e zakonshme për mëngjes burek ata që nxitojnë. Kur ju keni kohë dhe nerva, dhe ju pëlqen të gatuaj dhe të ruajtur, ju mund të dëshironi të shpëtuar veten burek tuaj. Pasi të keni ushtruar recetë tuaj të përsosmërisë, ju mund të përshtatet atë në simpati tuaj dhe për të krijuar një krejtësisht origjinale dhe burek. Është e rëndësishme të theksohet se, edhe pse burek vërtetë me djathë dhe mish, në shumicën e vendeve në Ballkan nën burek burek konsiderohet vetëm me mish, ndërsa burek me djathë në fakt gibanica. Pra, nëse ju doni të bëni burek me djathë, atëherë nuk e dëmton të pyesni gjyshen tuaj për recetë - sepse të gjitha gjyshet kanë arritur nivelin master në bërjen pies me djathë ose gibanica -. ndërsa unë do të shkruaj këtu se si të bëjnë burek origjinale me mish, e bën atë mirë Si
. për të bërë shtëpi burek
Për të zhvilluar bazë që ju nevojitet:..
- 500 gr miell - majë e kripë, - pak ujë të ngrohtë / ul Mos e përdorni maja për kore Zë përzierje në mënyrë që të bëjë nuk rrinë në gishtat tuaj - që është, shtoni miell sipas nevojës -. Mirë ndërhyjë brumë, atëherë lëreni për 15-20 minuta për të pushuar para zhvillimit lëvore. përzierje do të ndahet në aq shumë vende si ju zhvishem. i cili është njohur me këtë, kjo do ta bëjë vetëm një pjesë pak, por korpusi i madh, dhe ne do të bëjmë më shumë fillestarë korpusit të vogla. A nuk zhvishem gjithë zhvilluar në të njëjtën kohë, por në një kohë. Vetëm kur ata të zhvillojnë, të mbushur mbushje dhe vendin në tepsi greased, pastaj zhvillimin e kore tjetër. Phil mbushjen kore:
- 4 patate, - qepë 2 - mesme ose një pjesë të madhe -, - 500 g mish lope terren; - piper lugë çaji dhe një lugë çaji kripë. / Ul zhvishem dhe patate fetë në kube të vogla, përzierje me qepë copëtuar finely copëtuar - - dhe pastaj të gjithë bashkohemi me mish dhe erëza. Kjo do të spërkasë fil-zhvilluar lëvore dhe kore do urolovati. Sigurohuni që të zotohet nga shumë e vështirë, pasi ajo mund të thyejnë gjatë shkrepjes dhe mbushje bie jashtë. Brumë i mbështjellë, një në një kohë, nganjëherë në një fletë pjekje greased dhe piqem në 220 gradë 20 minuta secila. Ndërsa pjekje në furrë, ju do të në një pjatë të vogël pjekje, ngrohje 2 lugë krem, 1 filxhan të naftës dhe 1.5 filxhan të ujit. Kjo përzierje duhet të valoj dhe do të derdh mbi burek, e cila u pjekur 20 minuta - kur kafe e artë -. burek derdhur përsëri në furrë ju reduktuar në 200 gradë dhe piqem një tjetër 10 minuta. pastaj të zvogëlojë furrë në 150 gradë, kjo është burek bukur pjekur në disa minuta. Dhe pastaj burek tuaj mbi. Ora SavetiOkvirno gatim është 30 - 40 minuta. Me të vërtetë varet nga forca e furrë tuaj dhe shuma e pies për të piqem. Prandaj, këto hapa do të prilagotiti furrë tuaj dhe piqem në përputhje me rrethanat. Kore thonë se ju nuk keni rrotullon, por mund edhe të mbushur me njerëz. Kjo do të thotë se në një tepsi greased vënë një kor të plotë - para se të plotësojë atë, kore të re në të gjithë përsëri kështu mbushjen dhe kështu me radhë. Për koren është ndoshta më mirë të përdorni një kore të gatshme, por unë ju garantoj nuk do të jetë burek aq e shijshme si zhvishem shtëpi. Në çdo rast, zgjedhja është e juaja
> Si për të bërë bukë indian chapatti |? Ushqim dhe Pije
> Receta mbushur piper
> lule Azalea ose ashe bujqësi
> mbështjellë drejtë hyrjeje derri

> Gnocchi në salcë Gorgonzola për të përgatitur Gnocchi

> Pashkët byrek, kek djathi

> Si për të bërë verë nga rrushi
> Makarona me karkaleca
> Recetë për pilaf me lëng pule si të gatuaj pilaf me lëng pule

> Si për të bërë një fshat indian cake
> këmbë qengji i zier i qengjit dhe si për të përgatitur qengji

> ndihmë NANA KOMBINATI me dhimbje koke dhe të përzier
> .! Tre të lehta dhe desserts ëmbël në vetëm një orë e gjysmë
> Ide për drekë për të shtuar të ndryshme për drekë
> recetë mbuluar me akull kafe dhe vanilje akullore

> MBUSHJEN E pancakes Pancakes si do

> .. Si për të pirë absinthe
> Peshku enët për peshkut dhe peshku purtekë

> Sa kohë të gatuaj, asparagus përgatitjen asparagus dhe kalori
> vaj VRANILOVA GRASS thelbësore