Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

I brendshëm

Gjithçka për shtëpinë time. Feng Shui, dizajn të brendshëm ujdisje, dhe stilet ujdisje ... Këshilla si ngjyra zgjedhin për mure, mobilje për dhoma gjumi apo zgjidhje për apartamente të vogla.

---------------------------------------------------------

Si te zgjidhni pllaka

Këshilla për zgjedhjen e pllakave qeramike për kuzhinë, banjo dhe të tjera dhoma
. të përmbushur një nga qëllimet më të rëndësishme të jetës që keni ëndërruar gjatë. Nevoja për të lëvizur në shtëpinë tuaj, çifti juaj e mureve që janë shumë më tepër se vetëm një vend ku ju fle. Si do ta organizoni mobilje, ajo perde ngjyra për të zgjedhur nga , janë disa pyetje shumë e lehtë në lidhje me zgjedhjen e pllakave qeramike. pllakë qeramike është më shumë se Egjipt të lashtë e përdorur për të redaktuar brendshme, dhe sot e kësaj dite nuk e kanë humbur vlerën e tyre, por përparimin vetëm në aspektin e madhësisë, formës, ngjyrës, , qëllimi. Si blerës, për shkak të kategorive mënyrë shumë të ndryshme, është e vështirë për të vendosur pa ndihmën e ekspertëve.
Megjithatë, në këtë artikull do të gjeni këshilla që do tju ndihmojë jashtë vetes kur ju filloni turne akte dhe redaktimi sheshtë. Edhe në qoftë se ata duan të angazhohen në vetë vendosjen e të thjeshtë, pllaka drejtkëndëshe të vogla në sipërfaqe, pajisja do të ketë sukses sot me sukses kryejnë punën. Megjithatë, kur bëhet fjalë për pllaka format të madh, vendosjen diagonale, dekoratave, apo, ekspres, biznesi është më e mirë lënë për njerëzit profesionistë. gjë
e parë që është e nevojshme, megjithatë për çdo biznes, është duke buxhetin në dispozicion. Brenda kapacitetet e tyre të zgjedhur, por të marrë parasysh se, që i japin më shumë para për gjërat që ju do të shërbejë për dekada të tëra . protivklizavosti Mendoni një faktor kur ju zgjidhni për të shmangur aksidentet e fëmijët ose të moshuarit. Gjithashtu, ndërsa ju jeni në dyqan që ju duhet të hetojë në lidhje me pllaka të aksioneve, furnizuesit, si dhe kushtet e mallrave të dorëzuara. zgjedhja e
dysheme me pllaka për veshja apo mur sipërfaqe është shumë e rëndësishme për disa arsye. Sipas korridori merret me i madh dhe më të ekspozuar ndaj ndikimeve të ndryshme që janë të miratuara nga jashtë. Në verë, pllaka qeramike janë ideale për shkak se ata të arrijnë të ishlade hapësirë, dhe të sjellë një ndjenjë të këndshme e këmbët tuaja Nëse ju keni të instaluar ngrohja underfloor është ideale për ditët e dimrit
Që shumica e njerëzve të vendosë në fusha të tjera -.. përveç korridore standarde, banjo dhe kuzhina - si një dhomë të gjallë vendosur pllaka, ka Tregu është i përsosur imitim druri ose guri natyror Këto lloje të pllakave janë më të shtrenjta se parket, laminates e rendit të shëndetshme dhe të përshtatshëm për mirëmbajtje për të lehtësuar qeramike mirëmbajtjen kati tjegull është e rekomanduar për të vendosur në hapësira të vogla -.. joints - dhe ngjyra të shkojnë nga dritë-gri në gri të errët me pak e shije dhe stil mund të bëjë një të vërtetë të bukur pads
kombinim vështirë dhe të butë mbi etiketat:. Ju duhet të dini këtë fakt, pllaka të thjeshta dhe të lira janë bërë prej balte të zakonshëm - përdoret për të bërë enët - të ngurta, pllaka janë bërë prej balte pak ashpër dhe pjekur në temperatura të larta s pllaka më të mira janë bërë prej porcelani Për shumicën e pllakave vendos një shtresë mbrojtëse, të quajtur kështu zmalt me ​​pllaka për dysheme mbulon.... , sidomos qëndrueshmëri thelbësore dhe ndjeshmëria e zonës, dhe ata janë të veshur gjithmonë me lustër. Për të parë vetëm forcën e pllakave në bazë të duket? Për ne vë njerëzit kjo është e pamundur, por i kushtoj vëmendje për kuti në të cilën pllaka janë të shënuara për shkak se masa e forcës By ngurtësinë është i ndarë në 5 grupe:. grupit 1 dhe 2 duhet të përdoret vetëm si një mbulesë në mure, dysheme në zonat e banuara mund të mbulohet me pllaka 3 dhe 4 grupi Pllaka janë grupi i pestë. cilësi më të shtrenjtë dhe më të lartë, mund të përdoret në vende të njëjta si në grupin e katërt të pllakave varg
