Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

. Si për të zvogëluar gastritit

Si për të zvogëluar gastritgastrit
është një sëmundje, gjegjësisht dëmtimit të mukozës gastrike, e cila është gjithë problemi i shumë njerëzve Nëse keni gastrit, e cila është në një fazë të hershme, këtu janë disa mënyra që ju mund të shtypin. ajo. ushqimin më të rëndësishme, sepse ajo është një që është gastrit Hector, e cila po çon në acid në rritje në stomak.
Çfarë ju duhet të reduktojë në minimum në qoftë se ju dëshironi të reduktuar kafe gastrit, alkooli, qumësht, lëngje frutash , limon, portokall dhe kështu me radhë., dhe alkoolit. Frutat
shmangur grejpfrut, limon, fruta portokalli dhe bajame, kikirikë dhe arra. nga perimeve ju nuk duhet të hani lakër, tranguj, dy prej trangujve të freskëta dhe turshi, brokoli, domate dhe Lëng nga domatet, dhe qepë. Çfarë ju duhet gjithashtu për të shmangur ushqimet yndyrore, si për shembull, ushqimin mish derri, i cili përfshin suxhuk, e sallam, proshutë etj .. ushqime, dhe të skuqura. salcat pikante dhe madje djegëse, i lagësht dhe me aromë ushqime ju duhet të mbani mend se në qoftë se keni ndonjë problem me stomakun.
Tani ne do të përmendim ushqimet që ju janë të lejuara për të ngrënë, dhe se ju jeni me siguri më interesante. Këto janë, mish pule peshk dhe ushqim deti supë me perime dhe salcat butë .
Lidhur Fruta dhe nuk duhet të hanë banane, mollë, dardha, pjeshkë, pjeprat, fruta kivi, sallatë jeshile ose disa perime të freskëta - përveç lakër -.
. TEAS Drink butë, të rekomanduara, kamomil mente dhe pëlqen, pastaj me ujë dhe lëngje që përmbajnë sasi shumë të vogël e acidit në të. Ju mund të hani dhe disa fruta cake dritë, e cila është shumë më mirë se tortë me çokollatë.
Ka disa rregulla që duhet të ndjekin. Për shembull, nuk kanë të parregullt, por ushqimi të mëdha, por hanë më shpesh, por më pak. Kjo do të jetë më e lehtë në stomak për të tretur ushqimin.
rregull vijim është se ju nuk duhet të hani asgjë tre orë para gjumit, sepse ajo do të bjerë vështirë në stomak dhe më e vështirë do të të tretet, dhe mund të jetë një rritje në acid, dhe në këtë mënyrë. dhimbja
rekomandoj jastëk që të jenë më të larta, ose që ju jeni në krye është 10-15 cm e lartë se stomakut. Pirja e duhanit dhe alkoolit
mund ta bëni vetëm dëm në barkun tuaj dhe do të ishte më mirë të dorëzohen.
shmangur stresin sepse irriton stomakun dhe rrit acid stomakut.
Nëse jeni duke luftuar këtë problem për një kohë të gjatë, do të ishte mirë që të konsultoheni . mjeku juaj për të përcaktuar trajtimin tuaj
Ajo që ne ju këshillojmë të ndiqni reagimin e trupit tuaj që të hani ushqim, dhe në përputhje me të rishikojë dhe të ushqyerit dhe me siguri do të çojë në përmirësime
> Përfitimet e të hahet ushqim të papërpunuara
> Proteinave në urinë
> Mosha dhe Moshimin
> Fibrat
> Nxituar në fëmijët
> plazhi
> Sheqer frutash
> . Bronkit
> . Kujdesi i pjesëve të trupit intime
> Trupi Higjiena
> Cila është lidhja e vitaminës D dhe kalciumit?
> .. Si për të ndaluar pirjen e alkoolit
> Kënaqur për më shumë energji
> PMS Ushqimi
> Si të ketë një trup të përsosur
> Kronicna opstruktivna bolest pluca
> Tea White
> Liječenje glavobolje
> Amanita Mushroom simptoma helmimi phalloides kërpudha
> Yoga diellore