Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Si të shërbejë verë |? Ushqim dhe Pije

Si të shërbejë verë Llojet e ndryshme të verës kërkojnë mënyra të ndryshme të shërbyerLlojet e ndryshme të verës kërkojnë mënyra të ndryshme të shërbente verë ftohjes ul sasinë e sheqerit është pra rrit ndjenjën e aciditetit në mënyrë vera merr me freski Kjo i jep një aciditet të freskët dhe shijen freskuese të verës mbrapa kur shërbente verë... , është e rëndësishme të theksohet elementin e qelqit e cila është e ndryshme nga kultivarëve dhe varieteteve të verës.
duhet të shmanget lyer, zbukuruar, xhami gdhendur ose i errët të jetë e mundur më të mirë mund të shohin ngjyrën e verës në vetvete, por edhe se si ata mund të shohin gjurmët e alkoolit të mbetura në muret e qelqit Shekulli, edhe pse është spekuluar se kafe si një pije, u zbulua së pari në territorin e Afrikës, në atë që tani është Etiopia në fund të shekullit të shtatë. Për shkak të shije, erë, si dhe efekti i alkoolit e zezë është bërë veten të artit të përgatitur dhe duke pirë kafe. Fasule kafe pjekje veten, shije erë, forca dhe aroma e kafesë që rezulton nga djegia. Cilësia e përgjithshme varet nga koha një kokërr shpenzon në tigan. Procesi pjekje merr mes 10 dhe 16 minuta. Nëse ju doni shije të butë dhe i butë e fasule kafeje duhet të piqem në mes 10 dhe 12 minuta. Aroma e fortë është marrë nga qitjes gjatë, kështu që për një kafe shumë të fortë, e cila është më e mirë për fasule ekspres mund sobë dhe të dyfishtë. Është e rëndësishme të theksohet se më keni kokërr rosto kafe, humbet shuma e kafeinë, por ajo rrit aromë dhe hidhërim. Nëse ju doni të rritur pire në kafe gatuar, kafe, ose ju mund të skuqura në gjalpë dhe shtoni sheqer pak kthehet në ngjyrë të karamel. Mënyra më e lehtë kafe, në ujë të vluar për të vënë një raport të mirë të kafe i pjekur dhe terren, të përzierje vlim dhe kemi marrë pije të përsosur të quajtur kafe. Vetëm në raportin e afërsisht një lugë çaji të kafe në 1 dl ujë të zier. Gjatë gjithë historisë, pasuria e aparatit për të bërë coffees premium. Më të lartë të cilësisë ekspres makinë që punon në parimin e presionin e 9 bar dhe ujë të nxehtë në 90 gradë. Makinat ekspres handle vënë dozë e kafe terren, e cila është mes 6 dhe 7 gram, në varësi të llojit dhe pjekje të, fuqi kafe të mirë të kompresionit në mes 15 dhe 25 kg për të hequr qafe e ajrit padëshiruar në dorezë me anë të trajtuar dhe le Temperatura e ujit të nxehtë se 90 gradë. Uji duke kaluar përmes makinës merr shtrydhur pronat e kafe, dhe daljet nëpër sitë, filter trajton - në filxhan, e cila është thelbësore për kafe të përsosur ngrohur në 35-40 gradë!
> Si për ti dhënë formë marzipan Format MARCIPAN - ëmbëlsira dhe wafers - që e bëjnë marzipan
> Cili është gjalpë e vërtetë, recetë për gjalpë, si në gjalpë
> kos Cake përgatitjen dhe përbërësit

> Sarma recetë për të bërë Sarma

> kullosa zbukurues
> dhomë CRNJUŠA KOMBINATI dhe edukate bimëve
> Si për të hapur një shishe verë pa nxjerrëse tapash
> cake Walnut dhe lulekuqefarë tortë me arra dhe, i lulëkuqes
recetë

> Cilat ushqime mund të përdoret embrion
> Si për të bërë Sushi në shtëpi
> VENDIMEVE akull verë verë
> . Si për të bërë pancakes
> këmbë qengji i zier i qengjit dhe si për të përgatitur qengji

> Si për të përgatitur dardhë në verë të kuqe
> thupër pule mbushje për
pule

> Makarona me karkaleca
> Ushqimi e viçi se si të përgatisin
viçi

> Recipes kifle: muffins me mollë, puding dhe blueberries
> lëng shtëpi karrota, flokëkuq për, të kalorive shëndetësore karrota
> Si të piqem bukë, dha