Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Recetë Blackberry verë shëndeti manaferrë verë manaferrë verë si për të bërë

Verë Blackberry rekomandohet tani për të, lodhje anemi, të ushqyerit e dobët, rregullimin e tretjes, talk, qarkullimit Rrit oreks, kontribuon në sekretimit të bilës dhe urinës, dhe ka prova që një efekt i dobishëm për sëmundjet e lëkurës të caktuara, të tilla. si lichens ndryshme dhe skuqjen
verë Blackberry rekomandohet tani për anemi, lodhje, të ushqyerit e dobët, rregullimin e tretjes, talk, qarkullimi Rrit oreks, kontribuon në tajitje të biliare dhe urinës, dhe ka prova që një efekt i dobishëm në individ. Sëmundjet e lëkurës si qere dhe skuqjet e ndryshme. bollëk të mineraleve dhe vitaminave shërimin e gjethe, lule dhe fruta, rrënjët e manaferra. Fryti ka një bollëk të mineraleve,, kalium fosfor, magnez, klor, kalcium, sulfur, natrium, hekur, bakrit dhe jod dhe vitaminë - carotene - provitamin A, vitaminë B1, B2, B5, B6, dhe më veçanërisht të vitaminës C. Është interesante të përmendet se në ferrë tuaj ka më shumë vitaminë C se frutave të pjekur - 100 gramë në listë ka 125 miligram vitaminë C, dhe fruta të pjekur, shuma e njëjtë, vetëm 24 miligram. lë ferrë janë përdorur për të përgatitur çaj, i cili të bërë cladding për trajtimin e ënjtje të fytyrës dhe syve. recetë për verën ferrë Merrni katër paund e manaferra pjekur dhe pure mirë ata. Përgatitja kilogram sheqer ose mjaltë dhe gjysmë kilogram. Në një tas të pastër organizoni rendin e manaferra pure dhe sheqeri të kuqe ose mjaltë dhe kështu me radhë deri në krye. Pastaj jar me manaferra dhe sheqer të mbajtur ngrohtë - gjatë ditës, mundësisht në diell një javë. Pas një javë fituar tendosje lëng nëpër napë dhe derdh në shishe të vogla. shishe Mos mbushur me buzë që mund të bëjnë tharmin ferrë verë. Pas një verë ferrë javë, tendosje dhe përsëri shishe . - jo mbylljen e tyre, pëlhurë pambuku të përfundojë në fund, pas 15 ditësh, kontrolloni nëse fermentimi është përfunduar, dhe të mbyllë tapë ndalues ​​shishe verë për convalescents ferrë mund të përgatitet si vijon:. më të mëdha enë keni vënë dy paund e pjekur manaferra dhe një kile sheqer. Mix mirë dhe të lënë në një ngrohtë - ose dielli 20 ditë. Çdo ditë e dytë përzierje duhet të jetë tronditur mirë. Pas 20 ditë verë ferrë është drenazhuar, derdhur në gjysmë litër shishe të pastër e plug tapë dhe hesht. kundër presionit të gjakut ulët me një shishe litër verë të ferrë vënë dy lugë gjethe rozmarinë finely copëtuar, të mirë lënë dhe le të qëndrojë për 10 ditë. Pas se vera ferrë, tendosje përmes napë. Ky ilaç është i dehur me tension të ulët , dhe gjysma e një pintë pas një vakt. Është e njohur se njerëzit me presionin e gjakut të ulët pas ngrënies është e rekomanduar për të ngrënë 40 gram të kernelit pastrohen.
> bimët lulëzuar gymnosperms dhe angiosperms
> Si për të pastruar organizmin nga toksina toksina në trup - toksina në ushqim dhe gjaku
> dhe kërpudha Chanterelles që duken si kërpudha
> Recetë për Mojito koktej

> ..? Çfarë është etanoli
> lidhjet pazakonshme kuzhinës Tre receta lehtë
> Turqi mbushur mbushje për
gjeldeti

> Si të bëj një B52 recetë koktej
> verë Sherry WINE verë
> Si për të bërë krem
> Ushqimi me perime të përgatitur, byrek recetë

> makarona me ton Tuna
salcë

> KRIZANTEMA bujqësi
> Çfarë është një recetë për gjellë Paella një pjatë me oriz dhe prodhimet e detit ?
> kakaoHOT CHOCOLATE
> Si të Clean Pastrimi midhje midhje - midhjet e detit Adriatik
> Si të kurseni bukë bajate
> ushqyerit Livadhe SISTEMI lawns
> NAMAZ e fasule, fasule byrek, përhapur thjerrëz - për të përgatitur fasule
> kamomil Stevia BIMĖVE