Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Sallatë Summer, salcë për sallatë

Është një sallatë ideal vera është freskuese në verën e parë. Bëni një salcë sallatë që do të çojë perime. Sallatë vera është freskuese në ditët e nxehta të verës, dhe heres një recetë për si të bëjnë një sallatë dhe salcë sallatë. E përsosur sallatë verë
- 300 g fasule të rinj gjelbër, pastruar dhe prerë në feta
- 75 g bizele-200 domate rinj g qershi, përgjysmuar vjollcë-1 qepë, feta hollë në feta, një grusht gjethe borzilok shqyer, 60 g Tortellini-100 g djathë dhi, një ullinj pak zi, kripë dhe paparZa Veshja:. Drain dhe pije ujë të ftohtë. Blanširajte bizele minutë ose dy, so cool. Sa më i lartë Vendos një tas me bishtaja, shtoni bizele, domate, qepët, borzilok dhe salcë dhe sezonin me kripë dhe piper për shije. Në katër pjata të vënë pak Tortellini, dhe organizoni sallatë mbi të. Shkërmoqet djathë dhie, spërkat atë në , marule zbukuroni me një ullinj pak. Shërbyer me thekur lehtë bukë.
> supë peshku Receta

> recetë pa maja bukë për
bukë

> Cilat ushqime mund të përdoret embrion
> Makarona me salmon
> Si për të përgatitur një tortë për ditëlindjen e parë e fëmijës tim
> Si për të pastruar kallamar
> cake ose Krishtlindje si të bëjnë tortë me sfungjer me arra tokësore
> Si për të bërë sallatë vitaminë..
> rozmarinë Rozmari BIMĖVE rritje
> sallatë patate si një kontribut

> i urtë
> Si të mbuluar me akull kafe
> .! pancakes amerikan recetë për Ditën e Shën Valentinit
> Si për të bërë kek me xhenxhefil cookies të për Krishtlindje
> kungull kungull i njomë enët sallatë

> balls gështenjës, pure gështenja

> Frogs këmbët përgatitjen,
recetë

> Si për të bërë një fshat indian cake
> Cake cake majmun Banana

> Roast Octopus Receta se si të përgatiten
oktapod