Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

SI TË BËRË NJË Pitu American Pie qershi

Donte të bënte byrek amerikan, por nuk e di se si të bëjnë Byrek amerikan. Heres një recetë që është byrek amerikan qershi6 - donte të bënte byrek amerikan, por nuk e di se si të bëjnë Byrek amerikan. Heres një recetë që është byrek amerikan qershi. Si për të bërë një byrek amerikan? Heres një recetë që është American Pie qershi:
Recipes e qershi American Pie. Përbërësit për kore me:
250 gram miell 175 gram gjalpë 6 lugë kripë me ujë
Përbërësit për le me:
500 g i pastruar 3 lugë densitetit qershi 6 lugë sheqer 1 sheqer vanilje jam pluhur sheqeri
Përgatitja:
Pure margarinë dhe shtoni miell dhe mbi të gjitha së bashku llokoçis. Shtoni ujë dhe zë brumë. Hidh pjesën tjetër të miellit dhe zë brumë. Nëse është e nevojshme, shtoni miell më shumë. Nga brumë të krijojë një të madhe dhe një top të vogël dhe le të qëndrojë për rreth 30 minuta. Gjatë kësaj kohe le të përgatitur në mënyrë kosi përzierje me, sheqer sheqer vanilje dhe dendësia e sheqerit shkrin. Qershi parë të pastër fara dhe kullimin e lëng, nëse ajo ka shumë. Pas 30 minutash, të vënë një topa të mëdha rul mënyrë që të marrë një pjesë të madhe dhe një kore të ulët. Vend i madh për të leh në mënyrë që protvan guri i fundit kalimit zonat protvan. Gjilpërë me kore me një pirun, në disa vende dhe Shto le. Pastaj mbuluar kore të ulët. Lidhu skajet e madhe dhe lëvore të vogla dhe të shtrydh ato. Piqem në furrë në 220 gradë 20-30 minuta, apo deri byrek nuk është të marrë një ngjyrë të bukur. Kur përfundoi, hiqni dhe furçë me bllokim. Ju mund të para-jam nxehtë për ta bërë atë më të lehtë Maza. Para se të shërbejnë le të ftohtë dhe spërkat me sheqer pluhur. ?
> strudel qershi qershi se si të përgatiten

> oktapod Zier recetë për sallatë oktapod
> Si të gatuaj vezë të ziera fort
> Çfarë mund të bëni me i tharë në diell domate?
> lule Orkide lloje të orchids
> E Përbërësit Biskota Cake dhe
përgatitjen

> Ide Pashkëve Pashkëve përshëndetjeve SMS dhe mesazhe, dekoratave dhe idetë
> Shërimit kanellë kanellë dhe Mjaltë - kanellë Rolls
> Recetë për Portokalle cake dhe bollgur

> Kifle me tortë me luleshtrydhe luleshtrydhe

> këmbë Elephant shtëpi bimore
> PËRGATITJA E Salmon
vaj ulliri

> Si të rritet shegë |? Kopshti
> biftek me kërpudha
> biftek viçi për të përgatitur një viçit kotëletë

> Si Krishtlindje panxhar
> Si për ti dhënë formë Dizajn NJOKE dhe përgatitjen e Gnocchi - Gnocchi shtëpi
> supë bizelesh të gatuaj
supë

> Ushqime që të përshpejtojë metabolizmin, ushqimet që nxisin, të tretjes dietë të shëndetshme
> TE CARE STAR Krishtlindjet