Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

. Test për intolerancës ushqimore

. Test për intolerancës ushqimore
Çdo ditë dëgjojmë të gjitha llojet e shërbimit të fshehtë në lidhje me atë që ne duhet të hani dhe cilat ushqime janë të mira për shëndetin tonë
Çdo ditë dëgjojmë të gjitha llojet e shërbimit të fshehtë në lidhje me atë që ne duhet të hani dhe cilat ushqime janë të mira për shëndetin tonë gjitha bombardoj na me përshkrimet e si të i kushtoj vëmendje të ushqyerit, si një. Pjesëmarrja vetëdijshëm në atë që ushqime të përdorur si ushqim redukton ose eliminon mundësinë e zhvillimit dhe përmirësimin e cilësisë së jetës.
Është një hap i mirë për të bërë testin për intolerancës ushqimore. Ky test është një nga mënyrat në të cilat për të zbuluar cilat ushqime të ndërhyjnë me funksionimin optimal të trupit tuaj, dhe që i përshtaten tij.
Ka metoda të ndryshme me të cilat testimi kryhet kryesisht ndryshojnë në numrin e ushqimeve që janë të testuara në testin okivru. Ka shumë teste të shumta që ushqime të numërimit, por ajo është e mirë për të bërë atë që përmban kryesisht produktet e mjedisit tonë parim është shumë më e njëjta mostër gjaku është marrë dhe ky rezultat, së bashku me të dhënat e tjera -.., lartësia peshë, sëmundje, terapi ... -. futur në një program software Në në fund të listës të merrni një listë të ushqimeve që ju mund të, ju nuk mund ose duhet të përdorin kujdes. njerëz
zgjuara thonë shëndetësore hyn në gojë, dhe në këtë mënyrë ne kemi marrë informacion se cilat ushqime duhet të përjashtohen nga dietë, me qëllim për të përmirësuar funksionimin dhe përmirësime të përgjithshme shëndetësore. jotolerancë rezultati analizë provë, jep informacion që duhet mbajtur ushqime në dietë, dhe se do të ishte racionale për të eliminuar.
qoftë se ju ndiqni rezultatet dhe mos konsumoni ushqime që tuaj trupi nuk toleron, pa marrë parasysh se sa mirë ata shijuar, rezultatet do të jenë, si në aspektin e humbjes së peshës janë kujdesi shëndetësor telensoj dhe respekt.
Ky lloj i fëmijës selektiv është një përmirësim në seri të problemeve shëndetësore në organ të ndryshme Sistemet - Sistemi i tretjes, sistemi i frymëmarrjes, musculoskeletal, lëkurë, sëmundjet neurologjike - tolerancës ndëretnike
për ushqime të caktuara mund të jetë një nga shkaqet e kushteve të mëposhtme ose simptoma:
• Sistemi i ndihmon tretjen e ushqimit: Humbja e oreksit, bloating, kërkojnë të vjella, të, të vjella kapsllëk ose diarre, dhimbje barku ...
• Dermatologji: puçrra fytyre, kruajtje, skuqje ...
• Çrregullimet Neurologjike me: dhimbje koke;
• Sistemi musculoskeletal: dhimbje dhimbje të përbashkët dhe / ose muskujve , ngurtësi të përbashkët ...
• Sistemi i frymëmarrjes:. problemet e ndryshme të frymëmarrjes, të përkeqësimi i simptome të astmës dhe si
• Gjithashtu: sindromi i lodhjes kronike, probleme të gjumit, ankth ... dhe e fundit por jo më pak, pesha e tepruar . dhe trashje
> Ushqime kripura
> Ndjenja e erë
> Simptomat Alzheimer
> Si për të kujtuar më mirë - për të ushtruar të trurit
> Sa shumë ujë për të pirë
> Infeksionet vaginale
> pesha ideale Llogaritja
> depresioni bipolar
> trajtimit Križobolja
> Si për tu kujdesur për thonjtë tuaj - toenails i hyrë në mish
> gurëve të trajtimit
> Të ushqyerit Kontrolloni tensionin e gjakut.
> . Si të përmirësohet sjellje
> Si antibiotikët punojë |? Shëndetësisë
> .. dhimbshme menstruacioneve
> Pesha humbje me çaj
> Pse duhet të hani pineapple
> Anorexia nervosa - simptoma
> Gluten alergji të
> Mobile (jo) për fëmijët dhe të rriturit?