Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

.. Si për të zvogëluar dhimbjet menstruale

Si për të zvogëluar dhimbjet menstruale
Sot gratë gjatë menstruacioneve është në dhimbje. rralla janë ata që nuk ndjeni ndonjë siklet. Kur përmendet probleme, ne mendojmë për dhimbje në bark të ulët, dhimbje koke, bloating dhe vjellje. Këto simptoma janë ditë më intensive e parë, por ajo mund të merr 3-4 ditë.
Nëse keni këtë problem, këtu janë disa mënyra për të cliruar veten në ato ditë. gjë
e parë që ju duhet të bëni është të heqin qafe e shprehive të këqija. Kjo do të thotë për të ndaluar të pijshëm dhe pirja e duhanit, sepse ajo ka treguar për të ndikojnë në intensitetin e dhimbjes menstrual. Sipas disa hulumtimeve, nëse jeni një duhanpirës do të ndjeni dhimbje të fortë se sa ata që nuk e bëjnë.
Ka disa rregulla që mund të ndikojnë në ushqimin e mirë dhe se dhimbje menstruale.
Nëse ju përmend dhimbje vuajtje, ju duhet të zvogëlojë tuaj futje e sodiumit dhe për të rritur tuaj futje e kalciumit dhe zinkut, ose ushqime që përmbajnë ato. Kur vjen puna për të natriumit, kjo do të thotë se ata duhet të shmanget në mënyrë që ushqime të kripura. përgjithshme për të filluar të reduktuar futje e saj, sepse ajo nuk është e rekomanduar që papritmas, papritmas ndalet konsumojnë atë. Një për të rritur futje e kalciumit, konsumojnë qumështin dhe produktet e qumështit për shkak se ata janë të pasura në të.
Sa për vitaminat, të dobishme Ju mund të jetë vitaminë E dhe B, kështu që ju mund të merrni në dietën e tyre, si edhe tableta që ju blej në farmaci.
ju rekomandojmë që të hani të ulët-yndyrë ushqime sepse është vërtetuar se ajo mund të zvogëlojë intensitetin e dhimbje. Top
do të ishte për të ngrënë ushqime të pasura me omega 3 acide yndyrore, sepse ata relaksoheni muskujt, kështu dhimbje ulur. Pra, nëse ju mund të hani peshk në det të tilla si salmon, skumbri ose sardelet. TEAS
janë patjetër diçka që ju mund të këshillojë për të pirë në ato ditë. Pini një çaj bimor, mundësisht çaj kamomil ose mente, sepse ata qetësuar dhe relaksohuni.
Ndoshta ju nuk e dini por pineapple përmban përbërësit që relaksoheni muskujt, dhe në këtë mënyrë ai mund të ndihmojë në uljen e cramping. shtesë
për këshillat e mësipërme në dietë, ne rekomandojmë stërvitje të lehtë, sidomos yoga ju mund të gjeni
dobishme. Një tjetër gjë që ju mund të përpiquni është për masazh. Gënjeshtra mbi kurrizin tuaj dhe një lëvizje rrethore butësisht masazh Pjesa e poshtme e stomakut tuaj, ju do të ndjeni lehtësim. Përveç masazh ju gjithashtu mund të shtrihen në kurrizin tuaj, këmbët strukem me stomak, vendosur në gjunjë dhe i përqafoi duart. Qëndroni në këtë pozicion disa minuta, kjo është e mundur që ju do të ndjeni dhimbje.
shumica e grave është më e lehtë kur ju gënjeshtër, kështu që pse të jetë e mirë për të shmangur në këmbë.
Ju ndoshta keni dëgjuar për oblasts dhe rreshtim duhet të vihet në fund të barkut ose thjesht Qëndro i ngrohtë me një batanije, kështu që të përpiqet me të.
Përveç kësaj, si ju mund të pini disa qetësues, ju lutem, por në fillim të përpiqet për të zgjidhur dhimbjen natyrshme. Ajo është ende e shëndetshme sepse droga hyjnë në kimi trupit, i cili nuk është i rekomanduar.
> .. Si për të ulur presionin e gjakut
> Kortikosteroidet Efektet anësore
> kokrra kefir
> Ushqimi i OKBsë Të gjitha në lidhje me dietën më popullor
> Gju dhimbshme
> Marihuanë Hazard
> Neven është shoku më i mirë i lëkurës tuaj
> alergji ndaj antibiotikëve
> Stres na radnom mjestu
> Shkaqet e infertilitetit
> Si për të llogaritur Mass Index Trupit BMI. Body Mass Index BMI
> Dijetna hrana
> Tea Mountain
> Sindrom Korsakovljev
> . ushqyerit për imunitetin
> . Si të shpëtoj e qarqeve të errëta
> Ushqime të pasura me proteina, ushqime që përmbajnë proteina, proteinat me origjinë bimore
> Hernie diskale
> Acid folik dhe vitaminë C
> . Si për të llogaritur indeksin e trupit në masë