Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

I brendshëm

Gjithçka për shtëpinë time. Feng Shui, dizajn të brendshëm ujdisje, dhe stilet ujdisje ... Këshilla si ngjyra zgjedhin për mure, mobilje për dhoma gjumi apo zgjidhje për apartamente të vogla.

---------------------------------------------------------

.. Si për të pastruar argjendi

Tag Silver bizhuteri 925 nuk është veçanërisht i shtrenjtë, kështu që ne jemi të sigurt që ju janë dhënë dhe bleu për një dhuratë si kjo necklaces bëra, unaza, vathë dhe braceletszvarritje, Indexing shënon 925 bizhuteri argjendi nuk është shumë e shtrenjtë, kështu që ne jemi të sigurt që ju janë dhënë dhe bleu për një dhuratë si kjo necklaces bëra, unaza, vathë dhe bracelets Por ata kanë një pengesë e madhe -. shpejt të kthehet i zi nëse ju i vishni ato gjatë gjithë kohës
bizhuteri duhet hequr. dhe asgjësimin e kuti burnoti pas disa orë të veshur, të shtyjë humbjen e bizhuteri shkëlqim. Por shumica e njerëzve e kanë këtë zakon. Zgjidhni një nga këto mënyra të lehtë për të ruajtur të shkëlqejë dhe të pastër bizhuteri tuaj argjendi dhe objekte të tjera, aq më pak një herë në muaj furçë buzë të një copë e bizhuteri derisa rezultatet të bëhen të dukshme.
2 Nevojë për një pastrues butë përmban asnjë fosfat - ato janë ideale në formën e, rondele pluhur. Kur ospete pastrues pak në furçë, pastaj fillon fërkim e minuta.
3 Ash nga një cigare ju mund të përdorni për pastrimin e të gjitha prej argjendi të. Mblidhni një sasi më të madhe të hirit, shtoni pak ujë, e vënë bizhuteri në përzierje dhe fshij me një furçë. Të gjitha argjendi kryer përpara do të ketë një shkëlqim si kur e keni blerë ato.
4 Të gjithë ju duhet është një limoni që ka nevojë për të ulur në fletë, por jo shumë i hollë si zakonisht. Pas fërkim bizhuteri limoni fletë, objekte argjendi zhytet në zgjidhjen e ujit me një lugë gjelle e pjekje sode. Ne ju garantojnë një rezultate interesante.
5 bizhuteri argjendi i tij ju mund të peshk dhe një shtupë pambuku që ju keni uthull njolla kuzhinë. Pas pastrimit, thith bizhuteri argjendi në një tigan të vogël të ujit në të cilën ju shtoni një lëng limoni pak. Kjo do të neutralizoj erën e uthull, e cila është shumë miqësore.
6 copë monedha argjendi sendesh ose argjendi mund të pastrohen duke përdorur alkool. mbrëmje thith objekte argjendi në një enë me alkool ose raki. në mëngjes do të sjellë një surprizë pozitive
> Si për të pastruar dylli nga pëlhurë | Libri Riparimet
> Marimangat në shtëpi, dyshek - se si të shpëtoj e marimangat pluhurit dhe agjentët, anti-mite llak
> .. dekoratë dhe pikturë Pashkëve vezë
> Color Color gardhe hekuri gardh - pikturë gardhin për në ballkon, shkallët apo oborr
> Si për të hequr njollat ​​ndryshkura në tas tualet
> Këmbë calluses pedikyr në këmbë dhe këmbët, blisters në këmbë
> Çaj dhe çaj për trajtimin e diarresë - një ilaç natyror për diarrenë dhe çaj për rregullimin e tretjes
> Si për të hequr të shtresuar nga çezmat |? Maintenance
> SI TE ZGJEDHIM dyshek për një krevat, një krevat - lloj i krevat dyshek dhe dysheme
> Si të shkrij tuba të ngrira..
> Raft për karton të verës
> Si të sillemi gjatë një stuhie
> Si të dekoroj një tabelë
> alumini, dyer plastike ose prej druri
> Si për të ndryshuar pak stërvitje të Stërvitja |? Arsimi
> Si për të prodhuar gazin nga qymyri |? Prodhim industrial
> në atë ngjyrë për të pikturuar një dhomë që jetojnë me mobilje të errët
> .. Greeting Dita e Shën Valentinit në formën e një puthje
> Si destilovati ujë
> . Si për të bërë një stol me tri këmbë
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com