Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Udhëtime

Këshilla dhe idetë për udhëtimet mund të gjenden në kategorinë udhëton. Si për të udhëtuar me aeroplan, tren, autobus, udhëtimit të studentëve, shpenzimet e udhëtimit me makinë, paketa pushime familjare dhe sigurimit të lirë të udhëtimit.

---------------------------------------------------------

... Një fundjavë në Vjenë

Shenjë në qytetin e Mozart, kryeqyteti i Austrisë është diçka që nuk duhet të humbura.
Nëse jeni të ëndërroja për fundjavë në një qytet evropian dhe se pa shpenzimet një shumë të holla, ne ju sugjerojmë të shkojnë në Vjenë. Shëtitje poshtë rrugët piktoreske të Vienës dhe të shpenzojnë dy ditë të paharrueshme në vendin ku ai jetonte e famshme Mozart.
Ne këshillojmë të rezervoni një biletë autobusi, por kthimi, i cili kushton një tren pak më shumë se 50eura. nuk ka nevojë të shkoni këtë rrugë, për një kosto e biletave për kthim 70Eur. Ruaj 20eura ju bukur dhe të gëzojnë udhëtimin. Mos u shqetësoni, ju nuk do të jetë shumë i shtrembëruar nuk ka shumë në Vjenë ., vetëm gjashtë orë, nëse nuk janë shqetësuar shumë nga kufiri hungarez, natyrisht Akomodimi mund të rezervohen para se të merrni atje se ju nuk e humbni një gjysmë dite në kërkim për një vend për të fjetur akuzuar hotele natës lirë rreth 120eura -. me tre yjet -. dhe nëse doni të zhytem me pesë yje të mundshëm, atëherë ju duhet të paguajnë rreth 200EUR bujtina janë si gjithmonë vendet më fitimprurëse dhe kështu natën në shpenzimet e tyre nga 16 deri në 20 euro Nëse ju doni kafe tuaj për të shpëtuar 2. euro dhe në qoftë se ju bie sheqer ju do të duhet për ëmbëlsira për nxjerrjen 3EUR. Siç e shihni, nuk është e shtrenjtë për të shkuar në Vjenë, por ajo është shumë e shtrenjtë për të qëndruar në të më shumë se dy ditë. kryeqyteti
e Austrisë ishte në fakt kryeqyteti i muzikës. Në këtë qytet mbi Danub, ata jetuan dhe krijuan gjigandët e muzikës klasike si Volfganag Amadeus Mozart, Joseph Haydn, e Franz Schubert, Ludving van Beethoven, Gustav Mahler dhe të tjerët. Sapo ju dilni autobusin do të vini re një detaj, qyteti ishte sëmurë dhe nuk ka pjellë të pastër kudo, e cila është e pakuptueshme për ne. Mos harroni se ku jeni dhe zakon i vjetër i hedhin nga një copë të kazanëve të letrës. Ju do të dënohet dhe se ju nuk keni nevojë për këto dy ditë të shkurtra, të cilat do të shpenzohen në Vjenë. Kur ju të ndaluar të pyes veten se sa i pastër qyteti atëherë shkoni në Muzeun Natyror të Historisë dhe Muzeu i Artit, të cilat janë vendosur përballë njëri-tjetrit. shtëpitë Natyrore Muzeu Historik një koleksion nga fosilet, insektet, skeletet e kafshëve parahistorike. Në muze do të gëzojnë mbledhjen e artit të veprave të artit nga koha e Egjiptit të lashtë, Greqia, Italia dhe ju do të shihni veprat e Rubens piktorit, ngjyrë e kuqërrmemtë, e Rembrandt në Vjenë .. . është i njohur për pallatet e tij madhështore, të njohura si dhe Belvedere Schönbrunn. Belvedere Kalaja është një galeri me vepra nga artistët austriakë nga shekujt 19 dhe 20. Ata thonë se ndërtesat e bukura Schönbrunn kështjellë në Vjenë. kujtesë pak historike, në këtë kështjellë Maria Teresa jetuar, perandoresha, The Francis perandori i parë, burri i saj dhe fëmijët e tyre. Vizitoni katedralen e Shën Shtjefnit e cila pret varrin e princit Eugene e Savojës. Prapa Katedralen e Sveti Stefan është shtëpia moarte të pestën Domgasse rrugë vizituar këtë ndërtesë një domosdoshmëri, sepse nuk ka Moartov sheshtë, i vetmi që ka mbijetuar disa vjet më parë dhe u bë një muze. Kur të hyjë në këtë hapësirë, ne do të bien në çështë Time Machine dhe shëtitje nëpër të Mozart jeta nga fëmijëria e hershme dhe janë të njohur me krijimtarinë e tij të tërë. shtëpi Mozart-së është e hapur për vizitorët e përditshme nga 10 deri në 19 orë dhe çmimin e biletave është 9 euro.
Nëse jeni duke kërkuar për një suvenir të veçantë, ne sugjerojmë që të jenë të famshëm vjenez çështë e topa Mozart. Mos të shmangen kur ju shikoni koston sa më shumë që ajo ka një pako të vogla dhe të mëdha dhe një shumëllojshmëri të flavors. nuk kanë për të marrë një top tërheqje, të mjaftueshme për të blerë një çantë të vogël me një copë duzinë , ajo do të kushtojë rreth 10 euro Dërgo paktën një top si suvenir suvenir të asaj që ju keni në qoftë se ju keni ngrënë
> Si të përgatiten për udhëtimin ajror
> Si të sillemi në aeroport
> Ku të skive në vendpushimet e skive Poloni më pak të mbushur me njerëz
> Si të ndizet një zjarr pa ndeshje
> Mrekullite e Murit të Madh kinez Botërore
> qytet në një shikim të historisë së qytetit dhe strehim
> Si për të mbijetuar në pyll
> Çfarë duhet të vizitojë në Tajlandë?
> Çfarë duhet të shqyrtuar në Gdansk?
> PRAGË HOTEL udhëtimit Sax në Republikën Çeke
> Si të përshtaten një rroba banje
> Si për të parandaluar sëmundje e detit
> Si për të eksploruar një qytet të çuditshme në tuaj
> kryeqyteti i akomodimit Brazil dhe histori
> kufiri slloven, qoftë ajo të jetë në Slloveni me një kartë identiteti
> Danisht kryeqyteti Copenhagen Airport
> Në Mal të Zi, me një personal, duke kaluar kufirin me një fëmijë
> Kokaina Kolumbi dhe kravatë kolumbian të tërhequr turistë .
> KAPITALIT Tajvan Taiwanese kuzhinë Taipeh 101 ose Tower101
> Si për të eksploruar lagjen tuaj