Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Pancakes
qëlloj

Për të bërë pancakes ju duhet të dini se si të kompleksit pancakes. Pancakes janë një ëmbëlsirë e shijshme që është e lehtë për të përgatitur dhe brzho. Qëlloj është si vijon:
Për 12-14 copë: 3 vezë 12 ounces miell 2.5 dl qumësht 3 ounces gjalpë majë e kripë
yndyrë për tiganisje (mundësisht një përzierje të gjalpë dhe vajMiell shtoni qumësht ose ujë ose gjysmë dhe gjysmë. Mix një lugë e Snow ose blender, derisa gunga janë zhdukur. Pastaj shtoni vezë, kripë dhe gjalpë i shkrirë dhe llokoçis mirë. Varësisht recetë tani shtoni përbërësit e tjerë të parashikuara. Nëse brumë është formuar clumps tendosje. Disa lejohet të moshës për 1 orë, por Nëse ju keni përzier, i skuq mikser menjëherë. Kur keni shpenzuar gjysmën apo më shumë brumë, nëse është e nevojshme, i holluar me qumësht ose ujë. Mirë lyrë të nxehtë, i hedh pak brumë, kështu zadizati pan për të qëlloj derdhur në mënyrë të barabartë të trasha. Skuqura zbritje në njërën anë, kujdes, të mos bien larg, kthehet dhe anën tjetër të skuqura. Recetë bazë për pancakes mund të ndryshohet në mënyrë që përzierje shtoni pak ujë mineral karbonizuar.
> Si për ti dhënë formë dizajn rrotullon KIFLICE - croissants shtëpi
> Si për të ngrënë fruta rreh Pomelo, vitamina, kalorive dhe përgatitjen e
> Sauces shtoni ngjyrë të re dhe shije të enët tuaja
> recetë për lëng panxhar kuqe, lëng panxhar dhe lëng karrota, recetë panxhar lëng pëlqeu
> Si të gatuaj vezë të ziera fort
> Si për të bërë Gingerbread Viti i Ri. biskota
> Si harengë në vaj
> Rajs recetë Bizi përgatitjen bizele

> Si për të bërë djathë Si është e djathë
> Lëngje frutash dhe perimesh lëng nga limon dhe portokall, grejpfrut - lëng limoni me stomak bosh
> lasagne PËRGATITJEN recetë për bechamel salcë

> bimë Mirta BIMĖVE shtëllungë
> Sweet patate lloj patate Përgatitja lloj patate - perime, kalorive, recipes, pure
> recetë për apple bllokim, karrota
> Steaks pjekur derri se si të përgatisin
derri

> Shirley Temple dhe të lartë syzet recetë

> ëmbëlsira Pashkëve, arrë cake

> recetë për makarona shtëpi
> cubes lajthi, paste dhe
krem

> bari kullosa stepë dekorativ