Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Arsimi dhe Psikologji

Arsimi dhe Psikologji kategoria në të cilën ju mund të gjeni të gjitha në lidhje me kujdesin e fëmijëve, ADHD në fëmijët, divorc të lartë konflikti dhe fëmijët, Business Intelligence, etikës në vendin e punës, të mësuarit në distancë, mirësjelljes në internet, trajnim komunikimi...

---------------------------------------------------------

Komunikimi verbal dhe joverbal për të komunikuar emocionet dhe shprehjeve të fytyrës dhe gjestet

Komunikimi verbal dhe joverbal Postji, si dhe komunikimi dhe emocion në shprehjeve të fytyrës dhe gjeste të dërgojë një mesazh komunikimin joverbale përdoren nga gratë më mimikri, duke thënë se lëvizjen..
Komunikimi verbal dhe joverbal për të komunikuar emocionet dhe shprehjeve të fytyrës dhe gjestet

FEMRAT DHE MESHKUJT me sa duket, vetëm komunikimin, por diferencat ekzistojnë, dhe joverbal dhe me gojë.

Në komunikimin joverbal, më shumë gra përdorin Mime gjest, i thënë, duke mbajtur, duke prekur, duke pasur një distancë të vogël dhe një emocion më të mirë lexim të mirëfilltë, ndërsa burrat janë më të mira në lexim emocionet në fytyrat e thirrjeve të rreme. Në komunikim verbal, gratë përdorin më shumë ngjyrat në përshkrimet e gjuhës janë më të pasur, më të prirur për ekzagjerim, duke folur më shumë.

Burrat po flasim konkrete dhe letrare, të aktiviteteve, ndërsa femrat janë më të tërthorta dhe mjedisi. Në bisedë gratë shpesh kërkojnë fushat e marrëveshjes, dhe burrat në kërkim për zonat ku ata pajtohen me palën tjetër.
> Cili është nevoja për një kartë identiteti të ri
> .? Çfarë është Codex Alimentarius
> Koha për proms 2011 të tilla si hairstyles dhe dresses, kostume janë në modë këtë vit?
> Si te zgjidhni një shkollë pas shkollës së mesme
> fëmijë prishur dhe neposlušnoo fëmija
> Gjuha Portugeze frazat themelore
> ... Si e tanishme
> shifër Voice ose shifra e diksion
> Si të gjeni libra në Bibliotekën Biblioteka University ?
> Përgatitja e fëmijës për shkollë
> Si të mësojnë anglisht në polonisht flasin.
> ndryshimit të vendit
> Si m2 kanë ar
> . Si për të kapërcyer frikën e provimit
> Si mund ta merrni qumështin |? Arsimi
> ide për vezë të Pashkëve
> Cili është programi për të zgjedhur?
> Si të shkruani poezi
> . Si te zgjidhni një fëmijë të shkollës fillore
> Si për të ndryshuar emrin
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com