Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

I brendshëm

Gjithçka për shtëpinë time. Feng Shui, dizajn të brendshëm ujdisje, dhe stilet ujdisje ... Këshilla si ngjyra zgjedhin për mure, mobilje për dhoma gjumi apo zgjidhje për apartamente të vogla.

---------------------------------------------------------

Alumini, dyer plastike ose prej druri

Libri zgjedhjen e një energji mobilieri të cilësisë më pak ju shpenzuar për ngrohje, ju do të keni izolim të mirë të shëndoshë dhe një kohë të gjatë ju nuk do të duhet të mendoj për zëvendësimin e dyerve dhe Windowszgjedhja
e dyerve të cilësisë ju do të shpenzojnë më pak energji për ngrohje, ju do të keni izolim të mirë të shëndoshë dhe një kohë të gjatë ju nuk do të duhet të mendoj për zëvendësimin e dyerve dhe dritareve prej alumini
me termike. -. thyer më të shtrenjtë, por dhe është në mesin e industrisë më të përdorur metaleve ajrore, për shkak të aliazh e saj të veçantë, i cili karakterizohet me forcë të jashtëzakonshme dhe peshë të ulët në krahasim me çelik alumini dritaret dhe dyert ballkon janë karakterizuar nga jetëgjatësinë dhe qëndrueshmëri të materialeve, të ulët të mirëmbajtjes dhe K termike dhe të shëndosha izolimin - Koeficienti i transmetimit termik - nga 2.1 në 2.3 Ndryshe nga PVC, në këtë rast nuk Tregtisë, por nuk është një pushim termike, çfarë duhet të këmbëngulin për kur zgjedh dritare për shtëpinë tuaj Gjithashtu, shënim.. Profili i prodhuesit dhe certifikata shoqëruese në lidhje me izolimin termik dhe të shëndoshë. profilet
tipologjisë në rastin e mobilieri alumini është shumë i madh, në mënyrë që ajo mund të ndodhë që prodhuesit e ndryshëm kanë çmime të ndryshme për profilin e markës së njëjtë. Pra, i kushtoj vëmendje për faktin se profilet seri fjalë, dhe krahut të etiketë dhe kornizë. PVC dritareve kanë prednostzato ju i përkasin një grupi të materialeve të lirë. Në thelb nuk është plastike aliazh, në varësi të prodhuesit, ka një veçori më të mirë ose keq, e cila kryesisht varet nga përqindja e shkumës është shtuar në aliazh. Me këtë në mendje, këshilla jonë është që të mos blerë një lirë PVC dritareve, sepse kjo do të thotë se ajo është një material i keq që është subjekt i deformimit dhe ndryshon ngjyra. profilet
nga të cilat janë bërë nga PVC dritareve mund të jetë një dhomë, Pesë-dhomë ... e cila në parim nuk do të thotë shumë për shkak të materialit PVC që nuk i përkasin një grupi të temperaturës dirigjent - K = 1,3-1,6 -.
material PVC që është në thelb më e lirë se alumini, por ka karakteristika më të mira termike si ato të grupit të materialeve që janë përçues të mirë. Nga ana tjetër, alumini është në mesin e metaleve, kështu që është e ashpër dhe më rezistues ndaj temperaturave të larta në krahasim në PVC, e cila është subjekt deformimi.
Sa për çmimet, vlerësim rougher, cilësia dritare PVC është më e lirë se alumini nga 30 deri në 35 për qind. DRU përsëri gjen aplikim e saj si një avantazh marangoz. të drurit në krahasim me metali është një izolim të mirë termike dhe të shëndoshë, nëse mbyllja të idealit - që është e mundur kur dritaret janë të reja dhe me kusht që ajo është bërë në procesin e drurit tharje, por që ka lejuar përqindjen e lagështisë në të -. downside është se përfundimisht lolazi tendosje mobilieri.
Sa për çmimet, kjo varet nga pamja e dritareve, llaqet përdorur ... në Mesatarisht, çmimet e tyre janë në të njëjtin nivel me PVC dritareve. folur e dritareve, i pari i cili duhet ti kushtojnë vëmendje është nëse ajo i plotëson kërkesat themelore për izolim termik dhe të shëndoshë, dhe është përdorur xhami me cilësi të lartë dyti Çfarë ju duhet të paguani vëmendje është profili cilësia e të cilit janë bërë kornizë -. kornizë -. dhe brezin dritare thelb keni alumini, PVC dhe druri - dhe një kombinim i tillë ALU + pemë -...? Megjithatë, secili prej këtyre materialeve ka avantazhet dhe disavantazhet
Çfarë duhet të mbahet mend LIDHUR WINDOW CMIMI
Kur shopping mirë të pyesni nëse çmimi përfshin TVSH-në, transporti, instalimi flashings nga sills dritare jashtë, në të cilën metoda e instalimit, sa kohë është garancia ... Përveç kësaj, ne nuk duhet të neglizhojmë besueshmërinë e kompanisë ju të punësojë, rekomandime dhe përgjigje në rast të dështimit të aplikimit.
Argon-argon ose plain xhami? ndryshim
në karakteristikat termike. qelqi me gaz argoni ka veti të mira termike se gotë të zakonshëm termike. Megjithatë, prodhuesi i këtij lloji i qelqit ofron një garanci prej dy vjetësh. koeficienti i transmetimit termik i xhamit 4 + 12 +4 nga 1.9 në 2.1, dhe për stakto 4 +12 +4, argoni, argon-mbushur, nga 1.2 deri 1.4
> Si të hiqni letër-muri të vjetër
> Si të filloni një kopsht
> Feng Shui ZJARRIT, të kuqe, flakë dhe llambat kristal - elementin e zjarrit
> Carpet kimik se si të pastër dhe çfarë burimet për të përdorur?
> Clean furrë me mikrovalë
> Si të organizoni enët në pjatalarëse
> SI TE kursyer ujin kursimin e ujit në shtëpi, familja që kursen ujin
> Pastrimi i furrë
> Statusi i zemëruar xhelozia
> . Si për të bërë një llambë
> Se si të pastër pastrimi tapiceri e veshur me susta mobilje - mobilje shtretër, kolltuqe, banka, karrige
> Si për të pastruar mobilje tapicirana |? Maintenance
> Si të pastër aluminit
> Si për të fikur e ndjenjes dhe dhoma të tjera në shtëpi
> Si për të hequr çamçakëz | Libri Riparimet
> Si të pastër pastrimi i veshur me susta mobilje e veshur me susta mobilje mobilje, krevate, sofas, tavolina, karrige
> . Si të rifreskoni rroba të vjetra
> Erë këmbët erë të këpucëve dhe këpucë, pse këmbët erë e keqe, se si të shpëtoj nga era e këmbëve dhe këpucë
> Zgjedhja një kat me Jacuzzi
> Ekran për dush dhe vaske, për të larë perde dhe banjo të pastër - Dhoma humidifier
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com