Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

I brendshëm

Gjithçka për shtëpinë time. Feng Shui, dizajn të brendshëm ujdisje, dhe stilet ujdisje ... Këshilla si ngjyra zgjedhin për mure, mobilje për dhoma gjumi apo zgjidhje për apartamente të vogla.

---------------------------------------------------------

.. Si për të pastruar argjendi

Tag Silver bizhuteri 925 nuk është veçanërisht i shtrenjtë, kështu që ne jemi të sigurt që ju janë dhënë dhe bleu për një dhuratë si kjo necklaces bëra, unaza, vathë dhe braceletszvarritje, Indexing shënon 925 bizhuteri argjendi nuk është shumë e shtrenjtë, kështu që ne jemi të sigurt që ju janë dhënë dhe bleu për një dhuratë si kjo necklaces bëra, unaza, vathë dhe bracelets Por ata kanë një pengesë e madhe -. shpejt të kthehet i zi nëse ju i vishni ato gjatë gjithë kohës
bizhuteri duhet hequr. dhe asgjësimin e kuti burnoti pas disa orë të veshur, të shtyjë humbjen e bizhuteri shkëlqim. Por shumica e njerëzve e kanë këtë zakon. Zgjidhni një nga këto mënyra të lehtë për të ruajtur të shkëlqejë dhe të pastër bizhuteri tuaj argjendi dhe objekte të tjera, aq më pak një herë në muaj furçë buzë të një copë e bizhuteri derisa rezultatet të bëhen të dukshme.
2 Nevojë për një pastrues butë përmban asnjë fosfat - ato janë ideale në formën e, rondele pluhur. Kur ospete pastrues pak në furçë, pastaj fillon fërkim e minuta.
3 Ash nga një cigare ju mund të përdorni për pastrimin e të gjitha prej argjendi të. Mblidhni një sasi më të madhe të hirit, shtoni pak ujë, e vënë bizhuteri në përzierje dhe fshij me një furçë. Të gjitha argjendi kryer përpara do të ketë një shkëlqim si kur e keni blerë ato.
4 Të gjithë ju duhet është një limoni që ka nevojë për të ulur në fletë, por jo shumë i hollë si zakonisht. Pas fërkim bizhuteri limoni fletë, objekte argjendi zhytet në zgjidhjen e ujit me një lugë gjelle e pjekje sode. Ne ju garantojnë një rezultate interesante.
5 bizhuteri argjendi i tij ju mund të peshk dhe një shtupë pambuku që ju keni uthull njolla kuzhinë. Pas pastrimit, thith bizhuteri argjendi në një tigan të vogël të ujit në të cilën ju shtoni një lëng limoni pak. Kjo do të neutralizoj erën e uthull, e cila është shumë miqësore.
6 copë monedha argjendi sendesh ose argjendi mund të pastrohen duke përdorur alkool. mbrëmje thith objekte argjendi në një enë me alkool ose raki. në mëngjes do të sjellë një surprizë pozitive
> Marimangat në shtëpi, dyshek - se si të shpëtoj e marimangat pluhurit dhe agjentët, anti-mite llak
> SI për të organizuar një plan dhoma DHOMA dhe organizimi familjare - si për të vendosur në dhomë
> Si për të pastruar rrëshirë - rrëshirë në veshje, tekstile dhe makina
> Si për të hequr njollat ​​dylli
> Si të shpëtoj e lagështisë në shtëpi, apartament, dhomë, dhe lagështi në qoshe të dhomës - lagështi në apartament i ri
> Si të kurseni të arna e katranit
> Si për të hequr një njollë nga vera e kuqe | Libri Riparimet
> Si për të planifikuar një hapësirë ​​për fëmijët e moshës shkollore
> Si për të hequr një gur nga aplikim
> Si të zam gomave. e biçikletë
> Si të përdorni suva |? Arsimi
> Inovative moderne tarracë teknologji WPC.
> Lodër PASTRIMI Si për të pastruar kafshë pellushi dhe lodra nga shkuma, tekstile, materiale natyrore dhe lodra prej druri për fëmijë
> Apartament çfarë janë destinacionet më të mira në botë
> . Si për të bërë një sobë xhepi nga kanaçe
> Si te zgjidhni aparatet e brendshme për të moshuarit
> Si të shpëtoj nga kërmijtë nga kopshti
> .. Gatim në tryezë dekoratë napkins, një formë e varg
> Çaj dhe çaj për trajtimin e diarresë - një ilaç natyror për diarrenë dhe çaj për rregullimin e tretjes
> . Ruajtja banjo