Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Sarma recetë për të bërë Sarma

. Unë nuk e di se si të bëjnë rrotullon lakër Ne ju sjellim një recetë që është për bukuri dhe çfarë është e nevojshme për listat lakër6 -. Unë nuk e di se si të bëjnë rrotullon lakër Ne ju sjellim një recetë që është për bukuri dhe çfarë është e nevojshme për listat lakër. Ne kemi përgatitur një recetë se si të bëni rrotullon lakër me:
Sarma
Hark Askew dhe vënë atë në zierje, dhe gjatë kësaj kohe copëtuar hudhër. Mish sezonin me kripë dhe piper dhe të shtoni oriz lahen. Shtoni proshutë, të kuqe piper, vezë dhe një majë e majdanoz. Shkurtimisht skuqura hudhër me qepë në mënyrë që të le erë. Llokoçis një përzierje e aromave të përshkojnë. Shto qepë dhe hudhër skuqur. Pancetta nuk është detyrueshme, por i jep gjellë një aromë të veçantë. Fletë të veçanta lakër të mbushur mbushje. Pjesa tjetër e prerë lakër në shirita të hollë e cila do të shërbejë si bazë për listat lakër. Nëse lakër është shumë e acid, shpëlarje lë nën ujë. Në pjesën e poshtme të tas vënë feta Dëshira për bukuri nuk ka marrë me pjesën e poshtme. Sarma përfundojë, dhe ne kemi vënë në skajet që nuk bien veç e veç. Vendin e tyre në një tenxhere për gatim, dhe lakër mbetur vënë nëpërmjet tyre. Shto mish të thata dhe të kuqe speca uji subjekt për të mbuluar rrotullon lakër. Cover tas dhe kur bukuri valoj Ulja e ngrohjes dhe kuzhinier për një tjetër app. 2 deri në 2.5 orë. Kur bukuri ka mbaruar, ne Roux. Në një tigan të ndarë të vajit të nxehtë, shtoni miell përzierje të vazhdueshme për të parandaluar djegien, pastaj shtoni piper të kuq dhe shkurtimisht skuqura. Shtoni ujë të ftohtë dhe pure domate dëshiruar dhe kuzhinier për disa çaste, pastaj derdh mbi lakër Roux rrotullon dhe prisni të valoj të gjithë së bashku një tjetër 10-15 minuta. Vakt është e gatshme për shërbejnë. Me lakër turshi lakër përshtatet së bashku të përkryer për verë të bardhë Riesling.
> lule Azalea ose ashe bujqësi
> cake pa pjekje
> kungull kungull i njomë enët sallatë

> ... Si për të ruajtur të skuqur pulë
> Recetë për pilaf me lëng pule si të gatuaj pilaf me lëng pule

> Kuzhina maqedonas, recetë për gravče
tavče

> Si sallatë Nicoise
> bari kullosa stepë dekorativ
> Lëng i trëndafila, recetë për lëng të u rrit petals nga trëndafila
> skuqur recetë BUKË

> Si për të bërë pancakes patate
> Si për të bërë salcë Barbecue
> Përgatitja e troftës recetë

> Si për të përgatitur dardhë në verë të kuqe
> Ku u formua akullore, akullore histori
> RUAJTJEN E PESHKUT Ngrirja dhe shpërbërjen e peshkut - peshkut të ngrirë
> .? Si për të bërë dolli frëngjisht
> biftek viçi për të përgatitur një viçit kotëletë

> Kinder PINGVINI Cake,
lirë cake

> Si të shkrij frutave dhe perimeve në mënyrë që të mos humbin vlerën ushqyese