Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Si për të bërë bruschetta Bruschetta

Si për të bërë bruschetta simbolit BruschettaBrusketi - bruschetta - meze italiane, përkryer për një vakt të lehta ose rostiçeri, dhe palët do të jenë preferuar Këto snacks shijshme janë ushqyese dhe kalori jo shumë, një bruschetta pak do të njom plotësisht thekur dhe gourmands dhe mish ngrënësit. Ruajtja
është e lehtë, merr rreth 15 minuta, me një tabaka zhduken kur ata shërbejnë dhe në më pak kohë Find out pse ...
Si për të bërë bruschetta -. Bruschetta -. recetë
bazë për një bruskete shumë të thjeshtë përbërësit e kërkuara janë
- frëngjisht borzilok të freskët - - bukë - vaj ulliri - presion ftohtë hudhër - kripë dhe piper mund të shtohen përbërësit e tjerë të përdorur normalisht në kuzhinën mesdhetare me: domate, djathrave të ndryshme, prosciutto dhe perime .. nga kombinimet më të ndryshme, por së pari le të shohim se si të bëjnë thjeshtë. bruskete. / ul Ngroh paraprakisht furrë në 180-200 gradë. Pritini bukë në feta 1 cm të trasha. bukë Mbrapsht në fletë pjekje rreshtuan me letër pergamenë dhe piqem atë për rreth 10 minuta. Ndërsa pjekje bukë mund të përgatisin përbërësit e tjera për bruskete . Peel një karafil disa hudhër. Hot, bukë e thekur, fshij me hudhër. Qepe nuk janë shkurtime, por port tërë karafil përdoret për të veshura sipërfaqet e bukës. Shtoni kripë dhe piper nëse ju pëlqen, dhe do ta spërkatësh borzilok të prera imët . Mbetet vetëm për të përhapen disa pika të vajit të ullirit dhe bruschetta janë të gjatë! bruschetta përgatitur në këtë mënyrë janë shumë të shijshme, por ju ndoshta do të dëshironi të shtoni përbërësit. Këtu janë disa recetave për ju vetëm duhet një përpjekje të vogël shtesë dhe kohë .
Brusketi me domate
- recetë bazë për bruskete - domate - mocarela / ul Përgatitja: 1
Ndërsa buka eshte buke, pres domate në kube të vogla të përgatitura bruschetta Kur i dytë - recetë bazë -, vënë feta domate nga lart dhe do ta spërkasë borzilok copëtuar 3 Pritini disa mocarela freskët mbi bukën dhe shtoni domatet 4 Hidh vaj ulliri / ul
Brusketi
me... prosciutto - proshutë - prosciutto mirë nga Parma-Prosciutto di Parma - mocarela / ul Përgatitja:.
- bruskete të gatshëm për të vënë në një fletë të prosciutto prerë thinly - Vendos një pjesë pak mocarela freskët dhe të gjitha derdh pak .. pika të naftës / ul
Brusketi me kungull i njomë dhe patëllxhan
- kungull i njomë - patëllxhan - domate - rigon / ul Përgatitja: Përgatitja e parë bruskete
2 Pritini kungull i njomë dhe patëllxhan thinly, atëherë grilovati pan vuaj apo pjek elektrike. 3 Kur i pjekur në skarë, të prerë në shirita, sezonin ato me kripe dhe piper dhe të bien dakord për bruskete 4 Shto domate të freskëta copëtuar në kube. Veson 5 me borzilok ose rigon dhe të mbuluar me vaj ulliri .. / ul
Brusketi
me kërpudha - kërpudha marinuar ose të freskëta - rigon - vaj ulliri / ul Përgatitja: kërpudha marinuar
ikjes së pari dhe pres merak Fresh kërpudha në një vaj pak me . qepë bruskete dytë të përgatitur për të vënë kërpudha dhe ullinjtë copëtuar tretë dhe shtuar një pak rigon erëz për shije më të mirë / ul
Brusketi me ullinj
-.. ullinj jeshile - ullinjtë e zezë - rigon - mocarela / ul Përgatitja:.. ullinj
e para të prerë në feta të vogla, sezonin me kripë dhe piper dhe sasi e vogël me rigon ose borzilok të shijes 2 Add disa mocarela freskët dhe vaj ulliri si një salcë / ul
Brusketi me Gorgonzola Gorgonzola-Home - djathë të kuqe ose blu - Përgatitja:.
parë prerë Gorgonzola djathë në feta të vogla dhe vendin në bukë e thekur lyhet me hudhra 2 do të jetë e mjaftueshme vetëm disa pika të vajit të ullirit për këtë recetë është e thjeshtë me të vërtetë e shijshme. / ul Brusketi janë të mëdha dhe kur ju bëni ton apo ushqim deti, perime të freskëta apo si sanduiç të zakonshëm ... Për çdo gjë që ju zgjidhni do të jetë e shijshme. Kjo është recetë e cila nuk mund të dështojë. SavetiZa përgatitje bruschetta përdoret zakonisht frëngjisht bukë, por nëse keni ndonjë tjetër bukë bajate, edhe nga një ditë më parë, nuk do mend. Nëse ju mendoni se bruschetta shumë e vogël, ju mund të shkurtojë baguette në një kënd dhe kështu marrin feta të mëdha, dhe për të mbajtur raundin e tyre / oval formë. Nëse ju nuk keni mocarela, apo nuk i pëlqen, ai do të shërbejë çdo freskët djath-lopë,, djathë dhie feta. Përgatitja bruskete e mbetjeve që kanë në frigorifer, sepse gjithçka që është e nevojshme për bruskete shijshme, hudhër bukë, . naftës dhe borzilok pjesa tjetër është fakultative vaj ulliri është e nevojshme borzilok të freskët i jep erë e vërtetë të bukës Pitta dhe nuk duhet të ndryshohet për nuancë të thata, sepse kjo është shije krejt të ndryshme
> kakaoHOT CHOCOLATE
> Si Krishtlindje panxhar
> Si të gatuaj kumbulla dështuar Për të parandaluar djegur?
> enët e vjetër starter bukë recetë

> Sa kafe irlandez nga kafe e rregullt
> rose liker, recetë për liker rrit liker, u ngrit laticinih
> Si është recetë për bukë bukë, receta më e mirë për bukë
> Si për ti dhënë formë të projektimit SALVETE, palosshme pecetë dhe format - të bëj napkins dekorative
> Si hummus
> Si të gatuaj pulë në provansal
> Biologjia e bimëve dhe Komunikimit Bimëve
> . Si për të bërë Triple sec
> SI DO Chestnut pure gështenjë pure recetë
> . Si të Bëni çokollatë brownie,
> cake ose Krishtlindje si të bëjnë tortë me sfungjer me arra tokësore
> Mai Tai recetë, të përgatitur koktejet

> sallatë pule
> . Si për të bërë një tortë në një nxitim
> sallatë Summer, salcë për sallatë

> Parimet e ruajtjen e ushqimit