Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

I llojllojshëm

Kategoria Ndryshme përfshin përmbajtjen nga sferat e ndryshme të jetës. Këtu ju mund të gjeni këshilla për sport, para artit, ... Cilat janë përfitimet shëndetësore të ecje të shpejtë, terapi rekreative, komunikim dhe interesave të ndryshme.

---------------------------------------------------------

Një njësi të normës së identifikimit të një milje, si milje dhe milje e detit

Një milje sa milje, një normë, Lidhja që janë vlerat e tyre Njësitë e gjatësisë janë si më poshtë ...Një milje sa milje, një normë, Lidhja që janë vlerat e tyre Njësitë e gjatësisë janë si më poshtë ...
gjatësia
njësi
1 mil = 0.001 =
0,0254 mm =? 1 inch 1 inch - ne = 1 = 25.4 mm = 1/12 ft = 1/36 yd = Hap 1000 mils
1 = 1 këmbë këmbë - ft = 1 = 0, 3048 m = 12 = 1/3 yd
1 oborr - yd = 0,9144 m = 36 = 3 feet - FT
1 milje = 1 milje Statuti = 1609,344 m = 1760 = 5280 ft yd
1 ndërkombëtare detar mili = 1 int. n . milje = 1.852 m
1 kuptoj = 2 yd = 6 = 1,8288 m ft
1 Furlong = 201,168 m = 0,125 milje = Hap 660 metra
1 m = 39,3701 në = 3,28084 ft = 1,0936133 yd
1 km = 1093,6133 yd = 0,6137 milje = 0,539957 int. n. 1 milje
Evropian grip = 1, 8965 m
> Se si të pastër në furrë - pastrimi furrë
> Si të kujdeseni për dhëmbët qeni
> Si për të parandaluar ngrirjen në derën e makinë
> Fertilizimit in vitro
> Pse janë kompjutera Wired deri
> Trajnimi i trurit me një problem peshe
> Si të merrni manar tuaj të përdoret për macet
> Si te zgjidhni një krem ​​për fytyrë, dhe kur ju filloni duke përdorur anti-rrudhë krem ​​- Face krem ​​anti-rrudhë
> . për të rënë dakord Demi dhe Shigjetari
> Lëng për anemi - lëng panxhar dhe limon e
> Si për të shmangur një hap të gabuar në korrespondencën zyrtare
> ... për të rënë dakord Aries dhe Leo
> Si të mësojnë cat tuaj për të përdorur një vig kuti
> Si për tu marrë me njerëz të vështira
> Si të bien dakord dhe peshore peshku
> Vende Car sa vjet të rritjes, apo ata duhet të mbajnë një fëmijë
> Si për të zgjidhur borxhet dhe faturat e papaguara
> Çaj jeshil dhe Pesha Humbje
> Si rregullat e lojës për uno uno - uno bileta për
> parashikimet determinist Chaos dhe zgjidhur ekuacionet
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com