i pashtershëm i formave të ndryshme:. Forms pllaka ndryshojnë në madhësi, formë, qëllimi dhe dizajni modern e sotme mbart elemente: natyrore, sigurinë, mundësi, origjinalitetin rehati dhe funksionalitetin e njohur shpesh për të kombinuar formate të ndryshme siç janë të ndritshme dhe matte sipërfaqeve, të kufijve dhe friezes në kuzhinë shpesh -... Kjo përzierje e efekteve të ndryshme nënvizon zonë, duke krijuar detaje të ndryshme optike ndjenja e gjerësisë së mund të jetë krijuar. kur pllaka në korridor të vazhdojë në zonat kufitare, ose kur dysheme me pllaka në prama dhomen e ndjenjes tarracë të vazhdojë. pllakave të vogla qeramike do të visually zvogëluar sipërfaqe, dhe pllaka me ngjyra, ju mund të përshtateni përmasat e hapësirës, ​​të errët dhe shkurtojnë atë për të ulur të bardhë, ndërsa e kundërta.
Bëni një mister interesante me pllaka dhe papritur mysafirët tuaj të gjitha detajet e këtyre të zbatohen edhe në kuzhinë dhe banjo, ku ai veçanërisht insiston në rregull dhe higjienës. pads tani dhe sanitare të përshtatshme për Përndryshe, këto dhoma janë vendosur në pllaka të vogla ose të mesme, të xham dhe rezistent ndaj lagështisë dhe ngrohjes, dhe mund të gjenden në ngjyra të ndritshme, të pazakontë. Get përfshirë, ju nuk do të ankohen, dhe do të ndikojë pozitivisht në disponimin tuaj.
Për banjo unë tju sjell një sugjerim të pazakontë çfarë të bëjë në lidhje me pllaka dysheme sliders Tile -. rrëshqitje -. mister që do të bëjë banjo tuaj për interesant çdo mysafir e pllaka Interactive qeramike kat do të ketë qenë konceptuar në parimin e puzzles për fëmijë - sliders -. brenda kutisë - 30x30 - Ka 9 pllaka të rënda qeramike - 10x10 -. e cila është një serigrafi motiv shtypura kuti është instaluar në të njëjtën mënyrë si pllaka dysheme të tjera interesante dhe e pazakontë, nuk është ajo Mendoni me kujdes para.? blerjen, bisedoni me zotërit Le të ju këshilloj në drejtim të zgjedhjes, një buxhet dhe të fillojë në kërkim. Ju do të shihni më tej pjesën tjetër të jetës në to, pastrohen, ftohur dhe të nxehta. pllaka
lirë, përveç që ju vënë në probleme të mëdha, shpenzimet për ceramists mund dhe ngrënë mobilje. Në këtë faqe, http://www. daltile. com keni një program që ju lejon të shihni se si modelet duken pllaka. dy herë, nëse jo më shumë se një herë në masë,, dhe nje dial
> Zgjedhja një kat me Jacuzzi
> Llak i thonjëve në qilim dhe veshje - hequr manikyrin e thonjve nga, veshje qilim dhe tekstile
> Si te zgjidhni një makinë larëse
> . Si për të hequr njollat ​​nga verë
> Si për të pastruar kamoshi
> Avantazhet dhe disavantazhet e shtëpive prej druri
> .. Si të shqyej xhinse
> Si për të siguruar shtëpinë tuaj para se të fëmijës
> Si te zgjidhni një pjatalarëse
> Si për të pastruar një vazo |? Maintenance
> Si për të pastruar TASTATURA Pastrimi keyboard - laptop pastrimin
> Si për të pastruar kondicioner |? Maintenance
> Si për të pastruar tabelë druri
> Kompensimi nga shtëpia pas zjarrit në shumës së aktuale, ose neto i konsumit
> Si për të pastruar plastike plastike spastruar dhe pastrimin e plastike
> Si për të siguruar një shtëpi për të kërkuar
> Si për të hequr një njollë nga currija dhe shafran i Indisë |? Riparimet
> Si të produkteve fund | Arsimi?
> ju kërkoni një marrëveshje me një zhvillues për të ndërtuar një shtëpi?
> Çfarë për të kujtuar kur blejnë një apartament në tregun sekondar