Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Sport dhe rekreacion

Lexuar në lidhje me sport - futboll, hendboll, basketboll, ski - dhe të gjitha llojet e rekreacion - not, ecje, gjimnastikë, plani i ushtrimit dhe përfitimeve pilates.

---------------------------------------------------------

. Ushtrimi mbi një rutine

. Ushtrimi mbi një rutine
Kur ju shkoni në një palestër, në varësi se si e vjetër jeni, çfarë lloji të formë ju jeni dhe sa peshe keni, trajneri do të rekomandojë ushtrimin e duhur për ju
Kur shkoni në një palestër, në varësi se si e vjetër jeni, çfarë lloji të formë ju jeni dhe sa peshe keni, trajneri do të rekomandojë ushtrimin e duhur për ju. Megjithatë, shumë njerëz të shkojnë në qendrat palestër dhe për të dekurajuar me një trajner apo një palestër nuk të ketë një trajner Dhe ju shihni një pajisje dhe duan për të ushtruar mbi të -. kështu që ju filloni për të ushtruar pa njohuri paraprake e asaj që në fakt përdorin një aparat të veçantë mund të bëj për ju dhe është e rekomanduar në përgjithësi për ty Një prej pajisjeve më të njohura në. palestër është një rrip transportieri, dhe nëse doni të dini se çfarë është përdorur dhe si të dobishme, këtu është një mundësi për të mësuar. Një
arsye për popullaritetin e një shirit transportieri është se ai mund të në praktikë, pothuajse të gjithë. vetëm nëse ka probleme me gjunjët e tij, ose ju janë jashtëzakonisht të trashë, rrip transportieri nuk është për ju - në rastin e parë, të bëjë vetëm problemet tuaja keq, dhe në një rast tjetër do të përbënte një barrë të tepërt në sistemin tuaj kardiovaskular, nyjeve, tendons dhe ligaments. Në të gjitha rastet e tjera, rrip transportieri është një zgjedhje e mirë, vetëm të përcaktohet deri në çfarë mase të përdorin atë.
Nëse ju nuk keni ushtruar, ju mund të filloni me dhjetë minuta të ecur në një rutine, tre deri katër herë në javë, kur zemra jote dhe mushkëritë mësohen me përpjekje, mund dhe të rrjedhshëm. Njerëzit që duan të përmirësojë palestër, dhe në formë të mirë dhe nuk kanë probleme me peshë të tepërt, mund të kandidojë në mes 20 dhe 30 minuta. Nëse qëllimi juaj është që të të fitojë kushtin ose për të hequr peshën e tepërt, ju do të përfitojnë nga kandidon për një rutine -. në fillim dhjetë minuta më vonë të rritet në 20, dhe ende vetëm më vonë të rrisë intensitetin e bar
Në përgjithësi, çdo kusht për blerjen , qoftë për humbjen e peshës së tepërt, mund të përdoren vetëm kasetë - edhe pse në qoftë se ju përdorni vetëm kasetë, ajo nuk duhet të punojnë më shumë se 20 minuta, përveç nëse ata të përmirësuar të arsyeshme të mirë - tashmë. Megjithatë, trajnimit të shëndetshme dhe më të ekuilibruar të kombinuara .. ushtrime me forcat bar - tokë, pesha dhe një shumëllojshmëri të pajisjeve - dhe ushtrime që shtrihen trupi Pra uniforme zhvilluar
Për ata të interesuar në mënyrën se si shumë kalorive janë të humbur në një marrëveshje:, kur vjen puna për të linjës kuvendit, kjo varet nga . pesha juaj Nëse ju keni 70 paund për milje udhëtoi në bar do të humbin rreth 70 kalori; njerëz sesa 100 kilogram për kilometër për të humbur 100 kalori Nëse praktikohet vetëm në një rutine, që në një javë ka humbur një kile, një person me 100. paund do të duhet të kalojnë çdo ditë në bar dhjetë kilometra.
Sa i përket aspekteve të shëndetit, duke ushtruar mbi një rutine është e madhe për sistemin kardiovaskular. praktikë e rregullt e këtij lloji të çon në presionin e gjakut dhe ulur nivelet e kolesterolit, qarkullimit të përmirësuar dhe furnizimit me gjak në trup, veçanërisht zemrës dhe trurit, një furnizim më të mirë të gjakut në trup çon në shfrytëzimin më të mirë të ushqyesve nga ushqimet dhe dëbimit sa më efikas të mbeturinave nga trupi. gjitha në të gjitha, duke ushtruar mbi një rutine është shumë e shëndetshme kalim kohe dhe e dobishme
> .. Si për të hequr dhjamin nga bark
> .. Si të përdorni biçikletë stacionare
> Si për të luajtur hokej | Sport & Fitness?
> Si të filloni shkalla e zemrës
> .? Çfarë është palestër
> Çfarë është një maskë zhyten për të zgjedhur?
> Si të trajtuar ski,
> Si te zgjidhni një klub palestër
> .. ndërtimin e Trupit për gratë
> Si të tokës në një dëborë
> Kuptimi i shenjave shenjave të komunikacionit shenja paralajmëruese dhe trafikut deklaratë eksplicite
> . Realizimi në ujë
> Si te zgjidhni një raketë tenisi
> Si të trajtuar shtrënguar muskujt
> . Si për të motivuar për stërvitje
> Si për të shmangur dëmtimin
> Si për të trajnuar para sezonit të skive
> Si për të kapur një peshk
> . Ushtrimet për fleksibilitet
> Si për të luajtur lojë kaladont Rregullat kaladont