Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Pancakes
qëlloj

Për të bërë pancakes ju duhet të dini se si të kompleksit pancakes. Pancakes janë një ëmbëlsirë e shijshme që është e lehtë për të përgatitur dhe brzho. Qëlloj është si vijon:
Për 12-14 copë: 3 vezë 12 ounces miell 2.5 dl qumësht 3 ounces gjalpë majë e kripë
yndyrë për tiganisje (mundësisht një përzierje të gjalpë dhe vajMiell shtoni qumësht ose ujë ose gjysmë dhe gjysmë. Mix një lugë e Snow ose blender, derisa gunga janë zhdukur. Pastaj shtoni vezë, kripë dhe gjalpë i shkrirë dhe llokoçis mirë. Varësisht recetë tani shtoni përbërësit e tjerë të parashikuara. Nëse brumë është formuar clumps tendosje. Disa lejohet të moshës për 1 orë, por Nëse ju keni përzier, i skuq mikser menjëherë. Kur keni shpenzuar gjysmën apo më shumë brumë, nëse është e nevojshme, i holluar me qumësht ose ujë. Mirë lyrë të nxehtë, i hedh pak brumë, kështu zadizati pan për të qëlloj derdhur në mënyrë të barabartë të trasha. Skuqura zbritje në njërën anë, kujdes, të mos bien larg, kthehet dhe anën tjetër të skuqura. Recetë bazë për pancakes mund të ndryshohet në mënyrë që përzierje shtoni pak ujë mineral karbonizuar.
> VENDIMEVE akull verë verë
> Si për të bërë pastë pudre
> Erëza chives, i urtë, borzilok, kopër

> mbjelljes
> viçi në recetë salcë dhe përgatitjen e
viçi

> recetë tortë MARCIPANA

> bari stepë MBJELLJA
> recetave Koktej vodka martini recetë
> Cake Plasma
> Si për ti dhënë formë të projektimit SALVETE, palosshme pecetë dhe format - të bëj napkins dekorative
> Si të skuqura në një wok
> Pancakes
qëlloj

> recetë Kamikaze koktej, përbërësit

> PULE ME Plum si të përgatisin
pule

> qofte
hash

> E recetë
Cake boronicë

> ngjitje vjetarë
> PARF e çokollatë, kafe të zezë dhe
çokollatë

> kotëletë derri se si të përgatisin
lakër turshi

> Makarona me karkaleca