Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Udhëtime

Këshilla dhe idetë për udhëtimet mund të gjenden në kategorinë udhëton. Si për të udhëtuar me aeroplan, tren, autobus, udhëtimit të studentëve, shpenzimet e udhëtimit me makinë, paketa pushime familjare dhe sigurimit të lirë të udhëtimit.

---------------------------------------------------------

Qyteti më i madh në botë, qyteti më i madh në botë me popullsinë, qyteti më i populluar

Qyteti më i madh në botë është kryeqyteti i Japonisëqyteti
më i madh në botë është kryeqyteti i Japonisë - Tokio, më shumë se 35 milionë banorë Lista e qyteteve më të mëdha botërore. Shanghai, Kinë 13.300.000
Mumbai - Bombay, India 12.600.000 Buenos
Aires, Argentina 11.920.000
Moskë, Rusi 11.300.000
Karaçi, Pakistan 10.900.000
Delhi, India 10.400.000
Manila, Filipine 10.300.000
Sao Paulo, Brazil Seul 10:26
milion Koreja e Jugut 10.200.000
Stamboll, Turqi 9.600.000
Xhakartë, Indonezi 9.0 milion
Mexico City, Meksikë 8.700.000
Lagos, Nigeria 8.680.000
Lima, Peru 08:38 milion
Tokio, Japoni 8300000
New York City, USA 08:09 milion
Kajro, Egjipt 7.600.000
Londër, Britania e Madhe 07:59 milion
Teheran, Iran 7.300.000
Pekin, Kinë 7200000
> Oqeani më i thellë në botë, thellësia e Paqësorit
> Si për të bindur prindërit për të shkuar me shokët
> Cilat koncesion hekurudhor dhënë për udhëtarët
> Si të qëndroni vigjilent dhe i zgjuar
> Si për të gjetur strehim falas | Libri udhëton
> UDHËTIMI në Argjentinë, kryeqyteti i Argjentinës dhe kujtime udhëtimesh
> Çfarë vaksinat para se të udhëtojnë jashtë vendit
> Udhëtimi nga stacioni i trenit me një fëmijë të vogël në atë moshë bileta janë të lirë
> duke kaluar kufirin me kartë identiteti, qoftë ajo të jetë në Hungari me personal
> emocionale. Si të mundë të përzier sëmundje Mocioni
> Çfarë duhet të dini shkuar në Arabinë Saudite
> Si të dal një shpinës
> Sveta Gera GRC TRDINOV lëndinë
> Ku janë Spas Tuheljske, Spa Tuheljske hartë për të marrë në Tuheljske Spa
> Si të sillen në vendet arabe
> Kryeqyteti i Indisë New Delhi popullsia
> Si mund të ushtruar në një avion
> Si të dal një valixhe
> valixhe dore në aeroplan ju mund të merrni?
> SARAJEVË Kuriozitetesh e Sarajevë Bosnja dhe Hercegovina.
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com