Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Udhëtime

Këshilla dhe idetë për udhëtimet mund të gjenden në kategorinë udhëton. Si për të udhëtuar me aeroplan, tren, autobus, udhëtimit të studentëve, shpenzimet e udhëtimit me makinë, paketa pushime familjare dhe sigurimit të lirë të udhëtimit.

---------------------------------------------------------

Oqeani më i madh i oqeaneve të botës në tokë, sa oqeanet

Oqeani Paqësor është oqeani më i madh dhe fusha të detit në botë Ky oqean zë një të tretën e sipërfaqes së Tokës, në vend 179.700.000 km2, e cila është më shumë se totali i sipërfaqes së Tokës të tërë e tokës...
Oqeani Paqësor është oqeani më i madh ose sipërfaqja e detit në botë Ky oqean zë një të tretën e sipërfaqes së Tokës, në vend 179.700.000 km2, e cila është më shumë se totali i sipërfaqes së Tokës të tërë e tokës zgjat për afërsisht 15 500 kilometra, nga Deti Beringut në akull Arktik në veri të pjesëve të Antarktidë në jug, edhe pse emrat e Antarktik dhe Jugore Oqeani. Oqeani Paqësor qenë më të gjerë në 5 ° gjerësi veriore. shtrihet 19 800 kilometra në bregdet nga Indonezia, Kolumbi dhe Peru. pika më e thellë është edhe pika më e thellë në botë. quhet Kanali Mariana, dhe informacion në lidhje me thellësinë e saj ndryshon vazhdimisht, shifra e fundit thotë se 11 022 metra nën nivelin e detit. thellësia mesatare është 4300 metra. Paqësor përmban rreth 25.000 ishuj - më shumë se në çdo oqeane të tjera të kombinuara, shumica e të cilave janë në jug të ekuatorit. Një teori është se pllakat tektonike në Paqësor janë ulur, ndërsa ata në rritjen e Oqeanit Atlantik. çrregullt përgjatë kufirit perëndimor të Oqeani Paqësor vë detin many margjinal, nga i cili koral i madh, kinez e Jugut, Japonia, Tasmanovo dhe Detit të Verdhë. ngushtë është e lidhur me indian në perëndim dhe në lindje të ngushticën e Magellan në Atlantik. Në veri, ngushticën Bering lidh atë me Oqeanin Arktik Ka pesë oqeanet. Oqeani Arktik Oqeani Atlantik
Oqeani Indian Ocean Southern
Oqeani Paqësor pëlqeu
> Madrid Madrid Argetime Spanjë
> PYETJE DHE PËRGJIGJE Urgjente, shoferi emergjente shkolla pyetje
> Si të mos vjedh
> Si të trajtuar alergji ndaj diellit
> Çfarë duhet të Shiko në Toscana?
> Si të dal për një fundjavë me fëmijën
> Në atë vit ishin uragane ne Karaibe kur ajo është e mirë për të shkuar atje
> Ku të skive në vendpushimet e skive Poloni më pak të mbushur me njerëz
> Siç shihet në Kielce dhe përreth
> Çfarë duhet të Shiko në Toscana?
> Çfarë duhet të shikoni në Norvegji
> Rruga në Finlandë dhe nga pamjet Baltik Finlanda, Estonia, Letonia dhe Lituania
> Si për të mbijetuar larg nga qytetërimi
> TIME NE GJERMANI qyteteve gjermane dhe Danimarkën, në faqet daneze
> Si për të ngrënë sushi
> qyteti më i madh i Kanadasë në bregdetin e Paqësorit, qytetet në Kanada
> Çfarë duhet të shikoni në Zamosc?
> Holidays në Portugali çmimet në dyqane dhe restorante
> Çfarë duhet të dini shkuar në Egjipt
> Si të dal një abone të shpejtë
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com