Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Supë bizelesh të gatuaj
supë

Si të gatuaj supë është shumë i shijshëm dhe të lehtë Këtu është një shembull supë thjeshtë bizele është i përgatitur si më poshtëPyesin se si të gatuaj supë? Supë bizelesh dhe një supë të thjeshtë bizele është i përgatitur si më poshtë:
Një supë e thjeshtë bizele Është e nevojshme që:
1 lugë gjelle vaj me hudhër 2 shallots portit, finely copëtuar 300 gram bizele të ngrira ose supë pule (nga cubes mund 2 në 3 lugë integruar lloj djathi
Tas pari thella mbi një ngrohje të moderuar, shtoni vaj dhe qepë. Llokoçis, le të nxehet. Shto bizele të ngrira. Përzierje e mirë lugë druri.
2 Shto 3 gota linjë të nxehtë dhe një fuqi e tretë. Cover dhe kuzhinier mbi ngrohjes mesme deri bizele vatrti janë të tenderit, 5 për 10 minuta. Hiq nga të nxehtit dhe le të ftohtë derisa nuk avulli që vijnë nga. Së treti Transferimi supë në një blender. Shto djathë dhe Mix në blender derisa supë të qetë, të trasha. Shërbyer menjëherë ose nëse dëshironi Heat para se shërbejnë. 2 deri në 4 servings

Pyesin se si të gatuaj supë? Supë bizelesh dhe një supë të thjeshtë bizele është i përgatitur si më poshtë:
Një supë e thjeshtë bizele Është e nevojshme që:
1 lugë gjelle vaj me hudhër 2 shallots portit, finely copëtuar 300 gram bizele të ngrira ose supë pule (nga cubes mund 2 në 3 lugë integruar lloj djathi
Tas pari thella mbi një ngrohje të moderuar, shtoni vaj dhe qepë. Llokoçis, le të nxehet. Shto bizele të ngrira. Përzierje e mirë lugë druri.
2 Shto 3 gota linjë të nxehtë dhe një fuqi e tretë. Cover dhe kuzhinier mbi ngrohjes mesme deri bizele vatrti janë të tenderit, 5 për 10 minuta. Hiq nga të nxehtit dhe le të ftohtë derisa nuk avulli që vijnë nga. Së treti Transferimi supë në një blender. Shto djathë dhe Mix në blender derisa supë të qetë, të trasha. Shërbyer menjëherë ose nëse dëshironi Heat para se shërbejnë. 2 deri në 4 servings
> recetë për lëng panxhar kuqe, lëng panxhar dhe lëng karrota, recetë panxhar lëng pëlqeu
> ... Si për të ruajtur të skuqur pulë
> Çfarë mund të bëni me i tharë në diell domate?
> Si të skuqura në një wok
> Si për të bërë pulë në një mënyrë kinez |? Ushqim dhe Pije
> Apple strudel Receta
> buding Rajs si të gatuaj oriz

> Rajs pjekur OSE drejtë hyrjeje makarona

> Turqi Roast me salcice, se si të përgatiten turqi

> Ide për drekë për të shtuar të ndryshme për drekë
> Si për të bërë kek me xhenxhefil cookies të për Krishtlindje
> Pashkëve shporta ngjyrosje vezëve të Pashkëve dhe mish për Pashkë
> këmbë Elephant shtëpi bimore
> darkë romantike sanduiçe bruschetta dhe pule me erëza
> fishekëve të çokollatë
liker recetë

> . Si për të bërë një sallatë frutash
> NAMAZ e vezëve, byrek vezë - për të përgatitur vezët, vlera ushqyese, kolesterol dhe kalori
> mish qengji chops recetë dhe përgatitjen
> biftek me kërpudha
> Fasule aromatike ngjitje bimëve