Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Muzikë

Muzika është një art, në kategorinë e muzikës që ju mund të gjeni se çfarë të gjitha llojet e ndryshme të muzikës klasike, muzikës, të gjitha llojet e muzikës rock, hip hop music. Lista e muzikant, këngë dhe lyrics e këngëve.

---------------------------------------------------------

The Best këngëtarët Hip Hop, këngë të mira, këngë rap hip HIP

Top 100 Greatest Hip Hop / bisht të këngëve që përfaqësojnë këtë zhanër Edhe pse jo aq popullor sa këtu në Amerikë, Hip Hop ka fansat e saj besnikë Lista është bërë portali digitaldreamdoor.com..Top
100 Greatest Hip Hop / bisht të këngëve që përfaqësojnë këtë zhanër Edhe pse jo aq popullor sa këtu në Amerikë, Hip Hop ka fansat e saj besnikë Kjo listë është bërë portal
Mesazhi i parë -... Grandmaster Flash & The Furious Five
2 Lufta Power -
Publik Enemy 3 Nuthin por një G Thang - Dr Dre
4 Pëlqej saj se - Run-DMC
5 Rappers begatshme - Gang Sugarhill
6 Juicy - Notorious BIG
shtatë Story Fëmijëve - Slick Rick
8 I Used To Love ASAJ - Common Planet
9 Rock - Afrika Bambaataa
10 Paid Në Full - Eric B. & Rakim Rock
11 këmbanat - LL Cool J
12 Jezusi shëtitjet - Kanye West 13
Walk This Way - Run-DMC &; Aerosmith
14 Breaks - Blow Kurtis 15
qij Tha Policia - NWA 16
Rosa Parks - Outkast
17 Kontrolloni Rhim - Një fis quajtur kërkimin Mbani
18 shefin Ya Up - 2 Pac 19
Ata rikujtoj Mbi juve, Troy - CL Smooth & Pete Rock
20 Ajo merr dy - Rob Base & DJ EZ Rock
21 Stan - Eminem
22 One Mic - Nas 23
Me Myself dhe unë - De La Soul
24 Show - Doug E . Fresh w / Slick Rick
25 Ura është Over - Boogie Poshte Productions
26 Sillni zhurmën - Public Enemy 27
Award Tour - një fis quajtur kërkimin
28 derdh kaq shumë lot - 2 Pac
29 Eric B. është Presidenti - Eric B. &; Rakim 30
Push It - Salt-N-Pepa
31 Znj Jackson - Outkast
32 Ishte një ditë e mirë - Ice Cube
Summertime 33 - DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince
34 Big Poppa - Notorious BIG
35 Cha Cha Cha - MC Lyte
krem ​​36 - Wu Tang Clan
37 Jeta Hard Knock - Jay Z
38 Filozofia ime - Boogie Poshte Productions
39 Ju gots të dridhura - 40 EPDM Mind
Playing Tricks në Meje - Geto Boys 41
Dear Mama - 2pac
42 Ill jetë atje për ju / Ju jeni All I Need - Man Metoda w / Mary J. Blige
43 Bota është juaji -
Nas 44 Set It Off - Big Daddy Kane 45
Rock Box - Run-DMC
46 Skenari - Një fis quajtur kërkimin
47 Tha udhëkryq - Bone banditë N Harmonia
48 dhe nevojë për dashurinë - LL Cool J
49 OPP - Naughty By Nature MCs
pinjoll 50 - Run-DMC
Mama Said 51 Knock You Out - LL Cool J
Wop 52 Doo - Kjo Thing - Lauryn Hill
53 UNITETI - Mbretëresha Latifah passin
54 Me Nga - e Pharcyde Vrasja
55 ishte rasti - Snoop Dogg tu dukur Prindërit
56 thjesht nuk e kuptojnë - DJ Jazzy Jeff dhe të freskëta Prince
57 A nuk është No Half-Steppin -. Big Daddy Kane
58 What You Know - TI
59 La Di Da Di - Slick Rick & Doug E. Fresh
60 Bonita Applebum - Një fis quajtur kërkimin
61 Përkufizimi - Mos Def & Talib Kweli - Black Star
62 Vetëm një shok - Biz Markie
63 Të gjitha Rreth Benjamins - pudre Daddy w / Lil Kim, The oksigjen i lëngët dhe
Notorious BIG Thing 64 Wild - Ton-65 Loc
Get Ur Freak On - Missy Elliott Get
66 Në Meje Dog - DMX
67 ... My Name Is -
Eminem Triumfi 68 - Wu-Tang Clan
69 Rregullon - Warren G w / Nate Dogg
70 Zgjedhja është e juaja - Black dele
Gangstas 71 Paradise - Coolio
72 Në Da Club - 50 Cent Zonja
73 First - Mbretëresha Latifah w / Monie Dashuria
74 dhe nuk nuk është shaka - Eric B. & Rakim 75
Rilindja e Slick - Best Ashtu si dat - Planets Digable
76thm Bad - LL Cool J
77 Billin Top - Audio Dy
78 Lyte si një shkëmb - MC Lyte
79 Humpty Dance -
Digital Underground 80 I Got 5 Në atë -
Luniz 81 Elevators - Me & Ju - Outkast
82 Ju mori mua - e
Rrënjët 83 Pali frikësohen - Boys Beastie ngjyrat
84 - Ice T
85 PSK - Çfarë do të thotë - Schoolly D
86 Boyz-N--Hood - Eazy E 87
Roxanne, Roxanne - UTFO
88 tronditi ato, Pt II - Mobb Deep
89 Dirty Jug - Mob goodie Freaks
90 Ejani jashtë natën - Whodini
91 Big Pimpin - Jay Z
92 Tennessee - Zhvillimit Arrestohet
Cover 93 Thellë - Dr Dre w / Snoop Dogg tu dukur
94 e saj e përbashkët - Katër Funky + 1
95 A Milli - Lil Wayne 96 Crush
On You - Lil Kim
97 Jeta është ... Too - ridin Too
98 - w / Krayzie Bone Chamillionaire
99 6 Në Mornin - Ice T
Bust 100 A Leviz - MC Rinj
> Si ka strings akustike kitarë, duke luajtur kitarë akustike, qafe kitarë
> stil psiko Modo dhe
pop muzikë

> këngë Bestsellers të huaj 2011, këngë të mira 2011, faqe godet 2011
> Si ka çelësat standarde piano piano, çelësat, çelësat numër në piano
> Pa ambientit muzikë zbutës dhe simptomat e depresionit
> Music New Age
> MUZIKA Japanese
> BEST GROUP ROCK QUEEN
> Vargjet Birthday Birthday Ditëlindja

> Performanca kinez muzikë
> Të aktorët më të mira të të gjitha kohërave, aktorët i cili mori një çmim Academy, aktorë nga filmat
> Leb i discography SOL
> Music 80 Këngët më të mira të viteve tetëdhjetë
> Jimi Hendrix Biografia
> LAIBACH Amerika
> Star Trek Klingon gjuha
> këngët më të mira pop Muzikantët Pop
> turntables SHITJE dhe për të blerë një lojtar rekord që

> EROS RAMAZZOTTI BIOGRAFIA
> Këngë Krishtlindjet