Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

I llojllojshëm

Kategoria Ndryshme përfshin përmbajtjen nga sferat e ndryshme të jetës. Këtu ju mund të gjeni këshilla për sport, para artit, ... Cilat janë përfitimet shëndetësore të ecje të shpejtë, terapi rekreative, komunikim dhe interesave të ndryshme.

---------------------------------------------------------

Simptomet e sinusit - sinusit akut ose sinusit kronik

Ju e dini që ju njohin simptomat e sinusit dhe nëse ajo është e sinusit akut ose sinusit kronik?Ju e dini që ju njohin simptomat e sinusit dhe nëse ajo është e sinusit akut ose sinusit kronik? Simptomat më të zakonshme të sinusit janë dhimbje koke, dhimbje, butësi dhe ënjtje në zonën rreth hundës sytë, faqet, ballin dhe hundën, bajat, me shoqërues të gjelbër - shkarkimit të verdhë, ndjenjë e plotësi dhe presioni në fytyrë që është e keqe me përkulur përpara, ethe, të përgjithshme dobësi dhe lodhje, rënie shqisën e të nuhaturit, dhe dhimbje radiating të dhëmbëve. Sinusit mund të ndahet nga kohëzgjatja e sëmundjes: akute, subacute dhe kronike. Sinusit akut është edhe çdo njëri që merr më pak se 4 javë, kohëzgjatja subacute është 4-12 javë dhe kronike zgjat nga 12 e tutje javë. Të tre llojet e sëmundjes kanë simptoma të njëjta, dhe të ndryshojnë vetëm në gjatësi.
> Si te zgjidhni një raft çati
> Si për të përzënë në mënyrë të sigurtë në dimër
> Si të flisni me të dashurin e saj
> Çfarë duhet të blerë për nxitjen - dhurata më e mirë për një shkallë të
> Si të instaloj Google Earth
> llojet e pasqyra pasqyra sferike
> Si për të bërë një zarf, zarfin e bërë dhe të çmimeve zarf
> Si për të filluar një banjë - këshilla themelore
> Recetë për fiku - fig raki liker, fiq dhe fiku
> Si mund gjarpërinjtë vezë |? Biologji
> Sa pije freskuese dhe konsumon konsumin e energjisë elektrike të frigoriferë
> Sa të shpejt të të shpëtuar dhomë të gjallë
> Snowboard ushtrim për të parandaluar rrëzimet
> Filmat më të mira të krimit, të romanet më të mira të krimit, filmat më të mira krimit
> Si për të mbijetuar të ngrohjes në makinë
> Seri më i mirë i të gjitha kohërave, seri më popullor, seri më të shikuarat
> Si për të përgatitur makinën tuaj për shitje
> Frymë me erë të keqe nga goja
> Si të luten
> i sistemit të revolucionit heliocentrik
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com