Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Vitamina E

Vitamina E. Vitamina E
- Tocopherol:. Vitamina
E është një oxidant fuqishëm, dhe gjithashtu më e rëndësishme për pjellori
Vitamina E - Tocopherol:. Vitamina E
është një oxidant fuqishëm, dhe gjithashtu më e rëndësishme për fertilitet tocopherol emri në mjetet greke - të mbajnë fëmijët
Sot, shumë produkte ushqimore të tilla si margarinë dhe lëng multivitamin, i pasuruar me forma artificiale, biologjikisht aktive të vitaminës E.
roli i saj kryesor është për të kapur radikalet Pra mbrojtjen hormonet, enzimat dhe celularë.. membranat nga substancave agresive. Ajo gjithashtu bllokon reagimin e acideve yndyrore të pangopura në vaj ulliri me oksigjen, i cili përndryshe do të çojë në prishje. burimet
më të mira të vitaminës E janë drithërat, bajame, kikirikë dhe vajra të ndryshme bimore, etj.
Recommended konsum ditor: rreth 15 miligram
> Zorrë Nervozizmi
> Ushtrim për të moshuarit, ushtrime palestër, stërvitje për moshën e vjetër
> Ushqimi i pasur në fibra, e cila është një ushqim i pasur me fibër, fibër në dietë
> Ushqyerit Celiac Sëmundjeve
> Strategji përballuese
> Këshilla për thonjtë të shëndetshme
> .. Si për të bërë fëmijë
> Infeksionet vaginale
> . Heqja shënon shtrirje
> Kalorive pjepër
> Si antibiotikët punojë |? Shëndetësisë
> Si ne përdorim mukozë në hundë tuaj |? Shëndetësisë
> Suhe usne
> lëkurës itchy, termi Morgellons
> .. Ushqimi lakër Lose peshë me një supë me lakër magjike
> . presioni i lartë i gjakut
> . Si për të ndaluar pirjen e duhanit
> . Ushqime për ditë të ftohtë
> karies mesme, prishjen e dhëmbëve në dhëmb, riparimin e dhëmbëve
> Vitamina E, Vitamina E për fertilitet, mungesa e vitaminës E