Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

. përdorimi i Creatine është e sigurt

Përdorimi i kreatinëCreatine
është një acide natyrore organike në skeletore muskujt e vertebrates. Ajo është një burim i energjisë për muskujve skeletik si një shtojcë u bë i famshëm kur u zbulua se doza shtesë të kreatinë rrit dozën e kreatinë në muskujt natyrore ku rezervat energjetike në muskuj dhe muskujt më të veta të shërohen shpejt.
Discovery - Creatine është quajtur kreas fjala - κρέας -. . mish kuptimin muskujt komponent zbuluar nga shkencëtari francez, Michel 1835th Evgen ishte një eksperiment në të cilin përdorimi i prangave aktive kundrejt pasiv, 1847 vit, ajo u gjet se Creatine është e domosdoshme për aktivitetin e muskujve - Dhelprat aktiv pasur një furnizim më të madhe të kreatinë
Si punon kjo -. Niveli i kreatinë në trup është i lidhur direkt me shfrytëzimin e energjisë nga muskujt e energjisë Trupi ynë është gjetur në qelizat në. formë e adenosine triphosphate - ATP - një nivel i energjisë dhe si është shpenzuar në muskul ka qenë vetëm merita sasinë e adenosine triphosphate në atë pas zbrazjes stokun e adenosine, ajo duhet të rilindur suplementnog marrë kreatinë përshpejton rigjenerimin e ATP.. , e cila lejon muskujt të mbajë pushtetin për një kohë të gjatë. Si shtesë, kreatinë shkurton periudhën e nevojshme për riparimin e muskujve pas ushtrimeve gjatë ngritje peshe apo aktivitete të tjera, ndërsa në të njëjtën kohë duke i lejuar muskujt për të përballuar stërvitje zellshëm.
Popullariteti - Sipas Richard Passwater në librin e tij, Creatine, thuhet se ka atletë duke kreatinë gjatë 70, edhe pse nuk ka dëshmi të shkruara deri Creatine 1992 është më i dukshëm ishte gjatë Lojrave Olimpike 1992, kur gazetarët zbuluan se një numër të madh të Rowers dhe atletët përdoret kreatinë si një shtojcë në përgatitje për Barcelonë deri kreatinë 1993 nuk ishte për biznes në dispozicion si një shtojcë Llojet
-.. Ka disa lloje dhe forma të kreatinë, por monohydrate kreatinë është më popullor në formë pluhuri, por mund të gjenden në formë tabletash. Në vitet e fundit popullariteti ai fitoi një formë të re të njohur si kreatinë ester kreatinë etilik. Për këtë kreatinë është e thënë që të kemi thithjen më të mirë dhe shkakton akumulimin më pak se monohydrate standarde, edhe pse këto pohime nuk kanë qenë ende shkencërisht Siguria testuar në një studim të pavarur
-. Në shumicën aktuale kreatinë studimeve përdorimit tregoi një rrezik shumë të vogël me shëndetin nuk vërehet ndonjë Kundërindikimet kur duke përdorur kreatinë, edhe pse nuk ishte një shumë e afat-gjatë vlerësimeve për këtë lloj sporti për të ndihmuar. vetëm kohët e fundit në përdorim. për të siguruar përdorimin e sigurt të kreatinë, ajo është mirë të përdorni atë me prishet e disa muajsh të përdorimit të pas një periudhe prej dy muajsh për tu kthyer trupin në një kretina natyror nivelit të lartë. Megjithëse nuk ka studime që tregojnë efekte , ajo u vu re se si një contraindication mundshme mund të ndodhin në vrull muskujve, diarre, të bloating, dhe më rrallë, duke e bërë gur në veshka. kreatinë është e rrezikshme për të përdorur gjatë shtatzënisë. Nëse ju jeni një diabetik duke marrë kreatinë mund të prishin thithjen e insulinës Këto efekte anësore janë të rralla dhe minimale, por para se ta përdorni kreatinë duhet të konsultoheni me një mjek për të garantuar sigurinë e plotë dhe privatësinë Me njohuri të mjaftueshme të kreatinë mbi të sigurt në mënyrë për të përmirësuar performancën tuaj sportive
> Rrezatimi ultravioletë
> rostiçeri.
> Cilat ushqime janë të pasura me hekur, ushqime të pasura me hekur, hekur në ushqim
> Menopauza në gratë
> Sëmundjet veneriane
> migrenë Menstrual
> Si të ketë Dhëmbët e bardhë
> Proteinave në dietë
> Alergji të bëj ujë në djersë
> . Si të kurë hemorroide
> . Mezoterapia Eliminimi celuliti
> Zorrë nervoz
> Përkufizimi i stresit
> .. Si për të hequr dhjamin nga bark
> Djegiet nga kandil deti Si për të lehtësuar djegien nga dielli
> .. Si për të ruajtur zërin
> . mjaltë dhe kanellë,
> . Si të shpëtoj e qarqeve të errëta
> Dështimi i zemrës është transplantimi i qelizave embrionale dhe sëmundjet e zemrës, simptomat
> trajtimit misri