Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

I llojllojshëm

Kategoria Ndryshme përfshin përmbajtjen nga sferat e ndryshme të jetës. Këtu ju mund të gjeni këshilla për sport, para artit, ... Cilat janë përfitimet shëndetësore të ecje të shpejtë, terapi rekreative, komunikim dhe interesave të ndryshme.

---------------------------------------------------------

Sa është ora në Nju Jork, koha SHBA, popullsia e Amerikën e Veriut

GMT
GMT -5 - SHBA - New York, Boston, Filadelfia, Portland, Atlantic City, Washington, Pittsburgh, Cleveland, Detroit, Indianapolis, Atlanta, Miami, Kanada, Toronto, Montreal, Quebec, Ottawa, Peru, Kolumbi, Ekuador, Kuba, Haiti, Xhamajka, Bahamas çdo herë vend është dhënë në lidhje UTC Për shembull:. New York: UTC +1 - p.sh. nëse është 12:00 UTC, atëherë ajo është 13:00 në Zagreb New York:. UTC-5 - p.sh. nëse është 11:00 UTC, atëherë ajo është 06:00 në Nju Jork Të gjitha zonat kohore përcaktohen në lidhje me Coordinated Universal Time - ora Coordinated Universal - UTC pikë referimi për zonat kohore . meridian kryesor - gjatësi 000, duke kaluar përmes Observatorit Mbretëror në Greenwich ne Londer Pra, sot shpesh përdorin termin Greenwich Mean Time - Greenwich Mean Time - GMT - për shembull, e përdorur nga BBC - si ; koha bazë për të cilat ata i referohen të gjitha herë të tjera. Megjithatë, UTC është termi zyrtar, i cili përfaqëson një kompromis në mes të qasje atomike dhe astronomike . Sipas regjistrimit të vitit 2000. Shtetet e Bashkuara kishin 281 421 906 banorë, dhe në janar .. 2009 - vlerësim, rreth 305.670.000 banorë të popullsisë JSTOR më shumë se trefishuar gjatë shekullit të 20 Struktura
mosha - est 2005:..
0-14 vjeç: 20.6% - 31 095 burra .725, 29,703,997 gra
15-64 vjeç: 67,0% - meshkuj 98.914.382; femër 99.324.126
65 vjeç dhe mbi: 12.4% - meshkuj 15.298.676, gratë 21.397.228
> Si breshka të mbrojtur veten |? Biologji
> . Pse njerëzit gënjejnë
> . Si për të interpretuar ëndrrat
> çan borë për të pastruar borë
> Si te zgjidhni një vend makinë - vende makinë për foshnjat dhe fëmijët e moshës 5 vjeç
> Filma mira triller, filma triller për të parë, The thrillers më të mira të gjithë kohën kur denoncuat
> Si për të larë dritat e makinës suaj
> Cila është e bardhë, blu apo tymi i zi nga tub i shkarkimit
> Sa pije freskuese dhe konsumon konsumin e energjisë elektrike të frigoriferë
> Çfarë telefonin celular për të blerë, si për të zgjedhur një celular
> Çfarë bën drejtori, drejtorët film, karrige drejtorit
> të cilët janë ushtrimet më të mira në rërë në palestër
> Si për të bërë një jastëk - qese bërë
> Si për të blerë një shtëpi dhe çfarë duhet të shikojnë për kur blejnë një apartament
> Dallavere badminton
> . Shkrirja flokët në makinë
> Ben 10 MAPS shikojnë
> Si për të nxjerrë vizatim strip nga, stilolaps dorë dhe larë vizatim për fillestar, komike
> Si të sillet në parti kompanisë Krishtlindjeve
> menaxheriale vendimmarrjes të jetë një menaxher i mirë
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com