Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Sport dhe rekreacion

Lexuar në lidhje me sport - futboll, hendboll, basketboll, ski - dhe të gjitha llojet e rekreacion - not, ecje, gjimnastikë, plani i ushtrimit dhe përfitimeve pilates.

---------------------------------------------------------

Çfarë për të pirë për humbje peshe

çfarë duhet të pini për humbje peshe
Sot ka një numër të madh të atyre që dëshironi të humbni peshë, të cilët gratë, vajzat dhe meshkuj.
ditët e sotme janë një numër i madh i atyre që duan të humbin peshë, të cilët gratë, vajzat dhe burrat. Mbipesha ndikon në pamjen e tyre dhe shëndetin e tyre, se ajo është kërcënuar.
Ne do të japim disa këshilla se si të humbni peshë, të djegur kalori dhe pa dëmton shëndetin e tyre, ajo që është më e rëndësishme. tregut
ka shumë produkte që janë të rekomanduara për të pirë për humbje peshe, por përvoja e shumë, ata thjesht nuk i japin rezultatet më të mira. Nëse ajo është gjetur, ajo nuk është në afat të gjatë, por vetëm për pak kohë dhe £ kthehen përsëri.
Në qoftë se qëllimi juaj është për të humbur peshë, është e rëndësishme që ju të bëni aktivitete fizike, për të ushtruar ose running.
duhet të punojnë jashtë apo të drejtuar shkurtër, por intensive. Kjo do të djegur kalori shumë.
Por më e rëndësishme është ajo që ju shkruani në trupin tuaj. Përveç
për ushqim, të lëngshme është ai që mund të kontribuojë në kalorive djegur. ujë
duhet të jetë pija juaj kryesor, në qoftë se ju doni të pakta poshtë. do të jetë mirë për të pirë ujë të ftohtë për shkak se ajo çon në të edhe konsumin kalori nga 30 për qind. Ai gjithashtu kontribuon në heqjen e toksinave nga trupi, sepse ajo përshpejton metabolizmin. dëshmi është se një efekt shumë pozitiv në metabolizmin. këshilluar për të pirë dy gota ujë para çdo vakt, sepse ajo do të parandalojë që ju të nopem dhe gjithashtu do tju japë ndjenjën e plotësi.
Përndryshe gjatë ditës duhet të pini tetë gota ujë. Siç u përmend tashmë ajo duhet të jetë një ose CACE dy para çdo vakt. vetëm të na kontaktoni vëmendje
të mos e teproj në mënyrë që futje e tepruar e ujit, hiqni nga trupi dhe vitamina dhe minerale.
Kur është fjala për kafe, ju jeni të lirë për të pirë atë. Nëse ajo nuk ka qumësht dhe sheqer, i cili do të jetë mirë, pastaj në përgjithësi nuk ka kalori dhe ndihmon djegien e kalorive për rreth 15 për qind. Por nuk do të teproj me kafe dhe do të shkaktojë probleme të tjera, për shembull, ju me siguri do të jetë problem.
Sa për pije të gazuara duhet patjetër të shmangen ato, sepse ato përmbajnë kalori të shumta. pse ju duhet të zëvendësojnë ato me jo-gazuara ujë. lëngje frutash duhet të shmanget, sepse përveç që rrit rrezikun e diabetit, mund të çojë në sëmundjet e zemrës dhe dëmtojnë dhëmbët, sheqer e tyre shumë të ndikojnë që të jetë edukate. Ju mund të pini atë vetëm nëse ata mund të shtrydh fruta, dhe ju e dini se lëng është 100% natyrale, pa shtuar sheqer.
Nëse ju jeni shumë acidik, ai mund të jetë i holluar me ujë. lëng
e perimeve, për shembull nga domatet përmban gjysmën e kalorive se lëng frutash, kështu që mund të pini. Nëse keni pirë lëng me copa të perimeve në të, dhimbje obuzdacete urie. përdorimin
alkoolit me kujdes sepse disa përmbajnë kalori të shumta. Ajo dielli dhe liquors si uiski dhe si. Tea
është diçka që ju mund të pini lirisht, çaj jeshil në veçanti, e cila edhe trupi prosicava.
Nëse ju dëshironi të humbni ju çdo mëngjes në një stomak bosh, pini një gotë ujë të cilën ju shtoni një deri në dy lugë uthull molle. Ajo përshpejton metabolizmin kaq kalori dhe digjen shpejt. kilogram
luftimet duhet të jetë shumë i durueshëm dhe këmbëngulës, për të kontrolluar veten, kështu që nëse ju do të pajtohet me gjithçka që është e nevojshme për të siguruar për disa kohë në njoftim dhe rezultatet
> ! dytë djeg 000 kalori në ditë
> . Si pllaka në bark
> Si te zgjidhni këpucë valle
> . Si për të praktikuar yoga ardha matsyendrasana pozicionet
> Si për të drejtuar shumë shpejt në distanca të gjata ?
> . Gjashtë arsye ju duhet të shkoni për një afat
> Si për të shmangur dëmtimin
> Si për të bërë bazë Pilates ushtron CZ VII .. ushtrim Završavaju
> . Vetëm tre minuta. e ushtrimit në javë zvogëlon rrezikun e diabetit
> . dizajn Training
> Si për të luajtur zezë ose Belot rregullat e lojës kartë, kartat e luajtur dhe kartat e bardhë
> .. kembe dhe Zbavitje
> .. Ushtrime për barkun
> Si mund të Ollie
> Si të heqin dorë nga palestër ndërsa shtatzënë
> Si te zgjidhni këpucë running
> Si për të trajnuar viça
> Weekly plan barkut ushtrim.
> . Parqet snowboarding mira borë në Poloni
> Waist për krenari