Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Sport dhe rekreacion

Lexuar në lidhje me sport - futboll, hendboll, basketboll, ski - dhe të gjitha llojet e rekreacion - not, ecje, gjimnastikë, plani i ushtrimit dhe përfitimeve pilates.

---------------------------------------------------------

... Si për të mbajtur një këpucëve running ?

Mbajtja këpucët drejtimin vrapues
Shumica e kanë një marrëdhënie të veçantë me këpucët e tyre. vrapues
Shumica kanë një marrëdhënie të veçantë me këpucët e tyre këpucët tuaja do të marrë ju nëpërmjet racës së mirë dhe të këqija. dhe që është me ju. Pra, tregojnë një respekt për ato këpucë të njëjta nga ato siç duhet. Ata do të zgjasë më gjatë.
Nëse ju drejtuar jashtë këpucët tuaja të vijnë në çdo gjë nga balta dhe pellgje me gjethe dhe zhavorrit. E gjithë kjo mund të poshtër Bëni këpucët veshur nga para se ata në fakt janë.
Pra, nga koha në kohën e këpucët tuaja duhet vetëm një Makeover!
Nëse është e mundur, hiqni çorap astar-ose shtrojë dhe laje ato veç e veç. Kjo do të ndihmojë për ta bërë në brendësi të këpucëve tuaj ushtar. Laces mund të lahen ose zëvendësohet. ndotesve
Sipërfaqja si fëlliqur dhe rërë mund të pastrohen me një furçë të vjetër apo furçë thonjsh, ujë të ngrohtë dhe sapun të butë. Kjo duhet të kujdeset për të fëlliqur, dhe nga koha në kohë.
të thatë këpucët tuaja, mos bëni pranë një pajisje për ngrohje të tillë si një radiator. ngrohjes e drejtpërdrejtë do të ndryshojnë formën e këpucëve. Hapur këpucëve dhe pastaj ngarkuar atë me një peshqir letre ose gazetë. letër do të thithin lagështi nga këpucët Ajo merr rreth 12 orë për atlete thatë
Këshilli:.. Nëse ju drejtuar shpesh, ju mund të dëshironi të përdorni dy palë këpucë për dimër drejtimin Kështu që ju mund të veshin palë të tjera, ndërsa ju janë të thata parë..
> . formë bukur me dorë
> . Si të Lose Weight në një pjesë të trupit të veçantë
> Si për lehtësimin e PMS dhe dhimbje menstruale me yoga
> Si për të rritur palestër fizike nëpërmjet ushtrimit
> ... Si për të luajtur volejboll
> inkurajojë rritjen e tyre përmes yoga
> Si për të bërë një botë borë | Libri Hobbies & Lojra
> Si të njohin varësinë e stërvitje
> . Trajnim për Fitness
> Waist për krenari
> Si për të trajnuar mollaqe tuaj
> Si të përgatiten për orën e gjimnastikë
> Si për të përballuar një festë skijim
> Cili është stërvitje Zumba
> . Si të përmirësohet pasqyrim
> . Si për të bërë bazë Pilates Ushtrimet Pjesa II
> Si për të lëvizur gjoksin tuaj, kur ju valle barku
> . kalorive Aerobic
> Si mund oktapod duke përdorur një listë e letër higjienike |? Hobbies & Lojra
> . Si të ketë një bark të sheshtë është një grup i ushtrimeve për muskujt e barkut