Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Historia dhe gjeografia

Ju mund të mësojmë nga historia dhe të lexuar në lidhje me gjeografinë dhe historinë e botës. Historia e Romës, Evropë, Amerikë, Azi.

---------------------------------------------------------

Faraonët e vdekjes Egjiptit

Shkencëtarët kanë për vjet ka qenë i bindur se Faraonët egjiptianë dhe toTutankamon bestytni vrarë në kafkën e tij të gjetur në një vrimë.
egjiptian Mbreti Tutankhamen ishte ješepav, qiellëz imët adoleshent çarë dhe stopala.Za deformuar se prindërit kanë më shumë gjasa përgjegjës për vëllain legjendar faraonit subi dhe motrën
Me këtë zbulim interesante e këtyre ekspertëve janë Egyptologists danadošli Pas. Hulumtimi dvijegodine. analiza mumje ADN zbuloi as prindër samoTutankamonove por gjyshërit e tij.
> Sa janë njerëzit argëtuan në Romën e lashtë | Historia?
> Si e unazat e Saturnit s |? Astronomi
> Karakteristikat e Jupiterit, përbërja e hidrogjen dhe helium
> Kultura heqjes dhe Pëllumbat
> Si hetimet hapësirë ​​të eksploruar universin |? Astronomi
> planetet diellore Sistemit oqeanet e diamante
> Si termostat kontrollon temperaturën | Libri shpikje
> Jeta Tut e Faraonit dhe kuptimi i emrave
> planetë në galaksi univers, Rruga e Qumështit
> Lojra Space temperatura
> Romulus dhe Remus themelues Roma LEGJENDA
> DISCOVERY i Australisë Kush shpallur në Australi
> HARTA E rajonin e Ballkanit historike
> Ndotja e mjedisit të rrezikshme për jetën
> përcaktimi i grupit grupeve të gjakut të gjakut të katër ..
> Shefi Apache Indian Shefi
> Si evropianët kolonizuan Afriken |? History
> fakte interesante rreth kuptimin universin e erë
> MAP Mesdheut
> Si të makinës qepëse | Libri Shpikjet
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com