Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Kanceri i qafës së mitrës

.. Kanceri i qafës.
kanceri i qafës është një sëmundje malinje Faza e parë e këtij keqdashje është fillimi i ndryshimit në indet e qafës së mitrës së cilës qelizat fillojnë të ndahen një vazhdimësi të madhe Ndjekur nga fazat e mëtejshme. ind është ndryshimet më premalignant, por jo simptomat. Megjithatë, provim parandaluese gjinekologjike është një mundësi për të theksohet qelizat e ndryshuar në një fazë të hershme dhe të fillojë menjëherë trajtim për të shmangur metastazë.
më prek zakonisht femra, të moshës midis tridhjetë e pesë dhe pesëdhjetë vjet, edhe pse në vitet e fundit, kjo keqdashje duket me gra shumë më të rinj dhe vajzave faktorët e rrezikut
-. sëmundjet që janë seksualisht të transmetueshme, klamidia, një infeksion - HPV - njerëzore lyth virus infeksion - HSV - herpes simplex , e virus marrëdhëniet seksuale para moshës shtatëmbëdhjetë, shthurja - partnerët shpesh ndryshon -, përdorimi afatgjatë të përdorimit të kontraceptivëve oral, marrjes alkoholit, ndotja e ajrit, stilit te jetes i sëmurë - duhani, stresi që mund të dobësojnë sistemin imunitar dhe faktorin gjenetik - kanceri në, motra e nënës apo halla Simptomat
e shtëpisë kancerit të qafës së mitrës -. ujth në sekrecionet vaginale, gjakderdhje gjatë apo pas marrëdhënies, dhimbje në pjesën e poshtme të stomakut dhe rrugët e afërta kufitare diagnoza
dhe
trajtim. -. për fat të keq, vajzat marrëdhëniet gjithnjë e më hershme seksuale, duke përdorur asnjë mbrojtje kundër sëmundjeve seksualisht të transmetueshme dhe infeksionet, shthurja është në rritje, shumë vajza dhe gra nuk vijnë në ekzaminimet parandaluese gjinekologjike, derisa simptomat të bëhet e qartë, por kur ai më vonë zbuloi, sëmundja është zhvilluar tashmë, rimëkëmbja do të jetë e vështirë dhe do të jetë i suksesshëm në vetëm 30 për qind e pacientëve femra. Me diagnozën e duhur, zakonisht 100 për qind e pacientëve të fituar sëmundje. ekzaminim gjinekologjik
, pacienti do ti nënshtrohet një bimanual ., ekzaminimi colposcopy, dhe Pap testi colposcopy
- nuk është veçanërisht e dhimbshme të pakëndshme ose mjeku do të kryejnë me colposcope -. një lloj të veçantë të mikroskopit -. testi
Pap - gjinekolog shkop merr një mostër të swabs vaginale për analiza të mëtejshme . Ovulacionit është koha ideale në të cilën ju mund të bëni testin e Pap.
Këto metoda do të ndihmojë në zbulimin e ndryshimeve malinje. pacient duke u referuar për trajtimin dhe kirurgji, nëse në fazat fillestare të trajtimit apo përdorimit të rrezatimit, në rast të sëmundjes mori të mbajë qafën e mitrës
dhe grupe fqinje të qelizave janë hequr dhe mitra mbetet në qoftë se pacienti është i aftë të lindjes
Këshilli plus:.. të gjitha gratë, pavarësisht nga mosha, duhet të shkojë në ekzaminimet parandaluese gjinekologjike dy herë në vit, edhe nëse ju nuk ndjeni ndonjë siklet Parandalimi është ilaç më të mirë
> Ushqimi i pasur me celulozë, celulozë në ushqim, celulozë në ushqim
> Pse duhet të hani karrota
> Ushtrime per gjoks, ushtrimet gjoks në shtëpi ushtrime për muskujt e gjoksit
> Alergjia - Si për të luftuar atë?
> ushqime të pasura me proteina
> Uzroci glavobolje
> Vitamina B17 në ushqim, vitamina B17, ku ajo është e vendosur, vitaminë B17 Shitje
> Ushqimi dhe vezë
> Osteoporoza bolest
> Parandalimi i sëmundjes kardiovaskulare
> Kurë për të fjetur pagjumësi bimor ka
> . Si të kurë dhimbje barku
> Simptoma të sëmundjes Alzheimer
> Vitamina E, Vitamina E për fertilitet, mungesa e vitaminës E
> Kalorive në ushqim
> Bërryl lojtar golfi
> Ënjtje e këmbëve
> Mbrojtja e gur, gur në dhëmbë, dhëmb - dhëmbët lustrim dhe heqjen e gurit
> Anatomia e kokës Kafka mund të jetë i shkurtër apo të gjatë. Formë Face është shumë e ndryshueshme dhe mund të jetë ovale, i zgjatur, katrore, rrumbullakët, etj Rrënja e hundës është një pikë e rëndësishme që ne i përdorim në matje dhe projektimin e kokës. Në gratë, rrënja e hundës është në lidhje me lartësinë e mesme të mjekrës në kurorën. Kur një fëmijë është pjesa e sipërme e një shumë më të mëdha, sepse kockat janë të pazhvilluara. Kur një burrë është ulur më gjatë se zakonisht pjesën e sipërme.
> Anorexia nervosa - simptoma
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com